Druk 3D Tensegrity: 15 modeli przeczących grawitacji

Druk 3D Tensegrity: 15 modeli przeczących grawitacji

Zapoznaj się z naszym artykułem, aby zobaczyć najfajniejsze wydruki 3D Tensegrity.

Co to jest ,,tensegrity”?

Zbliżenie na to, jak budowane jest napięcie
Zbliżenie na to, jak wykonane jest naprężenie (źródło: Seabird via Cults )

Tensegrity, to niezwykła koncepcja, która nie jest dobrze znana, po części dlatego, że myślenie o naprężeniu jako o czymś, co może spajać rzeczy, jest sprzeczne z intuicją. Z kilkoma przykładami z architektury, tensegrity pozwala konstrukcjom być lżejszymi i zużywać mniej materiału niż konwencjonalne rozwiązania. Czytaj dalej, analizując modele, które wykorzystują tensegrity, znaną również jako „pływająca kompresja”, do tworzenia struktur wykorzystujących sieć ciągłego naprężenia do formowania podpór.

Jeśli znajdziesz na liście projekt, który chciałbyś wydrukować w 3D, a nie masz dostępu do drukarki 3D, rozważ skorzystanie z usługi drukowania 3D.

Kategoria: Zabawki

Najlepsze zabawki zawsze pokazują coś nieoczekiwanego lub uczą nas o otaczającym nas świecie. Jeśli chcesz drukować dla przyjemności, te zabawki Tensegrity z pewnością Ci się przydadzą, a jednocześnie stanowią niewielkie wyzwanie podczas montażu!

Gwiazda

Zamiast sznurka będziesz potrzebować śrub samogwintujących, aby utrzymać go razem
Zamiast sznurka będziesz potrzebować śrub samogwintujących, aby utrzymać elementy razem (źródło: gianteye przez Thingiverse )

Ten model jest niezwykły, ponieważ używa sprężynujących elementów, które się wyginają, co wyróżnia go na tle większości wydruków na tej liście. Chociaż ten model może być nieco trudniejszy w montażu, jest świetny dla dzieci, ponieważ dzięki niemu mogą się uczyć i dobrze bawić, składając go razem.

Ten wydruk nie wymaga podpór ani raftu, ale będzie wymagał 10 śrub samogwintującychklucza Torx T10 i trochę cierpliwości. Projektant zawarł również kilka pomocnych wskazówek na stronie Thingiverse.

Projektant: Gianteye

Kto to wydrukował? Jest jedna zarejestrowana marka, ale z zaledwie 20 prostymi częściami, ta zabawka tensegrity powinna być dość łatwa do wydrukowania.

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Ołówek Topppers

Dzięki kilku prostym elementom możesz eksperymentować z tensegrity
Dzięki kilku prostym przedmiotom możesz eksperymentować z tensegrity (źródło: onebitpixel przez Thingiverse )

Jeśli chcesz zainteresować dzieci lub uczniów naukami ścisłymi, nic nie przebije praktycznego podejścia. Te nakładki na ołówki pozwalają na użycie zwykłych ołówków i gumek lub sznurka do tworzenia własnych struktur tensegrity. W rezultacie ten projekt jest tanią i łatwą alternatywą dla zestawów tensegrity.

Do drukowania tych nakładek nie są wymagane podpory ani raft, ale jeśli chcesz się nimi bawić, będziesz potrzebować ołówków lub drewnianych patyczków oraz sznurka, gumek lub innej kreatywnej opcji łącznika.

Projektant: onebitpixel

Kto to wydrukował? Żaden użytkownik nie opublikował swoich wydruków, ale model został pobrany ponad 1200 razy.

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Wieża Eiffla

To
Ta „Niemożliwa Wieża Eiffla” jest możliwa dzięki tensegrity (źródło: mateynenov via MyMiniFactory )

„Niemożliwa Wieża Eiffla” to prawdopodobnie jedna z najbardziej urzekających zabawek na naszej liście. Plik drukujemy w formacie karty, więc jest dobry dla fanów łamigłówek

Projektant zastosował wypełnienie prostoliniowe 20%. Zadbał o to, aby można było łatwo wyciąć kawałki z kart i dostarczył instrukcje montażu

Projektant: mateynenov

Kto to wydrukował? Ten nowy plik ma już jedną markę i ponad 100 pobrań.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

Wirus

Ten model jest wspaniałą sztuką na biurko dla każdego, kto pracuje w zawodzie lekarza
Ten model to świetna wydruk na biurko dla każdego, kto pracuje w zawodzie lekarza (źródło: Seabird via MyMiniFactory )

Chociaż możesz mieć dość słuchania o koronawirusie, ten model może być świetnym narzędziem dydaktycznym lub dziełem sztuki; Pomoce wizualne takie jak te mogą być zarówno edukacyjne, jak i informacyjne.

