Grafika ścienna do wydrukowania na drukarce 3D: sprawdź 10 wybranych modeli

Grafika ścienna do wydrukowania na drukarce 3D: sprawdź 10 wybranych modeli

Jeśli szukasz inspirujących pomysłów na wystrój wnętrza, sprawdź te niesamowite modele ścienne wydrukowane w 3D.

Nieskończone możliwości

Wall City!
Wall City! (Źródło: illiterit via Imgur )

Sztuka jest wokół nas: w parkach, muzeach, w Internecie, a prawdopodobnie nawet w Twoim domu. Istnieje wiele różnych sposobów tworzenia sztuki i nie ma w tym nic dziwnego, że druk 3D stał się jednym z nich. Drukarki 3D są coraz bardziej przystępne cenowo, a drukowane przez nie modele, są coraz bardziej dokładne.

W tym artykule udostępnimy 10 naszych ulubionych projektów graficznych, które mogą być ciekawą dekoracją na Twojej ścianie. Jeśli widzisz coś, co chciałbyś wydrukować lub masz inny pomysł na druk 3D, a nie masz dostępu do drukarki 3D, rozważ możliwość skorzystania z usługi drukowania 3D.

Kotwica

Ten kawałek można wydrukować za jednym razem
Ten model można wydrukować w jednym kawałku (źródło: k3diart via MyMiniFactory )

Ta sztuka ścienna przedstawiająca kotwicę, została zaprojektowana na wzór witrażu. Model ma wymiary 216 x 216 x 3,77 mm, dzięki czemu zmieści się na polu roboczym większości drukarek 3D i jednocześnie nie będzie za mały do powieszenia go na ścianie.

Jeśli pracujesz na wielkoformatwoej drukarce 3D i chcesz mieć większy model, zawsze możesz go powiększyć w swoim slicerze. Projekt nie wymaga podpór, a ponieważ jest to tylko jeden element, nie będzie potrzebne klejenie ani montaż.

Autor projektu: k3diart

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Góry

Ten wzór na ścianę wygląda świetnie na tle w innym kolorze
Ten wzór na ścianę będzie wyglądał świetnie, jeśli umieścisz go na tle o innym kolorze (źródło: wood73 via Thingiverse )

Ta grafika ścienna z górską sceną wygląda świetnie i jest łatwa do wydrukowania. Ponieważ nie ma drukowanego tła, będzie wyglądać wspaniale z kontrastującym kolorem, jak widać na zdjęciu.

Ani projektant, ani też inni użytkownicy Thingiverse nie podali wskazówek dotyczących drukowania, ale podobnie jak w przypadku innych modeli na tej liście, możemy założyć, że jest to prosty wydruk.

Kto to zrobił? dtm2477

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Zainspirowane Wielką falą w Kanagawie

Powinieneś wydrukować ten model z małą wysokością warstwy
Powinieneś wydrukować ten model z ustawieniem niskiej wysokości warstwy (źródło: JayOmega via Cults )

Inspiracją dla tego dzieła sztuki ściennej była Wielka fala w Kanagawy, która jest słynnym japońskim drzeworytem. Model jest drukowany w jednym kawałku, a zmiana filamentów w trakcie drukowania za pomocą standardowego polecenia M600, to świetny sposób na nadanie modelowi wielu kolorów. Według autora projektu, model można drukować na drukarce o minimalnym polu roboczym 200×200 mm.

Projektant podaje szczegółowe instrukcje dotyczące zmiany kolorów filamentu na stronie Cults. Zaleca również druk  z ustawieniem warstwy o wysokości 0,1 mm i wypełnieniem 100%.

Autor projektu: JayOmega

Gdzie znaleźć projekt: Cults

Olbrzymie Tetris

Dzięki temu modelowi można uzyskać bardzo niskie wypełnienie i wysokość warstwy
Tetris na twojej ścianie (źródło: samxam via Thingiverse )

Większość z nas zna klasyczną grę komputerową Tetris, w której należy dopasować różne kształty bloków, które spadają na planszę. Teraz możesz wydrukować różne modele i naśladować grę w dowolnym pomieszczeniu. Ten model zawiera kilka plików z klasycznymi kształtami z gry.

Autor projektu wydrukował ten model na MakerBot Replicator 2. Na stronie zawierającej projekt, znajdziesz wskazówki dotyczące ustawień druku. Po zakończeniu drukowania, możesz przymocować wydrukowane elementy za pomocą szpachli lub gwoździ, ponieważ każdy kwadrat ma wbudowane otwory.

