Farmshelf wykorzystuje części drukowane w 3D do inteligentnej, krytej uprawy miejskiej

Farmshelf wykorzystuje części drukowane w 3D do inteligentnej, krytej uprawy miejskiej

Farmshelf wykorzystuje części drukowane w 3D do produkcji inteligentnych, wewnętrznych urządzeń do uprawy miejskiej, dzięki którym możemy uprawiać świeże warzywa w mieście.

Co by było, gdybyś mógł uprawiać swoje własne warzywa w pomieszczeniach zamkniętych? Dla tych z nas, którzy żyją i pracują w mieście, urządzenia Farmshelf mogą być idealnym rozwiązaniem dla świeżej żywności.

Używając drukarek 3D Ultimaker, wymyślili jak drukować opłacalne, niestandardowe części do regałów do miejskiego rolnictwa.

„Farmshelf to system, który umożliwia każdemu uprawę własnej żywności” – wyjaśnia Andrew Shearer, prezes i współzałożyciel Farmshelf.

Firmy mają teraz możliwość korzystania z tych jednostek Farmshelf do uprawy świeżych produktów zamiast kupowania masowo produkowanych warzyw. Obecnie oferują „50 pysznych zielenin liściastych, ziół i mikro zielenin.

Jest kilka korzyści. Po pierwsze, klienci otrzymują zdrowszą, świeższą, uprawianą na miejscu żywność.

Ponadto, cykl wzrostu jest szybszy. Uprawa zieleniny przy użyciu jednostek trwa około 21-28 dni dla pełnej główki sałaty. Dla porównania, w gospodarstwie rolnym zajmuje to prawie 60-80 dni.

Co najważniejsze dla biznesu, uprawa świeżej zieleniny pozwala restauracjom zaoszczędzić pieniądze na kosztach zamawiania, zapewniając jednocześnie lepszą jakość.

Dodatkowo, co jest naprawdę fajne, to fakt, że możesz monitorować swoją niestandardową jednostkę Farmshelf z poziomu smartfona za pomocą aplikacji.

Sprawdź ich wideo poniżej, aby zobaczyć, jak wyglądają jednostki.

W jaki sposób części drukowane w 3D pomogły firmie Farmshelf?

Celem firmy Farmshelf jest sprawienie, aby ogrodnictwo pod dachem stało się proste, szybkie i opłacalne.

Jednak badania i rozwój ich projektów związanych z uprawą indoor mogą być kosztowne. Dlaczego? Części muszą być stale testowane, aby spełniały określone wymagania.

Muszą być skuteczne przez cały cykl wzrostu roślin w strąkach. Jeśli coś wymaga korekty, firma Farmshelf musi być w stanie stale tworzyć nowe prototypy.

„Biorąc pod uwagę liczbę plastikowych części, których używamy w systemie, a które są niestandardowe, nie mogę sobie nawet wyobrazić, ile dziesiątek tysięcy dolarów kosztowałoby nas wykonanie tych zestawów części” – wyjaśnia Gabe Fenton, botanik z firmy Farmshelf.

„Farmshelf to system, dzięki któremu każdy może uprawiać własną żywność”.

Użyli urządzenia Ultimaker 2+ do drukowania części urządzenia Farmshelf, takich jak strąki roślin, przepływ powietrza, otwory wentylacyjne itp. które można spersonalizować i dostosować do różnych pomieszczeń wewnętrznych. Pozwala to na zaoszczędzenie ogromnej ilości pieniędzy, ponieważ nie trzeba zlecać tego projektu na zewnątrz.

Znany szef kuchni Claus Meyer zainteresował się tym pomysłem przy tworzeniu Great Northern Food Hall na Grand Central Station w Nowym Jorku. Meyer jest znanym współzałożycielem restauracji Noma w Kopenhadze – zdobywcą 2 gwiazdek Michelin.

Jego grupa hotelarska ma na celu oferowanie klientom produktów i składników pochodzących z lokalnych upraw. Dlatego też zainwestowali w trzy urządzenia Farmshelf. Teraz ludzie mogą cieszyć się pysznie świeżymi mikro zieleninami i ziołami oddalonymi o mile od najbliższego gospodarstwa.

Miejmy nadzieję, że restauracja Meyera to dopiero początek. W przyszłości, tego rodzaju technologia indoor farming ma potencjał, aby pozwolić nam na uprawę własnej żywności – nawet jeśli mieszkamy w środku miasta.

Żródło: https://all3dp.com