Drukowany w 3D smok - 10 najlepszych modeli

Drukowany w 3D smok - 10 najlepszych modeli

Wylęg smoka

Kiedy szukasz smoka, zawsze najlepiej jest zacząć od pisklęcia. Według naszych źródeł, są one o wiele łatwiejsze w tresurze i zużywają mniej jedzenia.

Ten model drukuje się za jednym zamachem, ale wymaga podpór. Jak w przypadku każdego modelu, im wyższa rozdzielczość, tym lepiej.

Kto zaprojektował? Miguel Zavala (mz4250)

Kto go wydrukował? 5 użytkowników Thingiverse z powodzeniem wydrukowało ten model.

Skąd pobrać? Thingiverse

Seven Point Five

Szukasz przegubowego arcydzieła magicznego średniowiecznego potwora? Oto on! Ten smok jest w pełni przegubowy i posiada materiałowe wstawki na skrzydłach dla autentycznego wrażenia składania i estetyki.

Ten model jest drukowany w wielu małych kawałkach i zajmie sporo czasu zanim go wydrukujesz, wykończysz i złożysz. Podpory są wbudowane w STL, więc upewnij się, że wyłączyłeś je w slicerze przed drukowaniem.

Kto zaprojektował? Zobacz Han Kim (7Fish)

Kto go wydrukował? 7 użytkowników Thingiverse z powodzeniem wykonało ten model.

Skąd pobrać ? Thingiverse

Lepszy smok

Ten imponująco wyglądający ognisty smok jest doskonałym materiałem, by stać się inspiracją dla fantastycznej fabuły lub planszowej gry wojennej. Przerobiony z innego smoka, celem tego projektu było maksymalne ułatwienie uzyskania wysokiej jakości wydruku na Twojej domowej drukarce 3D.

Aby wydrukować, po prostu załaduj plik do slicera, wybierz materiał i rozdzielczość, i do dzieła! Nie ma potrzeby bawić się z ustawieniami podpór, ponieważ model ma już wbudowane niestandardowe „drzewiaste” podpory!

Kto zaprojektował? Simon Oliver (illuminarti)

Kto go wydrukował? 40 osób wydrukowało ten model.

Skąd pobrać? Thingiverse

Aria

Ten model został zaprojektowany w oparciu o popularnego „Adalinda the Singing Serpent”, z myślą o bardziej smoczej estetyce. Model ten, o smuklejszym ciele i bardziej rozwiniętych kolcach, jest idealny do wielu zastosowań.

Aria ma 130 mm wysokości i jest drukowana bez podpór.

Kto zaprojektował? Louise Driggers (loubie)

Kto go wydrukował? Ten model został wydrukowany przez 469 osób.

Skąd pobrać? Thingiverse

Wąż morski

Kolejny przegubowy model od 7Fish, ten wąż morski nie ma skrzydeł ani nóg. Ma za to niesamowity, przegubowy ogon, idealny do owijania się wokół cennych przedmiotów lub pływania po rozległych oceanach, o których krążą legendy i marynarskie opowieści.

Model drukuje się w dużej liczbie części, które trzeba oszlifować i złożyć. Podpory są wbudowane, aby ułatwić drukowanie, które powinno być wykonane w wysokiej rozdzielczości.

Kto zaprojektował? Han Kim (7Fish)

Kto go wydrukował? 16 osób z powodzeniem wydrukowało ten model.

Skąd pobrać? Thingiverse

Uroczy smok

Być może przerażająca bestia nie jest dla Ciebie i chcesz po prostu mieć uroczy model na biurko. W takim przypadku, Uroczy Smok jest stworzeniem dla Ciebie!

Wariant, który wybraliśmy tutaj ma wbudowane niestandardowe podpory, dzięki czemu druk jest o wiele łatwiejszy niż w innych przypadkach.

Kto zaprojektował? Sebastian Popp (Sebastian_v650)

Kto go wydrukował? 656 osób wyprodukowało ten model.

Skąd pobrać? Thingiverse

Alpha

Nie masz miejsca na biurku na niesamowity model smoka? Nie obawiaj się, bo ten model będzie ładnie gnieździł się na krawędzi monitora Twojego komputera. Może nawet odstraszy niektóre z tych wrednych reklam.

Ten model jest drukowany w wielu częściach, niektóre z nich wymagają podpór.

Kto zaprojektował? nevaneva

Kto go wydrukował? 85 osób wydrukowało ten model.

Skąd pobrać? Thingiverse

Orientalny Smok Lung

Podczas gdy większość smoków na tej liście jest bardziej typowa dla zachodnich legend, nie mogliśmy zapomnieć o majestatycznych bestiach ze Wschodu. Tym orientalnym smokom przypisuje się wiele elementarnych i duchowych mocy, ale najbardziej niesamowite jest to, że ten model jest w pełni przegubowy!

Model ten, kolejny autorstwa 7Fish, drukuje się w dużej ilości części, które trzeba złożyć. Projekty mają wbudowane podpory, więc jedyne co musisz zrobić to ustawić skalę i rozdzielczość zgodnie z własnymi upodobaniami!

Kto zaprojektował? Han Kim (7Fish)

Kto go wydrukował? 34 osoby wydrukowały tego smoka.

Skąd pobrać? Thingiverse

Leśny smok

Próba stworzenia prawdziwego nordyckiego wyrma, z pełnym porożem i pazurami zdolnymi do wspinania się nawet po najwyższych drzewach.

Najlepiej wydrukować go w kilku kawałkach, a następnie złożyć.

Kto zaprojektował? Arian Croft (dutchmogul)

Kto go wydrukował? 64 osoby to wydrukowały.

Skąd pobrać? Thingiverse

Braq

Ostatni, ale z pewnością nie najmniej ważny, przedstawiamy Braqa. Pomimo swoich 42 części, Braq jest jednym z najbardziej znanych i lubianych smoków drukowanych w 3D.

Choć może to zająć trochę czasu, montaż powinien być stosunkowo prosty. Pamiętaj tylko, że będziesz dodatkowo potrzebował elastycznej linki, aby dokończyć pracę.

Kto zaprojektował? bq 3D (bq3D)

Kto go wydrukował? Ponad 200 użytkowników Thingiverse zamieściło swoje projekty, ale z komentarzy wynika, że prawdziwa liczba jest znacznie wyższa.

Skąd pobrać? Thingiverse

Źródło: https://all3dp.com