Drukowana w 3D Godzilla: 10 przerażających modeli do wydrukowania 3D

Drukowana w 3D Godzilla: 10 przerażających modeli do wydrukowania 3D

Król potworów

Pierwszy film o Godzilli ukazał się w 1954 roku w języku japońskim. Dekady później, w 1998 roku pojawił się pierwszy film o Godzilli w Hollywood. Od tego czasu, Godzilla cieszy się popularnością na całym świecie.

Dla każdego, kto chciałby mieć swoją własną figurkę Godzilli, przygotowaliśmy listę najfajniejszych wydruków 3D tego słynnego potwora. Dzięki szerokiej gamie materiałów i wykończeń, Twoja Godzilla będzie tak przerażająca, jak tylko możesz sobie wyobrazić!

Lampa

Lampy dekoracyjne mogą nadać niezwykłego charakteru każdemu pomieszczeniu. Sprawdź ten model Godzilli, który prezentuje swój potężny atomowy oddech. Model składa się z oddzielnych części dla ciała, ogona i płomienia.

Możesz wydrukować swoją lampę Godzilla w dowolnym kolorze, ale zaleca się wydrukowanie kolców i płomienia z przezroczystego filamentu. Projektant dostarczył wszystkie instrukcje, które będą potrzebne do montażu.

Kto to zaprojektował? rayjizza

Jak bardzo jest to popularne? Nikt jeszcze nie opublikował swojego wydruku, ale ponad 150 osób już go pobrało. W komentarzach, jedna osoba twierdzi, że wydrukowała kilka części.

Skąd pobrać? PrusaPrinters

1995

Model przedstawia wściekłą Godzillę z filmu Godzilla vs. Destroyer z 1995 roku. Cechą charakterystyczną modelu są imponujące kolce, które wystają z Godzilli. Po wydrukowaniu w takiej formie, potwór powinien mieć około 300 mm wysokości (czytaj: długo się drukuje).

Projektant wydrukował model z PLA, ale można też użyć żywicy, aby uwydatnić szczegóły. Jest to wydruk wieloczęściowy (26) i składa się na dużą Godzillę (220 x 300 x 500 mm). Oczywiście oznacza to, że mógłbyś wydrukować kawałki w różnych kolorach, ale to mogłoby odebrać mu jego dzikość!

Kto to zaprojektował? bradehu

Jak bardzo jest popularny? Model ma ponad 1400 pobrań i 1 użytkownik zamieścił swoją srebrną Godzillę, wydrukowaną z żywicy.

Skąd pobrać? MyMiniFactory

Ruchomy model

Ten model jest jak dotąd najbardziej przyjazny dzieciom. Nogi, ręce i ogon są drukowane oddzielnie, a później łatwo je złożyć.

Projektant stwierdził, że nie są potrzebne żadne podpory, a jeden z twórców powiedział, że elementy idealnie się zatrzasnęły. Jeśli obawiasz się o precyzję, spróbuj wcześniej skalibrować drukarkę.

Kto to zaprojektował? AndresMF

Jak bardzo jest to popularne? Części zostały pobrane ponad 4,000 razy, z 6 zamieszczonymi Makes głównie z PLA i 1 Remix

Skąd pobrać? Thingiverse

Puzzle

To kolejna zabawka Godzilli, którą można szybko i łatwo wydrukować. Model jest jak puzzle, a zarówno drukowanie jak i składanie jest szybkie w porównaniu z większymi modelami. Godzilla, którą otrzymasz z tego wydruku może nie będzie tak przerażająco wyglądała, ale to wciąż fajny model do zabawy.

Najlepszym materiałem do druku 3D tego modelu jest PLA. Projektant udostępnił STL poszczególnych części, a także pełne płyty z gotowymi częściami do wydrukowania. Możesz drukować poszczególne części pojedynczo, jeśli chcesz uzyskać więcej kolorów w swoim modelu Godzilli, lub zdecydować się na pełną płytkę, która zostanie wydrukowana za jednym razem i będzie gotowa do bezpośredniego złożenia. Autor zaleca przeszlifowanie niektórych krawędzi, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie.

Kto to zaprojektował? HeavyRotation

Jak bardzo jest popularny? Istnieją 32 opublikowane wydruki i 3 Remixy, wszystkie w świetnych kombinacjach kolorystycznych!

Skąd pobrać? Thingiverse

Foremka do wycinania ciasteczek

Co byłoby ulubioną przekąską Godzilli, poza dawką promieniowania? Na pewno nie ciasteczko! Cóż, to nie znaczy, że nie możemy mieć naszej ulubionej przekąski w formie Godzilli.

