Etui na iPhone'a wydrukowane w 3D: 10 modeli chroniących Twoje urządzenie

Etui na iPhone'a wydrukowane w 3D: 10 modeli chroniących Twoje urządzenie

Jeśli zdarza Ci się często upuścić telefon lub po prostu potrzebujesz nowego etui, sprawdź te modele osłon na iPhone'a do wydrukowania na drukarce 3D!

Bezpieczeństwo i styl

Elastyczny filament może być świetnym wyborem na etui na telefon
Elastyczny filament może być świetnym materiałem, do wydrukowania etui na telefon (źródło: Polymakr via Thingiverse )

Jeśli masz iPhone’a, prawdopodobnie masz też świadomość tego jak łatwo się psują. Teraz każdy ma swoją opinię na temat najlepszych smartfonów, ale myślimy, że można śmiało powiedzieć, że iPhone’y zdecydowanie nie zostały stworzone do tego, aby wytrzymać wiele upadków.

Wygląd zewnętrzny iPhone’a, to po prostu szklany ekran otoczony ramą ze stopu aluminium. Dlatego większość użytkowników iPhone’a używa również etui, aby chronić swój telefon. Posiadanie etui na smartfona to dobry pomysł, bo kto chciałby zapłacić ponad 50 dolarów za wymianę ekranu?

W tym artykule przedstawimy 10 naszych ulubionych etui na iPhone’a, które możesz wydrukować na drukarce 3D. Mamy nadzieję, że te modele zapobiegną kolejnym pęknięciom ekranu! Możesz wydrukować je z różnych filamentów, w tym z elastycznych.

Jeśli znajdziesz w artykule model, który Ci się spodoba, a nie masz dostępu do drukarki 3D, rozważ skorzystanie z usługi drukowania 3D.

Etui z możliwością dostosowania

Twój iPhone, Twoja sprawa
Twój iPhone, Twoja sprawa (źródło: MakerBot via Thingiverse )

MakerBot, producent drukarek 3D, wykonał świetną robotę, projektując te etui na iPhone’a. Można je dopasować do dowolnego modelu iPhone’a, a do wyboru jest wiele różnych wzorów (jak widać na zdjęciu). 

MakerBot nie ma żadnych konkretnych zaleceń dotyczących drukowania tego modelu, ale korzystne dla Twojego wydruku, może być drukowanie z małą prędkością, aby upewnić się, że szczegóły będą dobrze widoczne.

Autor projektu: MakerBot

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Kompatybilne modele:  konfigurowalne (dowolne)

 

Ochrona iPhone’a plus portfel

Telefon, karty i gotówka razem
Telefon, karty i gotówka razem (źródło: CyberCyclist via Cults )

To etui na iPhone’a jest bardzo przydatne, jest solidne, trwałe, a dodatkowo może służyć także do przechowywania niezbędnych rzeczy z portfela. Konstrukcja wykorzystuje cztery śruby M3 10 mm oraz cztery nakrętki sześciokątne. Ten projekt jest remiksem (oryginał nie jest już dostępny) i jest dostosowany tak, aby można go było wydrukować na drukarkach 3D o mniejszym polu roboczym, co jest idealne dla marek takich jak UP i inne mini drukarki 3D.

Według projektanta, model ten należy wydrukować z użyciem podpór. Zalecane jest drukowanie z PLA, ale PET-G również może się sprawdzić. Montaż przy użyciu śrub oraz nakrętek jest dość prosty.

Autor projektu: CyberCyclist

Gdzie znaleźć projekt? Cults

Kompatybilne modele:  iPhone 6, iPhone 6S

 

Etui z trójkątnym wzorem

Trójkąty, trójkąty, trójkąty!
Trójkąty czy sześciokąty? (Źródło: M Badia przez MyMiniFactory )

To etui na iPhone’a ma ładny trójkątny wzór z otworami na aparat, przyciski głośności i zasilania, a także ładowarkę. Ta minimalistyczna konstrukcja chroni iPhone’a przed upadkami z tyłu, nie zakłócając jego smukłej konstrukcji i utrzymując iPhone’a tak lekkim, jak to tylko możliwe.

