Drukarka 3D MakerBot Method: Przegląd specyfikacji

Drukarka 3D MakerBot Method: Przegląd specyfikacji

Drukarka 3D MakerBot Method łączy wydajność przemysłową z łatwością obsługi drukarki dekstopowej

Wykorzystując przemysłowe doświadczenie i know-how firmy Stratasys, MakerBotowi udało się zmieścić lawinę przemysłowych funkcji w tak przystępnej wymiarowo maszynie. Określana jako wydajna drukarka 3D, MakerBot Method ma wypełnić lukę pomiędzy przemysłowym a desktopowym drukiem 3D, zapewniając projektantom i inżynierom profesjonalną jakość wydruków przy znacznie niższych kosztach.

„Kiedy przyjrzeliśmy się segmentowi profesjonalnemu, odkryliśmy, że istnieje prawdziwa luka w obecnych technologiach systemów desktopowych. Jeśli chcemy dostarczyć produkt tej samej jakości do tego segmentu, musimy zbudować od zera nową platformę. Tą platformą jest MakerBot Method. ” – powiedział Nadav Goshen, CEO MakerBota,.

Jest mnóstwo unikalnych funkcji, w które warto się zagłębić, ale najbardziej imponującym aspektem MakerBot Method jest bezprecedensowa jakość druku, jaką oferuje. Maszyna ta została zaprojektowana tak, aby kontrolować każdy czynnik procesu druku 3D, zapewniając powtarzalność i wysoką precyzję.

Producent twierdzi, że nowa drukarka 3D produkuje spójne części z dokładnością ± 0,2 mm, a także zapewnia równomierność warstw pionowych i cylindryczność. Ten rodzaj precyzji jest zwykle zarezerwowany dla przemysłowych drukarek 3D, ale MakerBot Method osiąga to w formacie desktopowym za stosunkowo niską cenę 6 499 USD.

Posiada podwójny system ekstruzji, który pozwala użytkownikom na drukowanie z materiału PVA, dając im większą swobodę projektowania i możliwość tworzenia skomplikowanych geometrii. Ale nie daj się zwieść, to nie jest przeciętny system druku 3D z podwójnym ekstruderem. MakerBota Method jest wyposażona w ekstrudery Dual Performance, które pozwalają na drukowanie z dużą prędkością bez utraty jakości.

Te dwa ekstrudery posiadają podwójny system przekładni, który pewnie trzyma materiał, wykorzystując przełożenie 19:1, które zapewnia trzykrotnie większą siłę nacisku niż standardowa maszyna FDM. Najbardziej fascynującą częścią systemu ekstruderów jest z pewnością wydłużony rdzeń termiczny, który jest nawet o 50% dłuższy niż w typowym hotendzie.

Dzięki wydłużonemu hotendowi, MakerBot Method oferuje niewiarygodnie szybkie tempo drukowania, zachowując przy tym jakośc wydruku pomimo szybkich ruchów.

Kolejną funkcją klasy przemysłowej zintegrowaną z MakerBot Method jest grzana komora, która kontroluje temperaturę na każdej warstwie wydruku. Producent twierdzi, że to „pełne aktywne zanurzenie w cieple” utrzymuje się przez cały proces drukowania, pomagając wydrukom stygnąć w kontrolowanym tempie. Ta ogrzewana komora zapewnia większą dokładność wymiarową, lepsze przyleganie warstw i większą wytrzymałość części.

Wewnątrz komory znajduje się platorma ze stali sprężynowej, która jest idealnie płaska i wysuwa się z drukarki, umożliwiając użytkownikom szybkie ustawienie następnego wydruku. W górnej części MakerBot Method znajduje się 5-calowy ekran dotykowy, który działa tak, jakby był smartfonem. Ten niezwykle intuicyjny interfejs użytkownika pokazuje aktualizacje statusu zadań drukowania i zapewnia łatwą nawigację po rozbudowanych ustawieniach.

Chociaż MakerBot Method jest kompatybilna z materiałami innych firm, jest zdecydowanie zoptymalizowana pod kątem filamentów marki MakerBot. Drukarka została zaprojektowana tak, aby przechowywać te szpule w szufladzie pod komorą, dzięki czemu materiał jest szczelnie zamknięty i nie wchłania wilgoci.

Te tak zwane „Dry-Sealed Material Bays” są wyposażone we wbudowane czujniki, które monitorują wilgotność i ostrzegają użytkownika, gdy otoczenie się zmienia. Funkcja ta jest przydatna w przypadku stosowania rozpuszczalnego w wodzie materiału PVA, który jest bardzo podatny na wilgoć.

Każdy filament marki MakerBot jest umieszczony na szpuli, która wykorzystuje chip RFID do przekazywania użytkownikowi informacji, takich jak typ i kolor filamentu oraz ilość materiału pozostałego na szpuli. W podstawie uchwytu szpuli znajduje się również środek osuszający, który zapewnia, że poziom wilgotności w komorze jest zawsze niski. Method zawiera również wbudowaną kamerę, która łączy się z aplikacją MakerBot Print i MakerBot Mobile, umożliwiając użytkownikom monitorowanie zadań drukowania z dowolnego miejsca.

Według firmy MakerBot, zespół spędził ponad 220 000 godzin na testowaniu niezawodności systemu, podsystemu i jakości druku. Dzięki temu są pewni, że ich najnowszy system zapewni wydajność klasy przemysłowej przy zachowaniu dostępności i przystępności desktopowej drukarki 3D.

Poza Methodem, producent pracuje nad usprawnieniem całego procesu drukowania 3D. Nowe i ulepszone oprogramowanie MakerBot Print Software jest teraz kompatybilne z 25 najpopularniejszymi programami CAD, usprawniając proces pomiędzy projektowaniem a cięciem modelu. Grupy mogą również współpracować i współdzielić projekty dzięki natywnej platformie zarządzania w chmurze.

Podsumowując, MakerBot Method został opracowany, aby umożliwić projektantom i inżynierom usprawnienie procesu rozwoju produktu, optymalizując przepływ pracy pomiędzy projektowaniem a prototypowaniem. Co więcej, działa ona zasadniczo jak drukarka 3D typu plug-and-play, automatyzując wszystko, od konfiguracji po konserwację.

Kiedy rozmawialiśmy z zespołem MakerBota o ich nowym, ekscytującym produkcie, zdawali się oni wyobrażać sobie świat, w którym każdy projektant i inżynier ma bezpośredni dostęp do drukarki 3D Method na swoim biurku.

Specyfikacja techniczna

 • Dokładność wymiarowa: ± 0,2 mm / ± 0,007 cala 1
 • Rozdzielczość warstwy: 20 – 400 mikronów
 • Wymiary produktu: 43,7 x 41,3 x 64,9 cm
 • Waga: 29,5 kg (65 lbs)
 • Maksymalna objętość konstrukcyjna:
  • Pojedynczy ekstruder: 19 x 19 x 19,6 cm
  • Podwójny ekstruder: 15,2 x 19 x 19,6 cm
 • Ekstrudery: Dual Performance Extruders
 • Obsługiwane materiały: MakerBot Tough, MakerBot PLA, MakerBot PVA, MakerBot PETG, MakerBot PVA-M, materiały innych firm itp.
 • Łączność: WiFi, Ethernet, USB
 • Wymagania dotyczące zasilania: 100 – 240V/4A, 50-60 Hz/400 W ma

Żródło: https://all3dp.com