Autor projektu: cowkitty

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Wróżka

Spróbuj zrobić ich wiele w różnych rozmiarach i kierunkach
Spróbuj wydrukować więcej niż jedną. (źródło: mad2xlc via Thingiverse )

Jeśli potrzebujesz bardziej magicznego dzieła sztuki, ten model może być tym, którego szukałeś. Według autor projektu twierdzi, świetnie wygląda wydrukowany w jak największym rozmiarze.

Zapoznaj się z dodatkowymi wskazówkami dotyczącymi wydruku. 

Autor projektu: blueagle

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Drzewo

Ten model świetnie wyglądałby w wypełnionym drewnem PLA
Ten model świetnie wyglądałby wydrukowany z PLA z domieszką drewna. (źródło: nightflyertwo via Thingiverse )

Ten projekt drzewa jest podzielony na trzy lub sześć części, w zależności od modelu, który wybierzesz do wydrukowania. Producent dostarczył również pliki STL do drukowania 3D, wraz z plikami DXF dla tych, którzy mają wycinarki laserowe i chcą wykonać tę sztukę ścienną. Postprocessing lub druk z filamentu z domieszką drewna, może sprawić, że ten wydruk będzie wyglądał jeszcze lepiej.

Jedna z osób, która pobrała projekt, zamieściła zdjęcia swojego wydruku oraz liczne sugestie dotyczące jego drukowania. Podpory nie były potrzebne, warstwa została ustawiona na wysokości 0,15 mm, wypełnienie na 100%. Wydruk został wykonany z PLA na drukarce Creality Ender 3.

Autor projektu: dtm2477

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Mapa świata 

Zmiana koloru żarnika może zapewnić atrakcyjny wygląd
Zmiana koloru filamentu, może nadać fascynujący efekt wizualny (źródło: Domi1988 via Cults )

Ta szczegółowa mapa topograficzna świata to litofan, który świetnie wyglądałby po zamontowaniu na ścianie, zwłaszcza w nocy lub w ciemności. Projektant zaleca zmianę filamentu, aby uzyskać kolorowy wydruk i podaje szczegółowe instrukcje, jak to zrobić na stronie gdzie został opublikowany model.

Zaleca się wydrukowanie tej mapy z wypełnieniem 100% przy użyciu warstwy o wysokości 0,1 mm, z jedną ścianą zewnętrzną.

Autor projektu: Domi1988

Gdzie znaleźć projekt: Cults

Romantyczna grafika

Bądź kreatywny z formacją ptaków!
Bądź kreatywny (Źródło: F3rNx via MyMinifactory )

Ta grafika przedstawia parę pod dużym drzewem z ławką, latarnią, a nawet ptakami w tle. Przy tak wielu szczegółach zaskakujące jest to, że projekt to tylko jeden element. Możesz też umieścić go w ramce.

Według autora projektu, najlepsza grubość wydruku to 2 mm, przy wypełnieniu 30%.

Autor projektu: F3rNx

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Stolik kawowy

Prosty, ale stylowy kawałek
Prosty, ale stylowy wydruk (źródło: EstebanBravo via Cults )

Ta ozdoba ścienna, będzie idealnie pasowała do kącika śniadaniowego lub do miejsca pobliżu ekspresu do kawy. Możesz pomalować części wydruku, aby wizualnie oddzielić stół, kawę i krzesło.

Niezależnie od ustawień, których użyjesz, uważamy, że ten projekt wydrukujesz niesamowicie szybko.

Autor projektu: EstebanBravo

Skąd to wziąć? Cults

Kompas

Ta grafika ścienna została zaprojektowana w Fusion 360
Ta grafika ścienna została zaprojektowana w Fusion 360 (źródło: Cora via Thingiverse )

Ten model został zainspirowany kompasem róży wiatrów z czterema głównymi kierunkami.

Projektant wykorzystał Fusion 360 do wykonania tego modelu i dostarczył zarówno plik STL, jak i SVG, aby można było go wydrukować lub ponownie zaprojektować. Autor projektu nie podał żadnych zaleceń dotyczących drukowania, ale ponieważ jest to zasadniczo projekt 2D, powinien to być dość prosty wydruk.

Autor projektu: blueagle

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Źródło głównego zdjęcia: Johndeepspace via Thingiverse

Licencja: Tekst „ 3D Printed Wall Art: 10 Models to Bring Art Into Your Home” autorstwa All3DP jest objęty licencją na podstawie międzynarodowej licencji Creative Commons Attribution 4.0.

Źródło: https://all3dp.com/