Drukowana w 3D maszynka do tatuażu: Nie próbuj tego w domu?

Drukowana w 3D maszynka do tatuażu: Nie próbuj tego w domu?

Przedsiębiorczy pracownik firmy SparkFun Electronics zbudował drukowaną w 3D maszynkę do tatuażu, a następnie zrobił sobie dziwaczny tatuaż.

SparkFun Electronics, to sklep z elektroniką z siedzibą w Colarado, USA. Firma udostępniła wideo tutorial dotyczący budowy drukowanej w 3D maszynki do tatuażu, zwanej Scratchr.

Projekt jest pomysłem pracownika SparkFun Nicka Poole’a, który wydrukował w 3D obudowę zasilacza w nieco ponad godzinę.

Poole zaprojektował i wydrukował również szczelinę, w którą wpasował kwadratową nakrętkę. Miała ona posłużyć do zamocowania śrubki do rurki z igłą.

Obejrzyjcie poniższy film, na którym widać jak Poole wprowadza swoją maszynkę do tatuażu w ruch… na sobie!

Jak zbudować własną drukowaną w 3D maszynkę do tatuażu

Niesamowite, że Poole’owi udało się wytatuować własne przedramię. Pomimo kilku krzywych linii, mówi, że jest zadowolony z rezultatów.

„Sam druk 3D nie był w tym projekcie aż tak ekscytujący,” wyjaśnia Poole. „Działające maszyny zostały wydrukowane z PLA, ponieważ właśnie to miałem w tym czasie na drukarce, ale ABS mógłby działać jeszcze lepiej”.

Zaznacza również, że elektronika dla tego projektu jest dość prosta. Użył SparkFun Pro Micro do podawania sygnałów PWM do płytki TB6612FNG Breakout Board na podstawie wejść z potencjometru obrotowego i przełącznika nożnego.

Silnik to Micro Gearmotors w obudowie Actobotics i działał idealnie podczas całej sesji tatuowania.

Powiedział on: „Świetnie się bawiłem robiąc ten projekt i od tego czasu dostałem wiele komplementów na temat mojego tatuażu. Nie jest on profesjonalnej jakości, ale wiem, że zrobiłem go sam i to jest całkiem dobre uczucie.”

Jeśli zgadzasz się z Poole’em i masz ochotę zbudować własną maszynkę do tatuażu, zamieścił wszystkie pliki, których będziesz potrzebował na GitHub.

Jednak ostrzega, że tatuaże są trwałe i bardzo trudne do usunięcia…

Żródło: https://all3dp.com