Ten model będzie wymagał cierpliwości, sznurka i być może kleju, jeśli drukujesz wirusa w dwóch częściach, zgodnie z zaleceniami projektanta. Z drugiej strony, jeśli wydrukujesz go w jednym kawałku, będziesz potrzebować podpór. Tak czy inaczej, przeczytaj uważnie szczegółowe instrukcje montażu.

Projektant: Seabird

Kto to wydrukował? Jak dotąd tylko 15 użytkowników pobrało ten model, ale nie ma jeszcze zapisanych wydruków.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

Kategoria: Stoły

Być może najbardziej praktycznym i stylowym sposobem wykorzystania tensegrity, jest stworzenie stołu. Te stoły wydają się unosić w powietrzu ze względu na ich konstrukcję i efektywnie wykorzystują materiały.

Sojusz Rebeliantów

Ten stół tensegrity jest koniecznością dla fanów Gwiezdnych Wojen, którzy chcą grać z tensegrity
Ten stół tensegrity jest obowiązkowym wydrukiem dla fanów Gwiezdnych Wojen. (źródło: hangtimex via Thingiverse )

Ten stół Tensegrity Star Wars może być świetny do przechowywania telefonu, kontrolera do gier lub innych małych przedmiotów. To oczywiście świetny prezent dla każdego fana Gwiezdnych Wojen!

Ten model może wymagać podpór, zwłaszcza w przypadku drukowania podstawy i ramion jako zintegrowanych elementów. Będziesz także potrzebował kleju do połączenia elementów, jeśli drukujesz je osobno. Chociaż możesz wydrukować ramię i podstawę w jednym kawałku, twórca tego modelu zaleca drukowanie ich osobno, aby zwiększyć wytrzymałość.

Projektant: hangtimex

Kto to wydrukował? Ten model jest na tyle nowy, że nikt nie wydrukował go poza projektantem. Nie spodziewamy się jednak, że drukowanie będzie nazbyt trudne.

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

„Drewno i metal”

Ten stół wygląda schludnie z drewnem i metalem PLA
Ten stół wygląda schludnie. (źródło: bwaslo via Cults )

Ten stół może być nieco trudny do złożenia, podobnie jak wiele modeli tensegrity, ale zdecydowanie warto się podjąć tego zadania. Ten projekt pokazuje nie tylko tensegrity w akcji, ale także to, jak filamenty PLA z różnymi domieszkami mogą sprawić, że stół będzie wyglądał jakby był wykonany z drewna i metalu. Projektant użył PLA z domieszką drewna i srebrnego Silk PLA. Możesz oczywiście użyć filamentów z domieszką metali, aby wydrukować nogi do tego stołu.

Aby uzyskać jeszcze bardziej realistyczny wygląd słojów drewna, bwaslo zmieniał temperaturę w miarę drukowania wypełnionego drewnem PLA. Zapoznaj się z dodatkowymi instrukcjami od projektanta, zamieszczonymi na stronie Cults.

Projektant: bwaslo

Kto to wydrukował? Pobrano 9 plików, ale nie opublikowano jeszcze żadnych marek.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

Uchwyt na przybory biurowe

Ten pływający uchwyt na ołówki będzie wyglądał świetnie na Twoim stoliku kawowym Tensegrity
Ten pływający uchwyt na ołówek wyglądałby jeszcze lepiej na stole tensegrity (źródło: Seabird via MyMiniFactory )

Jeśli masz dość używania zwykłego kubka lub puszki jako pojemnika na ołówki, wypróbuj ten pływający organizer na ołówki! Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce mieć inny i bardziej ekscytujący organizer na swoim biurku.

Ten model nie wymaga podpór ani raftu. Oprócz sznurka,  możesz potrzebować papieru ściernego i noża, aby elementy były dobrze dopasowane. Pamiętaj, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnego zamieszania, czytając również instrukcję montażu!

Projektant: Seabird

Kto to wydrukował? Chociaż nie ma opublikowanych wydruków społecznościowych, prawie 70 osób pobrało ten model.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

Kategoria: Iluzje

Iluzje mogą być świetną zabawą, zwłaszcza gdy drukujesz je w 3D! Ponieważ tensegrity można wykorzystać do wykonania konstrukcji podpartych żyłką, często mogą one wyglądać na unoszące się. Sprawdź, co jest możliwe!

