Flashforge Creator 4 wprowadza system IDEX do Ameryki Północnej

Flashforge Creator 4 wprowadza system IDEX do Ameryki Północnej

Po udanej premierze Creatora 3 Pro w 2021 roku, FlashForge USA kontynuuje podwojenie wysiłków na rynku komercyjnym, wydając Creatora 4. Flashforge Creator 4 jest wielkoformatową drukarką 3D przeznaczoną specjalnie dla branż projektowych, inżynieryjnych, produkcyjnych i innych. Chociaż należy do serii drukarek 3D Creator, jest zupełnie inną maszyną w porównaniu do Creatora 3, zarówno pod względem możliwości druku, powierzchni podstawy, jak i objętości.

Trzymając się swoich korzeni: Flashforge udostępnia druk 3D dla wszystkich

Flashforge rozpoczął działalność w 2011 r., wprowadzając druk 3D do domów. Marka została spopularyzowana przez drukarkę 3D z serii Creator 1, która dała hobbystom i majsterkowiczom maszynę open-source do tworzenia i wprowadzania projektów w życie. W ciągu dekady, wraz z rosnącą popularnością druku 3D w wielu sektorach, firma FlashForge USA rozszerzyła swoją ofertę produktów, aby zaspokoić potrzeby nie tylko konsumentów, ale także użytkowników komercyjnych i szkół. Obecnie drukarki Flashforge można spotkać na uniwersytetach, w studiach projektowych, na farmach drukarskich i liniach produkcyjnych.

Poznaj Flashforge Creator 4

Flashforge Creator 4 jest znacznie większy od swojego poprzednika, Creatora 3. Jego komora ma wymiary 15,7 x 13,8 x 19,7 cala, co jest czterokrotnie większą wartością niż całkowita objętość konstrukcyjna oferowana przez Creator 3 Pro.

Komora robocza jest również całkowicie zamknięta, co pozwala na utrzymanie stałej temperatury do 65°C. Jest to szczególnie ważne dla zmniejszenia skurczu termicznego, który jest powszechny w innych drukarkach 3D, a ponadto poprawia dokładność wymiarową drukowanego obiektu. Ponadto, zdejmowana platforma jest posiada podkładkę magnetyczną, co sprawia, że usuwanie obiektów jest bardzo proste.

Creator 4 jest jedną z niewielu wielkoformatowych drukarek 3D na rynku, która wykorzystuje system wymiennych, niezależnych, podwójnych ekstruderów (IIDEX). Ten unikalny system pozwala na jednoczesny ruch głowic drukujących niezależnie od siebie. Umożliwia to korzystanie z różnych trybów drukowania, takich jak duplikacja, w których można drukować dwa identyczne obiekty w tym samym czasie, co skraca całkowity czas pracy o połowę.

Inne tryby obejmują m.in drukowanie w dwóch kolorach i drukowanie lustrzane. Creator 4 jest dostępny w trzech różnych konfiguracjach (4-S i 4-A). Każda konfiguracja jest wyposażona w różne zestawy ekstruderów, które są wymienne i można je łatwo zamieniać, aby drukować różne materiały.

Model 4-S jest wyposażony w ekstrudery, które mogą osiągać temperaturę do 360°C, co umożliwia drukowanie kompozytów z włókna węglowego i tworzyw termoplastycznych wzmocnionych włóknem szklanym. Jednak chyba najbardziej godna uwagi jest zdolność Creatora 4 do drukowania z filamentu metalowego, nawet takiego, który składa się w 80% ze stali nierdzewnej i w 20% z polimeru.

Oto lista zaawansowanych filamentów, z którymi współpracują poszczególne konfiguracje ekstruderów:

  • Ekstruder-HS: PA-CF, PA-GF, PP-CF, PP-GF, PC-ABS, PET-CF, PPS, CF
  • Ekstruder-HT: ABS, ASA, PA, PC, PEG, PLA, PP, PC-ABS
  • Ekstruder-F: TPB, TPC, TPE, TPU86A-98A.

Wystarczy powiedzieć, że użytkownicy z pewnością docenią łatwość obsługi, jaką oferuje Creator 4. 7-calowy ekran dotykowy IPS jest wystarczająco duży, aby nawigować po różnych ustawieniach i trybach drukowania. Z menu można także uruchomić 16-punktowe automatyczne poziomowanie platformy. Oznacza to, że czujniki urządzenia Creator 4 zapewnią odpowiednie wypoziomowanie platformy, dzięki czemu drukowane obiekty będą za każdym razem wychodziły bez zarzutu.

Inne cechy Creatora 4 to możliwość drukowania przez Wi-Fi i monitorowania całego procesu drukowania za pomocą wbudowanej kamery HD. Inteligentny system podawania filamentu wstrzyma drukowanie, jeśli filament się skończy. A w przypadku przerwy w dostawie prądu lub awarii system wznowi pracę od miejsca, w którym ją przerwał.

Creator 4 jest już dostępny w Ameryce Północnej. Aby dowiedzieć się więcej o jego możliwościach i uzyskać ofertę, odwiedź Flashforge USA już dziś.

Żródło: https://all3dp.com