Dźwięk dostawy: Holenderska PocztaNL drukuje w 3D trąbkę

Dźwięk dostawy: Holenderska PocztaNL drukuje w 3D trąbkę

Każdy człowiek ma swoje własne pocztowe horrory. Paczki przychodzą uszkodzone, zgniecione lub nie docierają wcale. Często denerwujemy się, wysyłając delikatne paczki, nawet z warstwami folii bąbelkowej.

Dlatego holenderska poczta PostNL zadała sobie wiele trudu, aby uspokoić nasze myśli. Chcąc zademonstrować, jak bardzo są ostrożni, postawili przed sobą wyzwanie: wysłać aktywnie drukującą drukarkę 3D, nie zakłócając jej pracy.

A żeby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, wydrukowany obiekt jest działającym instrumentem muzycznym! Jeden poślizg lub stuknięcie i wydrukowana w 3D trąbka z pewnością nie będzie działać zgodnie z przeznaczeniem.

Czy PostNL udało się wykonać swoją misję? Obejrzyj film i przekonaj się.

Dźwięk doręczenia to przyszłość poczty

PostNL wysyła ponad milion paczek każdego dnia, a w swojej pracy opiera się na ogromnej ilości danych, logistyce i komunikacji. Wysłanie aktywnej drukarki 3D i upewnienie się, że gotowy produkt jest dokładnie taki, jak trzeba, to bardzo sprytny sposób na zaprezentowanie zalet systemu pocztowego.

Specjalista Joris Van Tubergen zaprojektował drukowaną w 3D trąbkę, wykonaną z kilku oddzielnych elementów, wraz z odpowiednim opakowaniem, które zapewniło bezpieczeństwo drukarce 3D Ultimaker.

Przesyłka została zaadresowana do Erica Vloeimansa, jednego z najlepszych trębaczy w Holandii i idealnej osoby, która mogła ocenić, czy instrument został prawidłowo wydrukowany. Rezultat bardzo mu się spodobał i można go zobaczyć, jak gra w studiu ze swoją wydrukowaną w 3D trąbką.

Biorąc pod uwagę sukces tego wyczynu, druk 3D z pewnością może odegrać dużą rolę w przyszłości w dostarczaniu paczek. Dopracowanie go do perfekcji może zająć trochę czasu, ale jedno jest pewne: dzięki Sound of Delivery, PostNL udowodniło, że naprawdę da się to zrobić.

Żródło: https://all3dp.com