Poziome kostki

Ten model jest prostą, ale skuteczną iluzją, która zagraża umysłowi
Ten model jest prostą, ale skuteczną iluzją zagrażającą umysłowi (źródło: Puglife via Thingiverse )

Ta iluzja pływającego sześcianu nie jest zbyt krzykliwa ani skomplikowana, ale wciąż wprawia widzów w zakłopotanie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że sześcian unosi się w sześcianie. Dopiero po dokładnym przyjrzeniu się zobaczysz strukturę tensegrity połączoną nylonową żyłką.

Ten wydruk powinien być dość łatwy, ale będzie wymagał podpór i 100% wypełnienia. Zalecamy wydrukowanie kostek w dwóch różnych kolorach, jak pokazano lub pomalowanie ich, jeśli jest to łatwiejsze. Będziesz także musiał skleić elementy razem oprócz żyłki, aby ją związać!

Projektant: Puglife

Kto to wydrukował? Dwóch użytkowników Thingiverse wydrukowało ten model i jest jeden remiks.

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Magiczne ręce

Ta iluzja daje poczucie, że ręce się przyciągają
Ta iluzja sprawia wrażenie, że ręce się przyciągają (Źródło: seabirdhh via Thingiverse )

Model ten jest podobny konstrukcyjnie do stolików tensegrity, ale zamiast „nóg” ma dwie ręce. Dłonie wydają się sięgać po siebie i chociaż to już wygląda fajnie, nie możemy nie wyobrazić sobie, jak by to wyglądało, gdybyś włożył diody LED do rąk.

Ten model został wykonany z wąskimi tolerancjami, aby zapewnić dobre dopasowanie, ale oznacza to również, że możesz potrzebować papieru ściernego i noża, aby dopasować elementy. Możesz również wywiercić otwory na sznurek. Producent dostarczył także dość szczegółowe instrukcje dotyczące sznurowania, dzięki czemu jest to doskonały model do zapoznania się z tensegrity, przed przejściem do czegoś większego.

Projektant: seabirdhh

Kto to wydrukował? Przy ponad 700 pobranych plikach opublikowano dwie marki.

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

„Pływający” ciąg

Ten zadziwiający model pokazuje, jak struna się trzyma!
Zadziwiający model (Źródło: ViralVideoLab via Thingiverse )

Ta zgrabna zabawka Tensegrity wykorzystuje pojedynczy sznurek i pięć wydrukowanych w 3D elementów, aby stworzyć to pionowe dzieło sztuki! Ta zabawka to świetny wydruk dla każdego, kto chce sprawdzić tensegrity w akcji.

Ten model wymaga zarówno raftu jak i podpór . Będziesz także potrzebował sznurka, ale poza tym nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia ani instrukcje. Jeśli masz wyzwanie związane z brakiem bazy, remiks może być łatwiejszy do złożenia.

Projektant: ViralVideoLab

Kto to wydrukował? Chociaż nie ma opublikowanych marek, pobrało go ponad 1000 użytkowników i jest jeden remiks.

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Pionowe kostki

Ta iluzja pływającego sześcianu ma podstawę
Ta imponująca iluzja pływającego sześcianu wydaje się balansować (Źródło: andre_lourenco przez Cults )

Kolejna iluzja pływającego sześcianu, ale tym razem jest pionowa i ma zintegrowaną podstawę, dzięki czemu kostki „stoją” na rogu. 

Podobnie jak w przypadku innych kostek, także przy tym modelu będziesz potrzebować żyłki i trochę cierpliwości. Projektant nie podał jasnych szczegółów dotyczących drukowania lub montażu, ale wiemy, że jest to wykonalne dzięki wydrukom społeczności. Ostrzeżenie od jednej z osób wykonujących ten model: jeden otwór wydaje się niepotrzebny, przez co montaż jest nieco zagmatwany.

Projektant: Heliox

Kto to wydrukował? Ten model został pobrany ponad 20 000 razy, a wykonało go przynajmniej trzech członków społeczności.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

Kategoria: Magnetyczne

Magnesy (i lasery) wydają się być szybkim sposobem na ulepszenie wszelkiego rodzaju projektów. Tutaj mamy modele tensegrity, które korzystają z użycia silnych magnesów do trzymania ich razem.

