Hełm Mandalorian: 10 Modeli

Hełm Mandalorian: 10 Modeli

Din Djarin

Ten wydruk 3D, to po prostu klasyczny kask Din Djarin, w spartańskim stylu. Projektant twierdzi, że model został zainspirowany obrazami referencyjnymi z pierwszego sezonu Mandalorian.

Podczas gdy projektant tego modelu nie dostarczył żadnych wskazówek dotyczących druku, więcej niż kilku użytkowników społeczności zamieściło kilka ustawień, których używali do drukowania tego hełmu. Jeden z twórców zamieścił świetny wydruk, twierdząc, że użył warstwy o wysokości 0,1 mm, co dało całkowity czas druku 6 dni i 15 godzin.

Kto zaprojektował? Robpauza

Kto wydrukował? Ten model ma ponad 27.200 pobrań!

Skąd pobrać? MyMiniFactory

Super komandos imperium

Termin Mandalorianin nie odnosi się tylko do postaci Din Djarin, ale także do postaci z planety Mandalore. Hełm ten został zainspirowany pancerzem Imperialnych Superkomandosów, grupy Mandalorian lojalnych wobec Imperium, którzy pojawiają się w Gwiezdnych Wojnach: Buntownicy.

Według autora projektu, hełm został dopasowany do rozmiaru dorosłego mężczyzny. Dokładne wymiary można znaleźć w pliku PDF dostępnym na stronie projektu. Możesz wydrukować ten kask w jednej części lub w 26 częściach, w zależności od możliwości i rozmiaru Twojej drukarki 3D.

Kto zaprojektował? Killonious

Kto wydrukował? Ten model ma 3,500 pobrań Jeden z twórców twierdzi, że wydrukował go z ABS.

Skąd pobrać? MyMiniFactory

Szczegółowy

Ten model, to kolejne ujęcie kasku Mando, tym razem z większą ilością szczegółów.

Chociaż autor projektu twierdzi, że sam nie wydrukował tego modelu, sugeruje kilka ustawień drukowania, w tym raft, podpory, wysokość warstwy 0,2 mm i wypełnienie 15%.

Kto zaprojektowął? ardz

Kto wydrukował? Ten hełm ma ponad 6,100 pobrań.

Skąd pobrać? Thingiverse

Z wizjerem

Potrzebujesz dodatkowych akcesoriów do swojego kasku? Ten mandaloriański kask ma delikatny i starannie dobrany uchwyt do wizjera, który służy do celowania, można go zobaczyć u takich postaci jak Kapitan Rex i Boba Fett.

Według projektanta, kask ten powinien ładnie pasować do średniej wielkości głowy dorosłego człowieka. Jeden z producentów zamieścił świetny wydruk i wymienił kilka ich ustawień druku: Użył warstwy o wysokości 0,1 mm i 30% wypełnienia, z włączonym raftem i podporami.

Kto zaprojektował? jstayton26

Kto wydrukował? Ten mandaloriański hełm ma ponad 68,000 pobrań!

Skąd pobrać? Thingiverse

Kask w stylu Jango Fetta

Oryginalny mandaloriański kask ma otwarty spód bez paska na brodę. Ten kask w stylu Jango Fetta, ma solidny pasek zapinany na podbródku i miejsce na zaczepy do wizjera.

Według autora projektu, kask ten został zaprojektowany w SketchUp, na podstawie zdjęć referencyjnych Jango Fetta i innych kasków mandaloriańskich. Został on również zaprojektowany w taki sposób, aby był drukowany w częściach.

Projektant twierdzi, że model ten został zaprojektowany do wydruku z ABS z raftem. Inny producent pokazał dobrze wydrukowany hełm, podając kilka ustawień druku, w tym wysokość warstwy 0,2 mm, wypełnienie 15%

Kto zaprojektował? AprilStorm

Kto wydrukował? Ten model ma prawie 16,500 pobrań!

Skąd pobrać? Thingiverse

Customowy

Kask ten jest niestandardowym podejściem projektanta do hełmu Mandalorian, obejmującym wiele dodatkowych elementów z bardziej futurystycznym wyglądem niż oryginał. Model ten jest dostępny tylko jako jednoczęściowy projekt, więc jeśli chcesz go wydrukować, potrzebujesz dużej przestrzeni roboczej.

Kto zaproejtował? A1phaOm3ga

Kto wydrukował? Ten model kasku ma ponad 3,800 pobrań

Skąd pobrać? Thingiverse

Boba Fett

Boba Fett był jednym z wielu klonów swojego ojca, Jango Fetta, ale został wychowany jako jego syn. Był jednym z najbardziej znanych łowców nagród w całej galaktyce.

Większa część kasku jest drukowana jako jeden element, lecz dostępne jest kilka załączników drukowanymi oddzielnie. Jeden z producentów wspomniał, że pociął model na pięć części, aby dopasować go do pola roboczego swojej drukarki 3D.

Kto zaprojektował? Jerry_Fuller_0014

Kto wydrukował ? Ten projekt kasku Boby Fetta ma prawie 19.000 pobrań.

Skąd pobrać? Thingiverse

Bo-Katan Kryze

Bo-Katan Kryze pojawiła sie w drugim sezonie Mandalorian i była kobietą-wojownikiem Mandalorianinem.

Projektantka twierdzi, że sama jeszcze nie wydrukowała tego modelu, ale inny użytkownik zamieścił wydruk pełnowymiarowego kasku i twierdzi, że do wydrukowania modelu użył warstwy o wysokości 0,3 mm, 20% wypełnienia i podpór.

Kto zaprojektował? Jace1969

Kto wydrukował ? Ten kask ma ponad 2,100 pobrań.

Skąd pobrać Thingiverse

Pre Vizsla

Pre Vizsla jest kolejnym wojownikiem z planety Mandalore i był liderem Death Watch. Ten projekt jest wzorowany na hełmie Pre Vizsli i składa się z 11 różnych części, ale projektant zamieścił również pełny, jednoczęściowy hełm jako plik OBJ.

Twórca tego kasku nie zalecił żadnych ustawień druku.

Kto zaprojektował? LiqSun

Kto wydrukował ? Ten projekt kasku ma nieco ponad 9,000 pobrań!

Skąd pobrać? Thingiverse

Boba Fett Remix

Kask ten jest oparty na wczesnej koncepcji hełmu Boby Fetta, ale, jak zauważył jeden z komentujących, wygląda też jak kask Rako Hardeena. Autor projektu twierdzi, że hełm został zainspirowany pracami konceptualnego projektanta z późnych Gwiezdnych Wojen, Ralpha McQuarrie’ego. Jak widać na powyższym zdjęciu, kask ma mniejsze szczeliny na oczy i aparat oddechowy przypominający maskę gazową.

Mimo, że projektant nie przedstawił żadnych sugestii dotyczących druku, jeden z twórców zamieścił świetny wydruk i wspomniał, że wydrukował ten model z PLA z włączonymi podporami i 20% wypełnienia.

Kto zaprojektował? Killonious

Kto wydrukował ? Ten model ma prawie 10.000 pobrań!

Skąd pobrać? Thingiverse

Źródło: https://all3dp.com