Edelkrone wprowadza drukowaną w 3D linię Ortak dla majsterkowiczów

Edelkrone wprowadza drukowaną w 3D linię Ortak dla majsterkowiczów

Edelkrone, firma produkująca narzędzia dla filmowców, ogłosiła wprowadzenie nowej linii Ortak, która oferuje produkty „współprodukowane”, które kosztują znacznie mniej, ale muszą być drukowane 3D w domu.

Edelkrone wyjaśnia na swojej stronie internetowej: „ORTAK to nowe podejście do współprodukcji, które pozwala każdemu posiadać w pełni funkcjonalne, zaawansowane technologicznie produkty po znacznie obniżonych cenach. Dzięki metodzie ORTAK produkty są wytwarzane wspólnie przez Ciebie i firmę Edelkrone”.

Linia Ortak oferuje akcesoria fotograficzne dla osób, które chcą połączyć swoją pasję do fotografii i druku 3D lub po prostu chcą zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Pierwszym dostępnym produktem jest głowica Ortak FlexTilt Head 3D, kosztująca 30 USD, która jest podobna do znacznie droższej głowicy FlexTilt Head 2, kosztującej 150 USD.

Dostosuj sprzęt fotograficzny do swoich potrzeb

Najważniejsze części produktu są wykonane z aluminium obrabianego CNC i są wysyłane do Ciebie wraz z modelem 3D, co pomaga obniżyć koszty. Następnie użytkownik jest odpowiedzialny za wydrukowanie i złożenie produktu, postępując zgodnie z instrukcjami.

Edelkrone dodaje: „Wkrótce drukarki 3D będą w każdym domu. Jeśli jeszcze nie masz dostępu do drukarki 3D, być może nadszedł czas, aby w nią zainwestować, aby produkty ORTAK stały się jeszcze bardziej wykonalne, a czas zwrotu z inwestycji drastycznie się skrócił. Przewidujemy przyszłość, w której wizjonerskie firmy będą korzystać z metody współprodukcji ORTAK, aby obniżyć koszty zarówno dla firmy, jak i dla klienta, jednocześnie umożliwiając wysoce spersonalizowane i bardziej osobiste produkty.”

Drukując w 3D swój własny sprzęt, możesz również dostosować go do preferowanego koloru, wzoru i formy.

Dzięki obniżce ceny o ponad 100 dolarów, każdy, kto rozważał już zakup głowicy FlexTilt Head 2, może rozważyć zakup tego produktu.

Edelkrone będzie nadal rozszerzać linię produktów drukowanych w 3D Ortak, ale nie ujawnia jeszcze, co będzie następne. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę internetową.

Żródło: https://all3dp.com