Integralne Źródło Światła: Główny silnik" żywicznych drukarek 3D firmy Creality

Integralne Źródło Światła: Główny silnik" żywicznych drukarek 3D firmy Creality

Większość drukarek 3D drukujących z żywicy na rynku wykorzystuje technologię Emisji Równoległej. Ten dobrze znany proces działa dzięki wykorzystaniu matrycy LED UV do projekcji światła. Funkcjonalność tych diod LED odgrywa znaczącą rolę w sukcesie druku 3D.

Jednak niektóre opinie wskazują, że technologia ta nie zawsze zapewnia wystarczającą intensywność oświetlenia, co skutkuje nierównościami, a uszkodzone jednostki LED łatwo wpływają na precyzję modelu. Z tego powodu użytkownicy mają czasem trudności z uzyskaniem wysokiej jakości wydruków.

Aby rozwiązać ten problem i zoptymalizować doświadczenia użytkowników, zespół badawczo-rozwojowy firmy Creality zagłębił się w nowe metody druku 3D z żywicy i ostatnio dokonał przełomu technologicznego. W zeszłym roku Creality wypuściło serię nowych żywicznych drukarek 3D, z których wszystkie wykorzystują technologię Integral Light Source nowej generacji. Dzięki większej intensywności oświetlenia, niezwykłej równomierności oświetlenia i ultra wysokiej precyzji druku, technologia Integral Light Source została opracowana, aby przenieść druk 3D z żywicy na wyższy poziom.

Dlaczego Integralne Źródło Światła?

RÓWNOMIERNOŚĆ OŚWIETLENIA

W przypadku technologii Emisji Równoległej, jeśli w matrycy znajdują się uszkodzone jednostki, nierównomierne oświetlenie będzie miało negatywny wpływ na wydruk. Co więcej, natężenie światła w narożnikach nie zawsze jest spójne z innymi obszarami, co również może powodować problemy z jakością wydruku.

Z drugiej strony, samodzielnie opracowane przez Creality Integralne Źródło Światła zostało stworzone w oparciu o zasady odbicia i załamania światła. Z punktu widzenia komponentów, proces obejmuje pięć jednostek LED z czterema chipami emisyjnymi. Technologia ta zapewnia równomierność oświetlenia na poziomie co najmniej 90% przy intensywności 6000uw/cm². Nie ma znaczenia, czy jednostka LED jest uszkodzona, Integral Light Source i tak zapewni użytkownikom bardziej stabilne warunki drukowania.

Według danych testowych uzyskanych przez zespół Creality, równomierność oświetlenia nowej generacji Integral Light Source może osiągnąć nawet 93,5%, podczas gdy model Parallel Emission osiąga tylko 51,1%. Niezwykła równomierność oferowana przez technologię firmy Creality sprawia, że jest ona szczególnie niezawodna w precyzyjnym druku 3D modeli o błyszczących powierzchniach.

RÓŻNICE W RÓWNOMIERNOŚCI OŚWIETLENIA (PORÓWNANIE WIZUALNE)

DOKŁADNOŚĆ

Nowa seria żywicznych drukarek 3D Creality, wykorzystujących technologię Integral Light Source, znacznie poprawia dokładność druku. Weźmy jako przykład poniższy model T0, pokazany poniżej. Dla modelu o wymiarach 60 x 60 mm, model wydrukowany przy użyciu technologii Integral Light Source ma wymiary 59,91 x 59,93 mm z dokładnością 99,73%, co stanowi znaczną poprawę w stosunku do modelu wydrukowanego przy użyciu technologii emisji równoległej.

Technologia Integral Light Source nowej generacji została zastosowana w serii Creality HALOT ONE, obejmującej drukarki 3D drukujące z żywicy, w tym HALOT ONE, HALOT ONE PRO i HALOT ONE PLUS.

Przyjrzyjmy się bliżej jednemu z tych nowych urządzeń: HALOT-ONE PLUS. Jako nowa żywiczna drukarka 3D wprowadzona na rynek w 2022 r., HALOT-ONE PLUS zachwyca użytkowników wysoką precyzją, inteligentną funkcjonalnością i łatwością obsługi. Jest wyposażona w 7,9-calowy ekran dotykowy 4K Mono LCD, który umożliwia twórcom drukowanie ich ulubionych modeli, postaci, narzędzi itp.

Oprócz drukowania 3D takich obiektów jak modele postaci i narzędzia, technologia Integralnego Źródła Światła jest również idealna dla osób pracujących w przemyśle jubilerskim. Równomierność oświetlenia sięgająca 92% umożliwia użytkownikom drukowanie podpór o grubości 0,1-0,3 mm dla modeli o skomplikowanej strukturze. Technologia zastosowana w HALOT-ONE PLUS pozwala na osiągnięcie większej precyzji i szybkości, co w znacznym stopniu poprawia jakość druku 3D.

Seria HALOT-ONE, wykorzystująca technologię Integral Light Source nowej generacji, z pewnością sprawi użytkownikom wiele miłych niespodzianek.

Żródło: https://all3dp.com