Drukarka 3D Creality CP-01 3w1: Przejrzyj specyfikację

Drukarka 3D Creality CP-01 3w1: Przejrzyj specyfikację

Creality CP-01 wyglądem przypomina Snapmakera, ale czy naprawdę może może z nim konkurować? Czytaj dalej, podczas gdy przeglądamy specyfikację tego urządzenia.

Kilka lat temu, kiedy Snapmaker zadebiutował na Kickstarterze, wywarł duże wrażenie na hobbystycznej społeczności, zajmującej się drukowaniem 3D. Modułowa, solidna maszyna obiecała trzy funkcje w jednej ramie, a wszystkie w rozsądnej cenie. Starając się rozszerzyć swoje dziedzictwo, Snapmaker niedawno ukończył finansowanie Snapmakera 2.

Creality również wypuścił na rynek drukarkę, którą można określić jako urządzenie 3w1. Odpowiedzialny za bardzo popularne, niedrogie maszyny FDM, takie jak Ender 3 i CR-10 , Creality wydaje się być gotów, rzucić wyzwanie dominacji Snapmakera w niszy maszyn hybrydowych.

Zawodnikiem, wystawionym w ringu przez Creality, jest CP-01, modułowa maszyna z „wymiennymi głowicami do drukowania 3D, grawerowania laserowego i grawerowania CNC”. 

Cechy

Zdjęcie Creality CP-01: Przejrzyj specyfikację: Funkcje
CP-01 z dołączonym modułem drukującym. (Źródło: Creality)
 

WYMIENNE GŁOWICE NARZĘDZIOWE

Aby uzyskać drukowanie 3D, grawerowanie laserowe i frezowanie CNC z tą samą ramą, CP-01 ma kilka opcji głowicy narzędziowej, po jednej dla każdej z funkcji. Każdy moduł ma uniwersalne złącze i jest łatwy do wymiany, więc ponowne konfigurowanie urządzenia w celu regularnego przełączania różnych funkcji nie powinno być uciążliwe.

STANDARDOWY MODUŁ DRUKOWANIA 3D

Możliwości FDM tego urządzenia są względnie zwyczajne: pole robocze: 200 × 200 × 200 mm, temperatura platformy do 100 ° C i maksymalna rozdzielczość drukowania 0,1 mm. Chociaż, jeśli Creality pokazał nam już coś wcześniej, to właśnie to, że ich maszyny potrafią „zwyczajnie” dobrze i konsekwentnie drukować.

Wygląda na to, że platforma robocza musi zostać wypoziomowana ręcznie. Ponieważ jest wykonana ze szkła, wypaczenie nie będzie problemem. Ręczne poziomowanie powinno wystarczyć.

Filamenty, z którymi ta maszyna może współpracować, to PLA, ABS i TPU. Na podstawie tych informacji, można wywnioskować, że CP-01 poradzi sobie z drukiem z różnych rodzajów filamentów, z wyłączeniem materiałów wymagających ekstremalnych temperatur (tj. Poliwęglanu ) i materiałów ściernych (tj. Wypełnionych ciętych włókien węglowych ).

PODSTAWOWY MODUŁ CNC

Jako maszyna CNC, CP-01 może pracować w plastiku, drewnie, papierze i PCB. Kompatybilność z metalami miękkimi, takimi jak aluminium, nie jest wyraźnie wymieniona, ale przy takiej ramie i frezach nie postawilibyśmy na to. Niemniej jednak, masz powierzchnię  200 × 200 mm do obróbki innych materiałów za pomocą frezu o obrotach 4800 obr./min.

STANDARDOWY MODUŁ GRAWEROWANIA LASEROWEGO

Dzięki laserowi o mocy mniejszej niż 0,5 W i powierzchni grawerowania 100 x 190 mm jest to standardowy grawer laserowy klasy podstawowej. Nie oczekuj, że będzie pasować do dedykowanego grawera laserowego pod względem wydajności (lub bezpieczeństwa, jeśli o to chodzi), ale wciąż wystarcza na stworzenie okazjonalnych ozdób. Moduł grawerowania laserowego może pracować z drewnem, papierem, tworzywem sztucznym i innymi materiałami, zgodnie z informacjami podanymi przez Creality.

SZTYWNA KONSTRUKCJA

Ponieważ nie mamy żadnych zweryfikowanych wyników drukowania / CNC / grawerowania z tej maszyny, możemy jedynie zgadywać ze stabilności jej systemu ruchu. Zbudowany głównie z przemysłowych profili aluminiowych CP-01 jest prawdopodobnie stabilną maszyną. Fakt, że moduł CNC nie jest super wydajny, a prędkość drukowania 3D jest ograniczona do 80 mm / s, dodatkowo potwierdza nasze przypuszczenia.

ZABEZPIECZENIE PRZED AWARIĄ ZASILANIA

W przypadku utraty zasilania CP-01,  zapewnia opcję kontynuowania tam, gdzie się zatrzymałeś. Ta funkcja jest już standardem w drukarkach 3D FDM, ale miło jest widzieć ją również w urządzeniu wielofunkcyjnym.

Czy CP-01 z powodzeniem będzie konkurował z urządzeniem Snapmaker? A może producent, dołoży do niego kilka dodatkowych opcji, takich jak w przypadku drukarki Zmorph VX? Creality jest znane z ulepszania swoich drukarek, więc czas pokaże, jak potoczy się historia tego modelu.

Specyfikacja techniczna

 

DRUKOWANIE 3D

 • Technologia: FDM
 • Pole robocze: 200 mm x 200 mm x 200 mm
 • Maksymalna rozdzielczość Z: 0,1 mm
 • Sterowanie drukarką: ekran dotykowy
 • Łączność:  karta SD, interfejs internetowy online

FREZOWANIE CNC

 • Rozmiar rzeźbienia / cięcia: 200 mm x 200 mm
 • Materiały: drewno, papier, PCB, plastik itp.
 • Prędkość frezu: maks. 4 800 obr / min
 • Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego: 0-4 mm

GRAWEROWANIE LASEROWE

 • Rozmiar graweru: 100 mm x 190 mm
 • Materiały: drewno, papier, plastik itp.
 • Moc lasera: mniej niż 0,5 W.

OGÓLNE

 • Waga maszyny:  10 kg

Licencja: Tekst „ Creality CP-01 Drukarka 3D 3-w-1: Przejrzyj specyfikacje ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 .

Źródło: https://all3dp.com/