Glaze Prosthetics przyciąga wzrok dzięki stylowym, konfigurowalnym ramionom z drukarki 3D.
Ludzie na całym świecie, którzy potrzebują protez, skorzystali z drukowania 3D – a technologia nadal pomaga ulepszać i dostosowywać protetykę.
Teraz polska firma projektuje niestandardowe, drukowane w 3D protezy, które mają wartość dodaną, jako piękne dzieła sztuki.
Producent Glaze Prosthetic narodził się z konieczności. Współzałożyciel, 27-letni Piotr Sajdak, stracił część ramienia podczas wieczornego wyjścia, stając w obronie przyjaciela. Ta strata doprowadziła go do poszukiwania protezy, która zaspokoi jego potrzeby. Jako aktywnemu biegaczowi, nie podobał mu się wygląd i tradycyjna protetyka, ważąca od 1,5 do 4 kilogramów, co spowolniało go.
To nie powstrzymało biegacza przed szukaniem i pomaganiem innym. Dzięki zaangażowaniu Sajdaka w charytatywną Fundację Business Run poznał braci Grzegorza (40 lat) i Franka Koscha (30 lat). Bracia Koschowie zgłosili się na ochotnika, by zaprojektować dla niego spersonalizowane ramię.
Glaze Prosthetic przyciąga uwagę
Rozwiązaniem zaspokajającym potrzeby Sajdaka – i innych – było wydrukowanie 3D specjalnie zaprojektowanej kończyny protetycznej. Druk 3D poprawił estetykę, jednocześnie obniżając wagę do swobodnie poruszających się 750 gramów. Rezultat był sukcesem.
Po zajęciu się badaniami i rozwojem w 2017 roku, firma zaczęła sprzedawać swoje towary w 2018 roku, jak powiedział Sajdak The First News. Ostatnio firma zaczęła oferować protezy dla dzieci, szczególnie w Polsce, która szybko stała się istotnym aspektem ich działalności. Obecnie znajduje się również w finale 43North, start-upowego konkursu w USA na ich innowacje.
Glaze Prosthetic oferuje wymienny system protetyki, który pozwala klientom w pełni dostosować każde ramię do ich potrzeb i osobistego gustu. Konfigurator na stronie internetowej firmy pozwala klientom tworzyć spersonalizowane projekty, w tym opcje dla hydrografów, airbusów i wydruków, z różnymi wykończeniami i kolorami. Dostępne są cztery różne kąty łokcia, które można szybko zamocować.
Protetyka nie jest tania. Model standardowy kosztuje 5000 EUR, a model „Whizzlink” kosztuje ponad 35 000 EUR.
„Nigdy nie chcemy przestać się poprawiać, a także oferujemy odzież, która pomaga dumnym użytkownikom pokazać protezę”, powiedział Sajdak w The First News.
(Źródło: pierwsze wiadomości )
(Źródło zdjęcia ołowiu: Glaze Prosthetics / Facebook)
Licencja: Tekst „ Ta firma używa drukowania 3D do tworzenia pięknych, niestandardowych protez kończyn ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 .
Źródło: https://all3dp.com