Drukarki 3D dojrzały do pracy w fabryce

Drukarki 3D dojrzały do pracy w fabryce

Würth Additive Group, dział druku 3D globalnej Grupy Wurth, rozszerzył swoją ofertę technologii druku 3D o maszynę Alpha 140 niemieckiego producenta Kurtz Ersa. Alpha 140 jest maszyną do fuzji proszkowej wielkości hali produkcyjnej, która łączy innowacyjną technologię z prostą obsługą przy niskich kosztach całkowitych.

Dodanie Alpha 140 zwiększyło liczbę drukarek 3D w ofercie Würth Additive do czterech, w tym maszyn firm Markforged, Rapid Shape i Auburg.

„Kurtz Ersa tworzy dobrze skonstruowane i trwałe produkty od ponad 200 lat”, powiedział AJ Strandquist, dyrektor generalny Würth Additive Group. „Innowacje, które wprowadzili na rynek od 1779 roku są niezwykłe, od początkowego biznesu młota napędzanego wodą, przez lutowanie, po sprzęt do formowania, naprawdę rozumieją potrzeby środowiska produkcyjnego i jesteśmy podekscytowani, że możemy zaprezentować te innowacje i technologie naszym klientom.”

Podejście firmy Würth, przystępny przemysłowy druk 3D

Alpha 140 doskonale uzupełnia obecny wybór drukarek 3D firmy Würth, oferując rozwiązanie druku 3D z metalu z szerokiej gamy materiałów, mówi Strandquist. Ale co więcej, drukarka ta pasuje do filozofii Würth Additive Group, aby dostarczać wysokiej jakości rozwiązania przemysłowe typu plug 'n produce pracownikom liniowym, którzy mają problemy wymagające rozwiązania.

„Chociaż uwielbiamy rozmawiać o liniach warstw, prędkościach druku i technologii podawania, tak naprawdę skupiamy się na ludziach na linii produkcyjnej i uważamy, że powinni mieć dostęp do technologii i powinni wiedzieć, jak ją obsługiwać na bardzo wysokim poziomie” – mówi Strandquist.

Wurth Additive Group wybiera drukarki 3D przeznaczone do pracy w narzędziowni i na linii montażowej, a nie tylko w biurze inżyniera. Każda z ich czterech marek zapewnia usprawnione doświadczenie produkcyjne, które pasuje do przemysłowego przepływu pracy bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej.

„Nasi klienci mówili nam w przeszłości, że chcieliby zająć się drukiem 3D, ale wydawało im się to zbyt dużą inwestycją, wymagającą wyspecjalizowanych inżynierów” – mówi Strandquist – „ale jeśli produkcja addytywna ma stać się bardziej popularna i stanowić codzienne rozwiązanie, musi być dostępna dla zwykłych ludzi”.

Oprócz dostarczania drukarek 3D, Würth Additive Group ma misję ewangelizowania produkcji addytywnej jako rozwiązania dla szerokiego zakresu bieżących wyzwań. Aby to osiągnąć, firma prowadzi klientów przez proces wyboru drukarki 3D i pomaga im określić, które z ich części, narzędzi i komponentów można wykonać lepiej, szybciej i taniej za pomocą wytwarzania addytywnego.

Würth korzysta z usług zewnętrznych producentów addytywnych, aby dostarczać klientom części próbne testujące przydatność nowych technologii druku 3D. „W ten sposób klienci mogą zobaczyć swoje narzędzie lub oprzyrządowanie, przetestować je i upewnić się, że to jest to, czego chcą, zanim zainwestują w maszynę” – mówi Strandquist.

Edukacja i umożliwienie

Zapoznanie producentów z wytwarzaniem addytywnym oznacza również pomoc w rozpoznaniu potencjalnych zastosowań tej technologii. Chociaż początkowo technologia ta może być wykorzystywana do produkcji przyrządów i uchwytów lub prototypów, Strandquist widział, jak ewoluuje ona w kierunku produkcji i części do użytku końcowego.

Innym zastosowaniem jest „reagowanie w sytuacjach awaryjnych” – mówi Strandquist. „Wykładniczym zwrotem z inwestycji w druk 3D jest jego zdolność do dostarczenia części just-in-time, aby zapobiec przestojowi linii produkcyjnej”.

Drukarki 3D wybrane do dystrybucji przez Würth Additive Group reprezentują najlepsze opcje plug-and-play w branży, ale nie oznacza to, że nie ma konieczności szkolenia. Firma oferuje warsztaty i wsparcie dla klientów w całym kraju, a także wyjeżdża w teren.

Tego lata Würth Additive Group będzie podróżować po Ameryce Północnej, aby w 17 miastach zaprezentować całe spektrum możliwości druku 3D i inwentaryzacji cyfrowej.

Dostarczanie pełnego pakietu

Zanim firma Würth uruchomiła swoje skrzydło addytywne, była użytkownikiem druku 3D. Zastosowanie tej technologii dało firmie wgląd w to, co jest potrzebne, aby program produkcji addytywnej odniósł sukces.

Częścią rozwiązania było posiadanie pełnej oferty produktowej, która obejmowałaby nie tylko drukarkę 3D, ale także materiały, obróbkę końcową i technologie pokrewne, takie jak skanery 3D.

„Budowa laboratorium druku 3D wymaga szerokiej gamy części zamiennych, akcesoriów, materiałów eksploatacyjnych i powiązanych technologii,” mówi Strandquist.

Gotowość łańcucha dostaw

Każdy producent ma dziś obawy związane z kwestiami łańcucha dostaw, co skłania ich jeszcze szybciej do produkcji addytywnej, mówi Strandquist.

„Wprowadzenie programu produkcji addytywnej daje poczucie, że ma się większą kontrolę nad produktami, które są niezbędne do dostarczenia produktu lub usługi klientowi”.

Obecnie, wraz ze swoimi czterema partnerami markowymi w zakresie drukarek 3D, jak również partnerami materiałowymi, Würth pracuje nad dostarczeniem wszystkich korzyści płynących z wytwarzania addytywnego do każdego segmentu przemysłowego w całym kraju.

Żródło: https://all3dp.com