Wydrukowanie tego trójkątnego etui na iPhone’a powinno być dość łatwe i według zaleceń autora projektu, podpory nie są potrzebne. Projektant zaleca wydruk modelu ze 100% wypełnieniem z ABS-u, ze względu na wytrzymałość, a także z warstwą o wysokości 0,2 mm. Według autora projektu, druk zajął niewiele ponad godzinę. Zgodnie z sugestią, po wydrukowaniu etui, możesz je pomalować!

Autor projektu: M Badia

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

Kompatybilne modele:  iPhone 6, iPhone 6S

 

Solidne etui

Prosty, mocny i ochronny futerał
Prosty, mocny i ochronny futerał (źródło: 3DSolio via Cults )

Świetny model dla wszystkich osób, które często upuszczają telefony. To nie do końca ich wina, iPhone’y są dość śliskie bez etui! Ten wytrzymały futerał, zapewnia maksymalną ochronę delikatnego iPhone’a. Chociaż projekt może być nieco nieporęczny, model nie blokuje żadnych przycisków ani portów.

Projektant nie zostawił żadnych wskazówek dotyczących drukowania, ale model wygląda na całkiem prosty do wydrukowania na drukarce 3D. Nie ma zwisów, więc nie będą potrzebne żadne podpory. Upewnij się, że drukujesz z wysokim procentem wypełnienia i mocnym wzorem wypełnienia, aby zapewnić wytrzymałość. Zalecamy drukowanie za pomocą większej dyszy (jeśli jest dostępna), aby uzyskać większe, mocniejsze warstwy.

Autor projektu: 3Dsolio

Gdzie znaleźć projekt? Cults

Kompatybilne modele:  iPhone 6

Etui z mechanizmem przekładni

Obraz: 5. Gears
Ta sprawa jest prawdopodobnie bardziej złożona niż twoje hasło (źródło: OleEichhorn )

To etui na iPhone’a jest bardzo wyjątkowe i ma z tyłu mechanizm przekładni Geneva. Mechanizm właściwie się nie obraca, ale wygląda super fajnie. To etui nie blokuje żadnego portu ani przycisków iPhone’a. Chociaż oryginalny projekt jest przeznaczony dla iPhone’a 4 / 4S, znajdziesz Remix dopasowany do różnych modeli iPhone’a.

Aby wydrukować to etui, wydrukuj po jednej sztuce każdej części, z wyjątkiem ,,pin” 2 x 2,75 mm, która powinna zostać wydrukowana dwukrotnie. Projektant zaleca drukowanie z warstwą o wysokości 0,1 mm, aby uzyskać jak najwięcej szczegółów.

Montaż nie jest zbyt skomplikowany i polega po prostu na sklejeniu niektórych części razem. Więcej informacji na temat montażu tego etui można znaleźć na stronie z instrukcjami.

Autor projektu: QuentinT

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Kompatybilne modele:  iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, iPhone 8, iPhone X

Etui ze skorupą żółwia

Skorzystaj z ochrony, którą stworzyła natura
Skorzystaj z ochrony stworzonej przez naturę (źródło: Schnaaab przez MyMiniFactory )

Jak zapewne wiesz, żółwie mają twardą skorupę, której używają do ochrony przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami. To etui na iPhone’a również wykorzystuje skorupę do ochrony. W tym przypadku, jest to model low-poly, który chroni telefon przed upadkami lub innymi uszkodzeniami. Nie martw się, kamera nie jest zablokowana, podobnie jak inne przyciski i porty.

Autor tego projektu sugeruje drukowanie stroną ,,muszelkową” do góry i z wypełnieniem 20%. Zaleca się również drukowanie z użyciem podpór i raftu. Struktura low-poly oznacza, że ​​nie ma zbyt wielu szczegółów, więc możesz drukować z większą wysokością warstwy.