Możesz przeskalować tę foremkę do dowolnego rozmiaru. Ponieważ będzie dotykać jedzenia, dobrze byłoby użyć filamentu bezpiecznego dla żywności.

Kto to zaprojektował? 3D-mon

Jak bardzo jest popularny? Ta foremka została pobrana 70 razy i obejrzany przez ponad 2,000 osób.

Skąd pobrać? Cults

Podkładka

Ta podstawka może być wydrukowana jako wielokolorowy model, ponieważ jest dwuczęściowa: jedna na korpus podstawki i jedna na sylwetkę Godzilli. Jeśli nie zmienisz rozmiaru, będzie miała średnicę około 100 mm.

Kto to zaprojektował? Idea Lab

Jak bardzo jest popularny ? Jest to dość nowy model, więc do tej pory pobrano go tylko 14 razy. Jednak jeden z użytkowników zamieścił informację o udanym wydruku z PLA.

Skąd pobrać? MyMiniFactory

Stojak na wizytówki

Stojaki na wizytówki możemy spotkąc we wszystkich kształtach i rozmiarach. Podczas gdy niektóre mogą być po prostu utylitarne, inne mogą być funkcjonalne i zabawne. Ten stojak na wizytówki z Godzillą jest idealną rzeczą, którą możesz dodać do swojego biurka!

Model został zaprojektowany tak, aby można go było wydrukować w dwóch częściach i nie potrzebuje żadnych podpór. Jak widać powyżej, możesz wydrukować Godzillę w jednym kolorze, a sam uchwyt w innym.

Kto go zaprojektował? ying1980

Jak bardzo jest popularny? Model ma ponad 4,000 pobrań i 8 osób zamieściło swoje Makes, wszystkie z PLA.

Skąd pobrać? Thingiverse

Malutki krajobraz

Puszki po miętówkach Altoids, można wykorzystać do wielu rzeczy, np. do stworzenia dioramy z Godzillą.

Ten model jest bardzo szczegółowy, z pięknym krajobrazem miasta. Jeśli chcesz zrobić samodzielną dioramę, zawsze możesz przeskalować model do potrzebnej wielkości. Możesz też użyć programu Meshmixer, aby podzielić model i wydrukować tylko Godzillę.

Kto go zaprojektował? 3DWorksbyMatt

Jak bardzo jest popularny? Jest ponad 1600 pobrań tego modelu i 3 opublikowane Makes, wszystkie z PLA.

Skąd pobrać? Thingiverse

Mechagodzilla

Mechagodzilla stoi wysoko na liście największych wrogów Godzilli. Po raz pierwszy pojawił się w filmie Godzilla vs. Mechagodzilla w 1974 roku, mechaniczny potwór starł ciężką walkę z gigantycznym jaszczurem. Jego arsenał obejmuje pociski wystrzeliwane z palców u rąk i nóg. Dodatkowo, głowa Mechagodzilli obraca się o 360°, a nawet wystrzeliwuje wiązki energii z oczu i klatki piersiowej.

Ponieważ te wydruki mogą być nieco trudniejsze dla Twojej drukarki 3D, projektant dołączył kilka uproszczonych wersji. Istnieją również opcje krótszego lub dłuższego ogona! Cokolwiek wybierzesz, będziesz musiał drukować z podporami.

Kto to zaprojektował? arurmey

Jak bardzo jest popularny? Model ma ponad 7,000 pobrań i 2 remiksy, jak również 6 osób zamieściło swoje wydruki, głównie z PLA.

Skąd pobrać? Thingiverse

Głowa do powieszenia na ścianie

Polowanie na Godzillę nie jest chyba na niczyjej liście rzeczy do zrobienia, więc aby zdobyć głowę Godzilli, będziesz musiał uciec się do druku 3D. Ta głowa Godzilli przedstawia klasyczną Godzillę w trakcie ryczenia!

Na pewno będziesz potrzebował aktywowanych podpór i możesz ją wydrukować z PLA. Możesz dowolnie skalować model, aby dopasować go do swojej wizji.

Kto to zaprojektował? TheCreatorx3D

Jak bardzo jest popularny ? Ponad 500 osób pobrało ten model, a 1 użytkownik zamieścił swój niesamowity, pomalowany wydruk!

Skąd pobrać? MyMiniFactory

Źródło: https://all3dp.com