Dragonlock: Drukowany w 3D teren lochu dla gier fabularnych

Dragonlock: Drukowany w 3D teren lochu dla gier fabularnych

Niektórzy z nas zetknęli się z grami fabularnymi tylko w cyfrowej sferze konsoli lub PC.
Inni jednak wolą robić to w sposób analogowy, z grupą przyjaciół zgromadzonych wokół stołu, grając w Dungeons & Dragons za pomocą rzutu kostką.

Fat Dragon Games, to firma zajmująca się projektowaniem gier, specjalizująca się w dostosowywanych terenach do gier fabularnych. Do tej pory specjalizowali się w modelach papercraftowych – pracach, które są drukowane na papierze, a następnie składane w modele 3D przy użyciu nożyczek, kleju i ogromnej ilości cierpliwości.

Ale z serią Dragonlock firma idzie o krok dalej. Zapoczątkowany na Kickstarterze, Dragonlock jest „systemem terenu” z wydrukowanymi w 3D elementami lochów, które się zatrzaskują. Można je nawet układać jeden na drugim, aby stworzyć wielopoziomowe projekty lochów.

Dragonlock działa zgodnie z zasadą lokalnej produkcji, którą Fat Dragon Games wprowadziło już wcześniej w swoich modelach papercraftowych. Po prostu kupujesz pliki z modelami 3D, a następnie drukujesz je w domu. Wydrukuj tylko te płytki, które potrzebujesz, a dzięki dużemu wyborowi płytek do pracy, można zbudować nieskończoną różnorodność lochów.

Lochy, Smoki i Dragonlock

Od momentu uruchomienia, kampania Dragonlocka przyciągnęła prawie 28 000 $ – od skromnego celu w wysokości 500 $.
Widać wyraźnie, że w społeczności graczy RPG obudziło się ogromne zainteresowanie, którzy są podekscytowani możliwościami, jakie daje druk 3D.

Jednym z entuzjastów jest Geek Dad, który dzieli się swoimi przemyśleniami:

„Znam kilku DM (Dungeon Masterów), którzy preferują gry w stylu teatru umysłu, i nie ma w tym nic złego. W odpowiednich rękach DM, wyobraźnia może zdziałać cuda. Ale to nie jest mój styl. Chcę mieć jakieś wizualne elementy, które pomogą mi koordynować i zarządzać eksploracją i walką, a pomiędzy elementami papercraftowymi 2D i 3D, a teraz kafelkami drukowanymi w 3D, myślę, że będę w stanie zaoferować moim graczom (i moim chłopakom) kilka niesamowitych widoków w nadchodzących latach.”

Na stronie kampanii Dragonlocka na samym dole znajduje się również Q&A dotyczące podstaw druku 3D. Zrozumiałe jest, że niektórzy fani fantasy nie znają się na technologii druku 3D i potrzebują kilku wskazówek, aby w pełni wykorzystać możliwości tego systemu.

Żródło: https://all3dp.com