Drukowany w 3D malutki domek pojawia się na Airbnb

Drukowany w 3D malutki domek pojawia się na Airbnb

Rozkoszuj się malowniczym otoczeniem kanadyjskich Gór Purcell z prywatnego tarasu. Ciepło tego stylowo urządzonego, dwuosobowego, malutkiego domu, zapewni Ci idealne odprężenie po dniu pełnym wędrówek, kolarstwa górskiego i orzeźwiających kąpieli w jeziorze Kootenay. Wi-Fi jest oczywiście zapewnione.

Brzmi nieźle, prawda?

To jeden z najnowszych domów, które trafiły na stronę Airbnb, gdzie można wynająć mieszkanie na wakacje. I choć nie, nie oznacza to dla nas przejścia z druku 3D na podróże, jesteśmy tym szczególnie zainteresowani, gdyż Dom Fibonacciego jest strukturą drukowaną w 3D.

Według projektanta i twórcy domu, Twente Additive Manufacturing, Fibonacci House jest pierwszym domem wydrukowanym w 3D w Kanadzie; według oferty na Airbnb, jest to pierwszy na świecie w pełni wydrukowany w 3D malutki domek, który pojawił się na stronie.

Oprócz charakterystycznych linii warstw w betonie, z którego zbudowane są ściany, Dom Fibonacciego o powierzchni 35 m2 ma kształt, który trudno byłoby uzyskać za pomocą konwencjonalnych metod.

Wewnątrz znajduje się aneks kuchenny, łazienka z prysznicem oraz dwa pomieszczenia sypialne z antresolami, co świadczy o tym, że celem projektu było zmaksymalizowanie przestrzeni życiowej, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów materiałów.

Złożony z 20 wydrukowanych elementów i zbudowany w ciągu 11 dni, dom służy jako poligon doświadczalny dla projektu World Housing, kanadyjskiej organizacji non-profit. Organizacja ta ma na celu zbudowanie społeczności przystępnych cenowo mieszkań, wykorzystując wnioski wyciągnięte z projektu i budowy domu Fibonacciego.

Cały dochód z wynajmu za pośrednictwem Airbnb, zostanie przekazany na projekt przystępnych cenowo domów prowadzony przez World Housing.

Wszystkie szczegóły dotyczące domu można znaleźć na Airbnb, wraz z możliwością rezerwacji pobytu. Minimalny czas pobytu to 3 noce, a jedna noc kosztuje 130$ (160$ CAD) za noc, bez opłat i prowizji.

Żródło: https://all3dp.com