Optymalizacja produkcji w przemyśle zbrojeniowym.
Przemysł zbrojeniowy już od kilku lat prowadzi badania umożliwiające zastosowanie druku 3D w produkcji. Za pomocą tej technologii wytwarzanie części do samolotów, pojazdów bojowych, okrętów lub systemów uzbrojenia staje się zdecydowanie łatwiejsze i tańsze.
To duże wyzwanie technologiczne daje inżynierom całkiem nowe możliwości budowy coraz lżejszych konstrukcji, wytwarzania części zamiennych bezpośrednio w warunkach bojowych, przy zdecydowanej redukcji kosztów.
Podczas gdy trwają testy oceniające wytrzymałość i niezawodność wydruków jako elementów funkcjonalnych, używanych do budowy wojskowych maszyn i urządzeń, druk 3D dokonuje przełomu w optymalizacji procesów produkcyjnych. Już teraz przy zastosowaniu technologii FDM (fused deposition modeling) można zmniejszyć koszty produkcji nawet o 20 %. Oszczędności te wynikają z możliwości tworzenia szybkich modeli i prototypów, wytwarzania narzędzi, przyrządów i elementów pomocniczych maszyn oraz produkcji małych partii elementów. W przypadku firm dostarczających sprzęt dla wojska jest to szczególnie istotne, ponieważ w tej branży często realizowana jest produkcja jednostkowa, mało i średnioseryjna. Stawia się przy tym wyjątkowy nacisk na niezawodność, wytrzymałość i innowacyjność. Nie bez znaczenia pozostaje też sam sposób i czas produkcji.
HBOT 3D F300 jest profesjonalną drukarką 3D, która została zaprojektowana do zastosowań przemysłowych:
- Wzmocniona konstrukcja,
- Przestrzeń robocza 300 x 300 x 300 mm
- Zamykana komora robocza,
- Dokładność wymiarowa w osiach X/Y/Z na poziomie 0,1 mm
- Wymienne dysze 0,2; 0,4; 0,6; 0,8; 1,0 mm
- 9 różnych materiałów – od sztywnego i wytrzymałego ABS, po giętki i elastyczny TPU
Te cechy odróżniają HBOT 3D F300 od prostych drukarek desktopowych i zapewniają, że urządzenie doskonale poradzi sobie z zachowaniem najwyższej precyzji i jakości wydruków, tworzeniem serii identycznych elementów oraz ciągłą pracą trwającą nawet kilkadziesiąt godzin.
Korzyści z zastosowania HBOT 3D F300 w przemyśle:
- Optymalizacja produkcji – szybkie wytwarzanie narzędzi oraz elementów maszyn, ciągłość pracy linii produkcyjnej, większa ergonomia
- Większa efektywność – skrócenie cyklu produkcyjnego; od prototypowania po utrzymanie ruchu
- Niższe koszty – zastosowanie technologii 3D zastępuje drogie, tradycyjne metody wytwarzania np. przyrządów pozycjonujących
- Precyzja i powtarzalność – każdy wydrukowany element ma takie same właściwości mechaniczne
i wymiarowe
3D Printers jest pierwszym producentem drukarek 3D posiadającym Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego II stopnia
W jednostkach budżetowych oraz zakładach zajmujących się produkcją dla przemysłu zbrojeniowego bardzo istotną kwestią jest zachowanie bezpieczeństwa informacji niejawnych. Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego II stopnia zapewnia poczucie bezpieczeństwa dla zleceniodawcy. Potwierdza, że firma jest wiarygodna i sprawdzona przez odpowiednie służby oraz że ma zdolność ochrony informacji niejawnych o klauzuli „POUFNE”. Tym samym jest odpowiednim dostawcą sprzętu dla Sojuszu Północnoatlantyckiego i służb mundurowych (m.in. MSWiA) oraz sektora zamówień publicznych.
3D Printers spełnił wymagania i normy, by stać się odpowiednim dostawcą dla przemysłu zbrojeniowego. W związku z tym pojawi się na najważniejszym wydarzeniu w branży, a mianowicie Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Jubileuszowa, XXV edycja odbędzie się przy udziale polskich i zagranicznych oficjeli oraz największych, światowych firm działających w tym sektorze. Przez 4 dni, od 5 do 8 września 2017 roku będzie okazja do uczestniczenia w licznych pokazach, konferencjach i wydarzeniach wchodzących w skład jednej z największych imprez militarnych Europie.
Opracowano na podstawie materiałów 3D Printers
Źródło: https://prind.pl