Michael Castor, zapalony twórca, został poproszony przez firmę programistyczną Vectric o wzięcie udziału w spotkaniu grupy użytkowników w Las Vegas. Firma poprosiła również Castora o stworzenie i zaprezentowanie projektu wykorzystującego oprogramowanie firmy.
Castor podjął się tego zadania i postanowił zaprojektować przenośny system do gier z obsługą Raspberry Pi. Jego pomysł polegał na stworzeniu stylowej obudowy przy użyciu orzecha włoskiego i włókna węglowego.
Do tego projektu wybrał Raspberry Pi. Kupił “Kite’s Super AIO” od Gilesa Burgessa, którą znalazł na forach SudoMod.
“Ponieważ elektronika była już gotowa, musiałem tylko zaprojektować obudowę. Chciałem, aby urządzenie zachowało urok oryginalnego Nintendo GameBoy z lat 80-tych, ale wyglądało bardziej “elegancko” i ponadczasowo. Podoba mi się połączenie włókna węglowego i drewna i chciałem, aby miało nieco organiczną formę, która byłaby łatwa do trzymania podczas długich sesji grania” – wyjaśnia Castor.
Tworzenie “Dapper” Raspberry PiBoy
Castor rozpoczął projekt od użycia oprogramowania Aspire CAD/CAM firmy Vectric – dodaje, że szybko był w stanie stworzyć zarys. Narysował obudowę wokół płyty SAIO, aby pasowała do obudowy.
Ostateczny projekt ma wszystko, od wgłębień na palce i jest wykonany z twardego drewna orzecha amerykańskiego, które Castor odebrał z lokalnego sklepu WoodCraft. Zaczął jednak od stworzenia kilku prototypów, aby upewnić się, że ostateczna wersja będzie poprawna.
Szczególnie fajnym aspektem projektu są przyciski GameBoy, które Castor sam wydrukował w 3D. W tym celu wykorzystał AutoDesk Fusion 360 i drukarkę Ultimaker 2+. Dodaje, że otrzymuje komplementy za każdym razem, gdy ktoś inny gra w grę, ponieważ działanie przycisków jest lepsze niż w przypadku kontrolerów USB SNES.
Niemniej jednak, choć wynik jest imponujący, Castor wyjaśnia, że ten projekt był jednym z najtrudniejszych do tej pory. Dodaje jednak, że jest również jednym z najbardziej satysfakcjonujących.
Według Castora, produkt końcowy wygląda i działa dobrze i jest tylko nieznacznie większy od oryginalnego GameBoya. Na swoim blogu Castor zamieścił pełną listę części i opis swoich metod. Jeśli jesteś gotowy na wyzwanie, Castor szacuje, że stworzenie własnego Raspberry PiBoy będzie kosztować od 150 do 200 dolarów.
Jego przydatna rada? “Nie przetestowałem absolutnie wszystkiego i skończyło się na tym, że musiałem później poprawiać. Ucz się na moich błędach!”
Żródło: https://all3dp.com