Ozdobny

Montujesz ten model za pomocą sznurka (po lewej) lub magnesów (po prawej)
Możesz złożyć ten model za pomocą sznurka (po lewej) lub magnesów (po prawej) (źródło: _Marius via Thingiverse )

Fajną rzeczą w tym modelu jest to, że możesz użyć tradycyjnego sznurka do złożenia go lub przenieść go na wyższy poziom, za pomocą magnesów. Chociaż może to zwiększyć wymagany wysiłek, uważamy, że opcja magnesu jest tego warta!

Oprócz magnesów ten model może również wymagać trochę wiercenia, chyba że twoja drukarka jest super dokładna. Będziesz także potrzebował trochę kleju i cierpliwości, jeśli użyjesz magnesów, ponieważ ramiona i żyłka mogą się wyginać i utrudniać montaż.

Projektant: _Marius

Kto to wydrukował? Model ten wykonało 15 użytkowników Thingiverse.

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Mini stoły

Te tabele tensegrity mogą być drukowane w jednej lub wielu częściach
Te stoły tensegrity można wydrukować w jednym kawałku lub w wielu częściach (źródło: thediylife via Thingiverse )

Ten model jest wydrukowaną w 3D wersją stołu tensegrity, którego projektant pierwotnie zaprojektował do wykonania za pomocą wycinarki laserowej. Z magnesami pośrodku wygląda na to, że naprawdę lewituje.

Ten model będzie wymagał podpór, jeśli chcesz uniknąć używania kleju, ale w przeciwnym razie powinien być stosunkowo łatwy do wydrukowania. Do montażu potrzebne będą również magnesy i sznurek.

Projektant: thediylife

Kto to wydrukował? Jak dotąd nie ma żadnych marek, ale nie pozwól, aby Cię to zniechęciło, ponieważ ten model nie był dostępny długo i powinien być łatwy do wydrukowania.

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Całkowicie wydrukowane w 3D

Ten projekt wykorzystuje magnesy i drukowane w 3D łańcuchy, aby stworzyć unikalny model tensegrity
Ten projekt wykorzystuje magnesy i drukowane w 3D łańcuchy do stworzenia unikalnego modelu tensegrity (źródło: gzumwalt via MyMiniFactory )

Ten model jest wyjątkowy, ponieważ poza magnesami, jest w 100% drukowany w 3D. Zamiast sznurka będziesz pracować z drukowanymi łańcuchami 3D. W przeciwieństwie do poprzedniego podobnego modelu z łańcuchem pośrodku, ta wersja wykorzystuje dwa silne magnesy. Możesz zobaczyć ten model w akcji na poniższym filmie:

Pamiętaj, że będziesz potrzebować magnesów cylindrycznych 0,5 x 0,5 cala (~ 12,8 x 12,8 mm).

Projektant: gzumwalt

Kto to wydrukował? Model ten został pobrany przez 116 użytkowników i obejrzany ponad 1500 razy.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

Bonus: stół w salonie (płatny)

Ten stolik kawowy jest zarówno funkcjonalny, jak i piękny dzięki niezwykłemu designowi
Ten stolik kawowy jest zarówno funkcjonalny, jak i piękny dzięki niezwykłemu wzornictwu (źródło: chambettom via Cults )

Ten stół ma minimalistyczny wygląd, który sprawia, że ​​wygląda elegancko i dość drogo, mimo że kosztuje tylko 2,99 EUR (~ 4 USD) za plik i szacunkowo 35 EUR (~ 42 USD) na zebranie wszystkich materiałów na stół. Jest nawet w stanie unieść około 40 funtów, więc jest zaskakująco stabilny. Jeśli chcesz wyposażyć swój dom w futurystyczne elementy wydrukowane w 3D, ten stolik kawowy to fantastyczny wybór.

Poza wypełnieniem 40%, nie są potrzebne żadne specjalne ustawienia ani podpory. Będziesz potrzebować mocnej żyłki wędkarskiej, a także kleju i szkła lub czegoś innego, aby uformować blat. Przeczytaj uważnie instrukcję montażu i sklej elementy wewnątrz dolnej części, ponieważ inaczej nie da się jej dopasować!

Projektant: chambettom

Kto to wydrukował? Jest tylko jeden użytkownik, który pobrał ten model, ale miał ponad 1000 wyświetleń.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

Źródło głównego zdjęcia: Seabird via Cults

 

Licencja: Tekst „ Tensegrity 3D Print: 15 Models to Defy Gravity ” autorstwa All3DP jest objęty licencją na podstawie międzynarodowej licencji Creative Commons Attribution 4.0.

Źródło: https://all3dp.com/