Dziewczyna z wydrukowaną w 3D dłonią, dąży do rzucenia pierwszego boiska dla wszystkich 30 drużyn MLB

Dziewczyna z wydrukowaną w 3D dłonią, dąży do rzucenia pierwszego boiska dla wszystkich 30 drużyn MLB

Siedmioletnia dziewczynka o imieniu Hailey Dawson ma wydrukowaną w 3D protezę ręki. Ale to nie powstrzymuje jej przed spełnieniem marzenia o rzuceniu pierwszego boiska na każdym stadionie MLB.

Hailey Dawson urodziła się z rzadką wadą wrodzoną zwaną zespołem Polanda, zaburzeniem, które powoduje brak lub niedorozwój niektórych mięśni. W tym przypadku, prawa ręka dziecka została pozbawiona wszystkich palców, ale ta przeszkoda nie powstrzymała siedmioletniej dziewczynki przed spełnieniem swojego marzenia – wyrzucenia pierwszego boiska na każdym stadionie Major League Baseball.

W 2014 r. inżynierowie z Uniwersytetu Nevada Las Vegas stworzyli funkcjonalną, wydrukowaną w 3D protezę ręki dla młodej dziewczyny, dzięki czemu mogła ona wyjść na boisko i grać w piłkę. Teraz Dawson dąży do pobicia rekordu Guinnessa w rzucaniu największej liczby ceremonialnych pierwszych piłek. Wygląda na to, że jej szybka piłka już wkrótce będzie zdobić boiska wielu stadionów baseballowych w całym kraju.

Hailey Dawson podchodzi by oddać ceremonialne pierwsze uderzenie

Kiedy miała zaledwie pięć lat, Dawson została zaproszona do rzucenia pierwszego boiska na meczu baseballowym UNLV Rebels. Jednak Hailey chciała również rzucić pierwszą serię dla Baltimore Orioles, ulubionej drużyny jej rodziny. I tak, później tego samego roku, drużyna pozwoliła jej zająć kopiec i rzucić do jej ulubionego gracza, Manny’ego Machado.

W 2017 roku Hailey spotkała w Las Vegas Bryce’a Harpera. Zaprosił ją do rzucenia pierwszej piłki podczas meczu Washington Nationals w czerwcu tego roku. Odkąd serwis sportowy Bleacher Report napisał na Twitterze o jej wielkim osiągnięciu, coraz więcej drużyn wysyła zaproszenia, aby pomóc spełnić marzenie Hailey.

Według Yong Dawson, matki Hailey, ręka wydrukowana w 3D na nadgarstku jest również bardzo pomocna w budowaniu pewności siebie. Poza próbą pobicia rekordu, siedmioletnia dziewczynka z radością podnosi świadomość na temat zespołu Polaka i dostępności protetyki drukowanej w 3D. Obecnie Hailey ma siedem różnych protez rąk, w tym te, które nosiła podczas meczów Orioles i Nationals. Za każdym razem, gdy otrzymuje nowe urządzenie wspomagające, lubi mieć je przez kogoś podpisane.

Ponieważ sezon MLB, w trakcie tworzenia tego artykułu zbliżał się ku końcowi i zaczynała się szkoła, prawdopodobne jest, że Hailey osiągnęła swój cel dopiero w kolejnym roku. Jednak nawet mając za sobą dwa pierwsze uderzenia w Camden Yards i Nationals Park, ta młoda dziewczyna już żyła życiem, o jakim większość fanów baseballu może tylko pomarzyć.

Żródło: https://all3dp.com