Cechy charakterystyczne
WIĘKSZE POLE ROBOCZE
Podczas gdy oryginalny Finder charakteryzuje się tym że jest mały, kompaktowy i lekki, Finder 3.0 najwyraźniej jest dumny z czegoś zupełnie przeciwnego.
Wydaje się, że FlashForge chce zaspokoić potrzeby użytkowników, którzy od początku chcą mieć większą swobodę w projektowaniu, lub też uaktualnić wersję dla użytkowników, którzy używali i eksperymentowali ze starymi Finderami, a teraz są gotowi przejść do większych wydruków. Dokładnie rzecz biorąc, wzrost objętości konstrukcyjnej z 140 x 140 x 140 mm w Finderze 2.0 do 190 x 195 x 200 mm w Finderze 3.0 oznacza zysk we wszystkich osiach, ale przede wszystkim na wysokości.
Nawiasem mówiąc, ta wielkość pola roboczego przewyższa tą z FlashForge Adventurer 3, tańszej drukarki, z którą Finder 3.0 jest często porównywany.
EKSTUDER TYPU DIRECT
Flashforge Finder 3.0 jest wyposażony w ekstruder typu direct.
Ekstruder ten jest ogólnie uważany za dobrą rzecz, zwłaszcza jeśli często drukujesz z elastycznych filamentów, takich jak TPU. Jednak ekstruder powinien okazać się przydatny również przy stosowaniu innych filamentów, Flashforge twierdzi, że PLA, ABS, HIPS i PETG są również kompatybilne.
Ekstruder osiąga 260 ℃, co oznacza, że obsługa wszystkich powyższych filamentów powinna być całkiem prosta. Choć bardziej egzotyczne filamenty jak Nylon czy Carbon Fiber są poza zasięgiem Findera 3.0.
W PEŁNI ZMONTOWANA
Pełne złożenie to nie tylko cecha Findera 3.0, ale całej serii Finderów. Warto wspomnieć, że skoro drukarka jest przeznaczona dla początkujących, to Flashforge nie chce, by montaż był długim i bolesnym procesem.
Tak więc, nie ma tu konieczności montażu. Otrzymujesz konstrukcję typu all-in-one.
WIFI I PAMIĘĆ WEWNĘTRZNA
Podobnie jak poprzednie wersje, Finder 3.0 posiada połączenie WiFi umożliwiające zdalne drukowanie. Jest to nie tylko bardzo pomocne dla tych z nas, którzy nie chcą ciągle wstawać i podłączać pendrive’a lub karty SD do maszyny, ale również niesamowicie przydatne w środowiskach edukacyjnych. Nauczyciele i studenci oraz zwykli entuzjaści druku 3D docenią także 8 GB pamięci wewnętrznej, w którą wyposażony jest Finder 3.0 – to świetny sposób na trzymanie wszystkich najważniejszych lub ulubionych modeli w jednym miejscu.
Podobnie jak w przypadku Findera (i każdej innej drukarki 3D Flashforge’a), Finder 3.0 jest standardowo wyposażony w FlashPrint, własny slicer Flashforge’a. Jest to podstawowy, ale niezbyt skomplikowany w obsłudze program. Jeśli to nie jest dla ciebie, specyfikacja produktu Flashforge Finder 3.0 wymienia również Cura i Simplify 3D jako kompatybilne slicery.
POZOSTAŁE FUNKCJE
Finder 3.0 oferuje również takie funkcje jak:
- Assisted leveling: Poziomowanie można wykonać, postępując zgodnie z instrukcjami na ekranie dotykowym. Wszystko, co powinieneś mieć do zrobienia, to przekręcić kilka pokręteł, aby ręcznie dostosować oś Z.
- Czujnik filamentu i odzyskiwanie wydruku: Te funkcje są obecnie powszechnie zauważalne na prawie wszystkich nowych drukarkach 3D FDM. Wydruki mogą być wznowione w przypadku awarii zasilania, a wykrywanie filamentu powinno oznaczać, że drukarka powiadomi Cię, gdy filament się skończy i wznowi drukowanie po jego wymianie.
- Lampa ekstrudera: Lampa zamontowana na ekstruderze lub w jego pobliżu powinna pomóc w oświetleniu obszaru drukowania.
Cena
Flashforge Finder 3.0 jest wyceniony znacznie wyżej niż Finder, poprzedni model nadal oferowany do sprzedaży w sklepie internetowym Flashforge. Na stronie internetowej Flashforge’a Finder 3.0 ma cenę katalogową 599 dolarów.
Recenzje
Ponieważ Finder 3.0 pojawił się dopiero na samym początku czerwca 2022 r., w chwili pisania tego tekstu nie ma jeszcze naprawdę wiarygodnych recenzji tej drukarki.
Finder 3.0 może trochę polegać na renomie swojej marki, gdyż Flashforge ma dobrą, jeśli nie spektakularną reputację i w przeszłości produkował bardzo dobre drukarki 3D. Finder 3.0 z pewnością nie należy jednak do najtańszych drukarek, które opuściły bramy jego fabryki.
Na razie wygląda na to, że warto poczekać i zobaczyć jak wyglądają pierwsze recenzje. Zazwyczaj seria Finder była dość dobrze przyjmowana, więc spodziewajcie się solidnych wyników w jej recenzjach.
Specyfikacja techniczna
SPECYFIKACJA OGÓLNA
- Technologia: Fused deposition modeling (FDM)
- Rok: 2022
- Układ mechaniczny: Głowica kartezjańska-XZ
- Producent: Flashforge
WŁAŚCIWOŚCI DRUKARKI 3D
- Pole robocze: 190 x 195 x 200 mm
- Głowica: Pojedyncza dysza
- Średnica dyszy: 0,4 mm
- Max. temperatura dyszy: 260 ℃
- Max. temperatura platformy: 110 ℃
- Materiał platformy: Szkło, PEI
- Rama: Plastik
- Poziomowanie platformy: Ręczne
- Łączność: WiFi, USB
- Odzyskiwanie wydruków: Tak
- Czujnik filamentu: Tak
- Kamera: Nie
MATERIAŁY
- Średnica filametu: 1,75 mm
- Filamenty innych firm: Tak
- Fialmenty kompatybilne PLA, ABS, PETG, Flexibles
OPROGRAMOWANIE
- Zalecany slicer: Cura, Simplify3D, FlashPrint
- System operacyjny: Windows, Mac OSX, Linux
- Typy plików: STL, OBJ, AMF
WYMIARY I WAGA
- Wymiary ramy: 469 x 406 x 416 mm
- Waga: N/A
Żródło: https://all3dp.com