Autor projektu: Schnaaab

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

Kompatybilne modele:  iPhone 7

 

Etui z Twoim własnym napisem

Ten projekt ma Twoje imię!
Ten projekt ma Twoje imię! (Źródło: electrocolgada via Thingiverse )

Potrzebujesz niestandardowego etui? Cóż, masz szczęście, bo na tym może znaleźć się Twoje imię! Ten projekt pasuje do wielu modeli iPhone’a, a także pozwala na umieszczenie na nim dowolnego tekstu. Możesz użyć aplikacji dostosowywania na stronie Thingiverse, aby sprawić, że etui będzie idealne dla Twojego iPhone’a! Opierając się na przykładowych projektach, sugerujemy, aby nie używać podpór do drukowania, ponieważ model nie ma dużych zwisów.

Autor projektu: TheNewHobbyist

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Kompatybilne modele: iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6, iPhone 6S

Etui w kropeczki

Niech Twój telefon trochę odetchnie
Pozwól swojemu telefonowi trochę odetchnąć (źródło: ScottyMakesStuff przez Thingiverse )

Ta obudowa telefonu ma wzór w kropki, a także osłony przycisków głośności, dzięki czemu są zarówno chronione, jak i użyteczne. Projekt ma również puste miejsce na logo Apple, co sprawia, że ​​wygląda prawie jak etui ze sklepu. Jest też otwór na aparat i latarkę.

Producent sugeruje drukowanie z warstwą o wysokości 0,15 mm, aby uzyskać więcej szczegółów, sugerowane wypełnienie 20%. Etui drukuje się w jednym kawałku z dołączonymi osłonami na guziki, dzięki czemu jest to dość szybki wydruk. Model ma wiele pozytywnych komentarzy.

Autor projektu: ScottyMakesStuff

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Kompatybilne modele:  iPhone 6, iPhone 7, iPhone 7 Plus

 

Etui w stylu retro

Nowatorskie rozwiązania w stylu retro
Najnowocześniejsze, poznaj retro (źródło: MaureenNemetski via MyMiniFactory )

Dawno, dawno temu, przed erą smartfonów, dzwoniłeś do znajomych, wybierając na obrotowej tarczy, kolejne cyfry z numeru telefonu. To etui na iPhone’a przypomina stary system, jednocześnie chroniąc nowy. Niesamowicie wyglądająca obrotowa tarcza z tyłu etui, jest niestety nieruchoma.

Etui to tylko jedna część i jak widać na powyższym obrazku można ją pomalować, aby wyglądała jak telefon z obrotową tarczą. Według autora tego projektu, etui nie jest trudne do wykonania. Zaleca się wydrukowanie pokrętła skierowanego do góry i włączenie w ustawieniach slicera brim, aby uzyskać lepszą przyczepność do platformy i zapobiec wypaczaniu. Drukuj z ustawieniem warstwy o wysokości od 0,1 do 0,15 mm, aby uzyskać szczegółowy wydruk.

Autor projektu: MaureenNemetski

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

Kompatybilne modele:  iPhone 7

 

Etui po Ciemnej Stronie Mocy: Darth Vader

Inspirowany zamarzniętym Han Solo Darth Vader?
Inspirowany zamarzniętym Hanem Solo Darth Vader? (Źródło: ArielRi via Thingiverse )

Tą niesamowitą obudowę w stylu Gwiezdnych Wojen, zdobi wizerunek Twojego ulubionego złoczyńcy (lub bohatera) lewitującego z tyłu telefonu. Czy tylko nam przywodzi to na myśl Hana Solo, zamrożonego przez Jabbę?

Projektant wydrukował model z użyciem podpór i raftu, chociaż kilka wydruków, innych użytkowników, wyszło pomyślnie bez użycia podpór. Na Thingiverse znajdziesz także inne modele etui, gdzie motywem przewodnim są Gwiezdne Wojny.

Autor projektu: fyru

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Kompatybilne modele:  iPhone 6

 

Źródło głównego zdjęcia: AC_via Thingiverse

Licencja: Tekst „ Etui iPhone’a z nadrukiem 3D: 10 modeli chroniących Twoje urządzenie ” firmy All3DP jest objęty licencją na podstawie międzynarodowej licencji Creative Commons Attribution 4.0.

Źródło: https://all3dp.com