Fusion 360: Eksport do STL - 3 proste kroki

Fusion 360: Eksport do STL - 3 proste kroki

Projektowanie dla druku 3D w Fusion 360

Fusion 360, to niezwykle sprawny program do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) i wytwarzania wspomaganego komputerowo (CAM), który usprawnia i łączy w jednej aplikacji funkcjonalność tradycyjnie oddzielnych programów.

Fusion 360 zapewnia intuicyjne i przyjazne dla użytkownika środowisko do kompleksowego projektowania 2D i 3D, a także narzędzia do analizy i przygotowania tych projektów do produkcji lub szybkiego prototypowania, w tym dostęp do chmury Autodesk 360. Fusion 360 integruje łatwe w użyciu narzędzia do przygotowania projektów do druku 3D, co czyni go doskonałym towarzyszem dla każdego, kto używa druku 3D do prezentacji cyfrowych projektów, szybkiego prototypowania, czy po prostu dla zabawy. Jednym z tych narzędzi jest możliwość tworzenia konfigurowalnych siatek 3D modeli i eksportowania ich jako pliki STL do cięcia.

Istnieje kilka sposobów eksportowania projektów 3D do plików STL w programie Fusion 360. Metody te różnią się w zależności od tego, czy chcesz wyeksportować poszczególne komponenty lub bryły, cały model, czy wiele brył jednocześnie.

Opcja #1: Eksportowanie całego projektu

Jeśli chcesz wyeksportować całą konstrukcję, łącznie ze wszystkimi jej bryłami i komponentami, możesz to zrobić za pomocą drzewka przeglądarki modelu po lewej stronie ekranu. Kliknij prawym przyciskiem myszy na górę drzewka i wybierz opcję „Save as STL” z rozwijanego menu.

Po wybraniu tej opcji, po prawej stronie ekranu pojawi się mały panel, w którym możesz skonfigurować ustawienia siatki. Możesz również przełączyć opcję, aby wysłać plik bezpośrednio do oprogramowania związanego bezpośrednio z drukiem 3D, takiego jak Cura, Meshmixer lub PreForm.

Opcja #2: Eksportowanie poszczególnych części

Aby wyeksportować pojedynczy komponent lub bryłę, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy na ten komponent lub bryłę w drzewku przeglądarki projektów i wybierz „Save as STL” z rozwijanego menu. Spowoduje to otwarcie tego samego panelu, w którym możesz skonfigurować ustawienia siatki. Możesz również zmienić wybór komponentu lub bryły z tego okna.

Dodatkowo, możesz wybrać ” 3D Print” z narzędzia „Make” na pasku narzędzi u góry ekranu, aby otworzyć ten sam panel. Z tego miejsca możesz wybrać komponent lub bryłę, którą chcesz wyeksportować.

Opcja #3: Eksportowanie wielu brył jako pojedynczego pliku STL

Jeśli chcesz wyeksportować wiele brył, jako pojedynczy plik STL, możesz to zrobić tworząc pojedynczy komponent, który zawiera wszystkie bryły, które chcesz dołączyć.

Aby to zrobić, najpierw utwórz nowy komponent, klikając „New Component ” pod narzędziem „Create” na pasku narzędzi. Otworzy się panel po prawej stronie ekranu, który poprosi Cię o wybranie jednej lub wielu brył z projektu. Upewnij się, że opcja „From Bodies” jest zaznaczona, wybierz tylko jedną bryłę, a następnie wybierz „Ok”.

Po utworzeniu nowego komponentu, pojawi się on na dole drzewka przeglądarki po prawej stronie. Aby dodać każdą dodatkową bryłę do tego komponentu, po prostu znajdź bryły w drzewie i przeciągnij je na nową gałąź komponentu w drzewie.

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na ten komponent i wybierz „Save as STL” z rozwijanego menu, aby otworzyć panel „Save as STL”. W panelu zobaczysz teraz opcję ” Structure”, aby utworzyć jeden plik dla całego komponentu, lub utworzyć osobny plik dla każdego korpusu. Upewnij się, że wybrana jest opcja „One File”.

Bonus: Eksportowanie pliku STL z chmury

Istnieje inny sposób na utworzenie siatki STL z projektu 3D, który nie wymaga nawet dostępu do aplikacji Fusion 360. Ponieważ projekty w programie Fusion 360 można zapisywać w chmurze Autodesk 360, dostęp do nich można uzyskać z niemal każdej maszyny połączonej z Internetem. Oznacza to, że pliki STL mogą być tworzone i pobierane zdalnie, nawet bez dostępu do maszyny, na której został utworzony oryginalny projekt.

Aby to zrobić, najpierw odwiedź stronę główną A360 i zaloguj się na swoje konto A360. Po zalogowaniu się zostaniesz przeniesiony do swojego centrum Fusion 360. W centrum możesz poruszać się po wszystkich projektach i konstrukcjach Fusion 360 i znaleźć projekt, który chcesz wyeksportować jako plik siatki STL.

Gdy już znajdziesz swój projekt 3D, po prostu najedź na niego myszką i kliknij widoczną ikonę strzałki „Export”. Następnie pojawi się rozwijane menu, z którego możesz wybrać typ pliku, jako który chcesz wyeksportować swój projekt. Wybierz „STL”, a Twój plik siatki STL zostanie utworzony i link zostanie wysłany na Twój adres e-mail Autodesk 360. Link ten będzie aktywny przez okres siedmiu dni, podczas których Twój plik STL będzie mógł zostać pobrany.

Źródło: https://all3dp.com