FlashForge Creator Pro: Przejrzyj specyfikację

FlashForge Creator Pro: Przejrzyj specyfikację

FlashForge Creator Pro jest wszechstronną, dwugłowicową drukarką 3D w przystępnej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z jej specyfikacją.

FlashForge Creator Pro to desktopowa drukarka 3D firmy FlashForge, jednego z największych producentów drukarek i filamentów 3D w Chinach.

Oparty na open-source’owym Replicatorze MakerBot, Creator Pro jest  dziś jedną z bardziej przystępnych cenowo i wydajnych dwugłowicowych drukarek 3D. Solidna konstrukcja, podgrzewana platforma robocza i w pełni zamknięta komora, umożliwiają drukowanie  z wielu filamentów wrażliwych na temperaturę, które w przeciwnym razie uległyby wypaczeniu.

Flashforge Creator Pro posiada aktywną i pomocną bazę użytkowników, a co najważniejsze jest dostępny w cenie dostępnej dla wielu hobbystów, konsumentów oraz małych i średnich firm poszukujących drukarki 3D do szybkiego prototypowania.

Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat funkcji i specyfikacji tej drukarki.

 

Image of Flashforge Creator Pro: Review the Specs: Features

FlashForge Creator Pro posiada przyjazny dla użytkownika design (źródło: Amazon)

PODWÓJNY EKSTRUDER

FlashForge Creator Pro jest wyposażony w uniwersalny podwójny ekstruder. W odróżnieniu od systemów opartych na IDEX-ie, gdzie dysze poruszają się niezależnie od siebie na osi x, to ustawienie wykorzystuje dwie wyrównane głowice drukujące. Pozwala to na szybsze wykonywanie wydruków, ze względu na skrócenie czasu przemieszczania się głowic, ale jednocześnie, konieczna może być odrobina majsterkowania, aby dostosować czas wycofania nieaktywnej dyszy.

W przypadku podwójnego ekstrudera, istnieją możliwości drukowania z różnych materiałów: PVA (filament rozpuszczalny w wodzie), ABS, PLA, HIPS, Flex, T-glass, oraz kompozytów takich jak Woodfill, CopperFill, BrassFill i innych.

ZAMKNIĘTA KOMORA DRUKU

Jak wspomniano powyżej, zdolność Creator Pro do obsługi różnych materiałów wynika także z jego zamkniętej komory druku. FlashForge Creator Pro jest wyposażony w zamykane drzwiczki i zdejmowaną pokrywę, co pozwala na uzyskanie stabilnych termicznie warunków drukowania. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza w przypadku stosowania ABS-u. Zapewnia to również ochronę przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami, stanowi dodatkowe zabezpieczenie, pomaga nieco wyciszyć dźwięk podczas pracy i blokuje część oparów podczas drukowania z ABS-u.

Podczas drukowania z PLA, można otworzyć drzwiczki i zdjąć górną pokrywę, co pozwala na lepszy przepływ powietrza. Wydruki PLA są zazwyczaj lepsze, gdy komora druku jest dobrze wentylowana.

ZAAWANSOWANE KONSTRUKCJE MECHANICZNE

Creator Pro ma stylowy i przyjazny dla użytkownika wygląd i jest gotowy do użycia po wyjęciu z pudełka.

W przeciwieństwie do poprzednich modeli FlashForge, Creator Pro jest oparty na solidnej metalowej ramie. Pozwala to na bardziej stabilny ruch w pionie i ogólnie zwiększa stabilność ruchomych części podczas pracy. Według producenta, dzięki nowej ramie urządzenie zapewnia do 60% wzrost szybkości drukowania w porównaniu ze starszym modelem FlashForge. Powinno to również zwiększyć jakość druku. Dzięki mniejszej ilości drgań, wzrasta ogólna stabilność konstrukcji, co gwarantuje stałą wysoką prędkość i odpowiednią precyzję druku.

PODGRZEWANY STÓŁ ROBOCZY
FlashForge wyposażył Creator Pro w nową i podgrzewaną platformę roboczą, wykonaną z 6,3 mm grubości stopu aluminium. Ta wytrzymała płyta konstrukcyjna zapewnia doskonałe przewodzenie ciepła, aby uniknąć odkształceń podczas druku. Ponieważ jednak płyta nie jest elastyczna, ze względu na jej grubość, przed pierwszym uruchomieniem należy przykleić dołączoną do niej matę adhezyjną.

Niestety, FlashForge Creator Pro nie posiada opcji autokalibracji. Jest on wyposażony w trzypunktowy system kalibracji, który jednak powinien umożliwiać dokładniejsze i stabilniejsze ustawienie, w porównaniu do poprzedniej plastikowej wersji.

TECHNOLOGIA OPEN SOURCE
Creator Pro  jest kompatybilny z wieloma slicerami, takimi jak FlashPrint, Simplify3D, ReplicatorG lub Cura. Dodatkowo, istnieje wiele modyfikacji i uaktualnień dostępnych dla tej drukarki; większość z nich może być drukowana w 3D na samym Creatorze Pro. Tak jak np. lepszy uchwyt na szpulę. Kolekcję wydruków, do modyfikacji drukarki można znaleźć na Thingiverse.

Specyfikacja

Image of Flashforge Creator Pro: Review the Specs: Technical Specification
Źródło Amazon

Technologia: FFF
Rok: 2016
Montaż: Całkowicie zmontowany
Układ mechaniczny: kartezjański
Producent: FlashForge
Pole robocze: 227 × 148 × 150 mm
Wysokość warstwy: 100 mikronów
Ekstruder: podwójny
Wielkość dyszy: 0,4 mm
Max. temperatura ekstrudera: 260°C
Maksymalna temperatura stołu roboczego: 120°C
Dokładność pozycjonowania: XY: 11 mikronów; Z: 2,5 mikrona
Prędkość drukowania: 100 mm/s
Komora druku: zamknięta
Kalibracja platformy roboczej: ręczna
Łączność: Karta SD, USB
Wbudowana kamera: Nie
Średnica filamentu: 1,75 mm
Materiały firm zewnętrznych: Tak
Filamenty: ABS, PETG, PLA, PVA

System operacyjny: Windows, Linux, Mac
Zalecany slicer: Replikator G, FlashPrint (w zestawie)
Typy plików: STL, OBJ

Wymiary zewnętrzne: 480 x 338 x 385 mm
Waga: 19 kg

License: The text of „FlashForge Creator Pro: Review the Specs” by All3DP is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

Źródło: https://all3dp.com/