Sinterit ogłosił partnerstwo z Forward AM, marką BASF 3D Printing Solutions GmbH, w celu wspólnego rozwoju segmentu kompaktowych SLS i zastosowań przemysłowych.
Sinterit, lider w segmencie kompaktowych drukarek 3D SLS, ogłosił udaną współpracę z Forward AM, marką BASF 3D Printing Solutions GmbH. Współpraca pomiędzy firmami ma na celu wspólne rozwijanie segmentu kompaktowych SLS wraz z powiązanymi materiałami i sprzętem, a także zastosowaniami przemysłowymi.
Współpraca ta jest naturalną konsekwencją rozwoju technologii druku SLS 3D, zwłaszcza segmentu kompaktowego, który Sinterit stworzył wraz z pierwszą drukarką Lisa. Segment kompaktowy był brakującym ogniwem między kosztowną, ale profesjonalną technologią SLS, a mniej precyzyjnymi technologiami dostępnymi dla małych i średnich firm.
Budowa tego segmentu zajęła kilka lat, ale w międzyczasie Sinterit zdecydował się wejść do segmentu przemysłowego z NILS 480. Ta drukarka 3D SLS o dużym polu roboczym (200 x 200 x 330 mm) dedykowana jest firmom, które poszukują szybkiego zwrotu inwestycji oraz elastyczności. Wejście w segment przemysłowy i zacieśnienie współpracy z Forward AM przyspieszy prace nad wprowadzeniem na rynek wielu nowych materiałów.
Forward AM intensywnie opracowuje nowe innowacyjne materiały dostosowane do zastosowania w technologii SLS. Produkcja materiałów dedykowanych do konkretnych urządzeń jest częścią strategii, dzięki której funkcjonalne materiały proszkowe 3D są szeroko dostępne i przystępne cenowo, począwszy od podstawowych zastosowań na małą skalę do zastosowań przemysłowych na dużą skalę. Współpraca z Sinterit przy rozwiązaniach systemowych plug&play ma na celu kreatywne otwieranie nowych zastosowań.
”Warunkiem dużego wzrostu potencjału tej technologii są nowe zastosowania, które mogą być otwierane dzięki materiałom. We współpracy z materiałami BASF Forward AM, Sinterit wprowadzi materiały gotowe do pracy z liniami Lisa i NILS.” – mówi Konrad Głowacki, współzałożyciel Sinterit odpowiedzialny za zarządzanie produktem.
„Nawiązanie partnerstwa z Sinterit pozwala nam jeszcze bardziej zwiększyć dostępność naszych wysokowydajnych materiałów. Połączenie urządzeń Sinterit i naszych proszków SLS umożliwi klientom realizację nowych zastosowań przemysłowych w niezawodnej, wysokiej jakości. Ten krok przyczynia się do ciągłej industrializacji produkcji addytywnej” – mówi Stefan Josupeit, szef linii biznesowej Powder Bed Fusion w BASF 3D Printing Solutions.
Współpraca z kluczowym graczem w segmencie kompaktowych SLS jest realizacją długoterminowej strategii Forward AM związanej z napędzaniem uprzemysłowienia produkcji przyrostowej. Forward AM inwestuje w badania i rozwój, a także w rozwój biznesu w zakresie przemysłowego i funkcjonalnego zastosowania druku 3D. Wraz z licznymi wyspecjalizowanymi partnerami branżowymi stale opracowywane są nowe materiały, zintegrowane rozwiązania systemowe i oferty usług. Laboratoria badawczo-rozwojowe Forward AM znajdują się w Ludwigshafen (Niemcy), Lyonie (Francja), Szanghaju (Chiny) i Wyandotte (USA).
W razie wszelkich pytań co do rozwiązań marki SINTERIT zapraszamy do kontaktu
mail: sinterit@seb-comp.pl i tel. 790 256 525
źródło: SINTERIT