Ta drukarka 3D od chińskiej firmy Anycubic została zapowiedziana w lutym 2018 r. i trafiła na rynek na początku kwietnia tego samego roku. Jest ona wyraźnie inspirowana Zortraxem M200, który jest doskonałą drukarką w znacznie wyższej cenie.
Przegląd specyfikacji
Tak przedstawia się specyfikacja drukarki 3D Anycubic 4Max
- Technologia: FDM (Fused Deposition Modeling), system pojedynczego ekstrudera
- Wielkośc pola roboczego: 210 x 210 x 300 mm
- Rozdzielczość warstwy: 0.1-0.4 mm
- Łączność: Karta SD, USB
- Prędkość drukowania: do 60 mm/s
- Średnica filamentu: 1.75 (ekstruder typu direct)
- Średnica dyszy: 0.4 mm
- Temperatura pracy ekstrudera: max 250C
- Temperatura platformy: max 110C
- Podgrzewany stół: Tak
- Obsługiwane filamenty: PLA, ABS, PETG, HIPS, filamenty typu wood
- Parametry wejściowe: 110V/220V AC, 50/60Hz
- Wymiary drukarki: 400 x 425 x 500 mm
Co jest w niej wyjątkowego?
Ta desktopowa drukarka 3D jest dostarczana jako zestaw do samodzielnego montażu, który jest stosunkowo łatwy do złożenia. Nie jest jednak tak łatwa do złożenia jak Anycubic i3 Mega, ponieważ jest kilka dodatkowych komponentów do złożenia (patrz zdjęcie powyżej).
Dostępna jest angielska dokumentacja, wszystkie wtyczki i części są wyraźnie oznaczone. Jak zwykle, Anycubic dorzuca nawet kilka części zamiennych.
Powinieneś być w stanie złożyć Anycubic 4Max w mniej niż 5 godzin.
Oto najważniejsze cechy Anycubic 4Max (Formax):
- Zamknięta komora: To tutaj Anycubic 4Max (Formax) naprawdę wyróżnia się na tle swojej taniej konkurencji. Zamknięta komora ułatwia drukowanie z notorycznie trudnych materiałów, takich jak ABS czy nylon. Filamenty te wymagają nie tylko podgrzewanego stołu (które posiada Anycubic 4Max), ale także dobrego zarządzania temperaturą w samej drukarce. Z zamkniętą komorą górne warstwy większych wydruków wyjdą znacznie lepiej.
- Czujnik braku filamentu: To jeden z problemów druku 3D, na który zapewne już się natknąłeś: Rozpocząłeś duży wydruk w ciągu nocy … a potem filament skończył się na ostatnich warstwach. Brak filamentu może być tak irytujący! Dzięki dedykowanemu czujnikowi mechanicznemu w Anycubic 4Max, drukarka wyczuwa, czy szpula się skończyła i zatrzymuje się automatycznie. Później można załadować nową szpulę i wznowić drukowanie.
- Przerwa w dostawie prądu: Jeśli mieszkasz na obszarze, gdzie może zabraknąć prądu bez ostrzeżenia, pokochasz tę funkcję. Gdy tylko wyciągniesz wtyczkę lub nastąpi przerwa w dostawie prądu, Anycubic zapamiętuje ostatnią pozycję, w której drukował – i wznowi drukowanie od tego punktu, gdy tylko zasilanie zostanie przywrócone.
- Anycubic Ultrabase: Ta platforma jest taka sama jak w Anycubic i3 Mega – i naprawdę polubiliśmy ją. Po pierwsze, ta powlekana szklana płyta może nagrzewać się do 110 stopni Celsjusza. Po drugie, z niewielką początkową pomocą kleju, nigdy nie mieliśmy problemów z przyklejaniem się wydruków do platformy. Wreszcie, nadal łatwo jest usunąć wydruk z platformy bez konieczności użycia siły.
- Modele można załadować za pomocą karty SD. Alternatywnie, można podłączyć Anycubic 4Max do komputera i drukować bezpośrednio z niego.
Jeśli chodzi o slicer producent oferuje na karcie SD dedykowaną wersję programu Cura.
Sama drukarka jest w stanie tworzyć wydruki o rozmiarach nawet 210 x 210 x 300 mm. To całkiem sporo jak na drukarkę 3D za 500 $.
Gdzie można ją kupić?
Drukarkę 3D Anycubic 4Max (Formax) można zamówić w większości popularnych sklepów internetowych. Obecnie cena waha się pomiędzy 400 a 500 dolarów amerykańskich.
Możesz dotrzeć do Anycubic na ich angielskiej / chińskiej stronie głównej. Jeśli masz pytania dotyczące drukarki 3D, możesz również sprawdzić ich stronę na Facebooku.
Źródło: https://all3dp.com