Disney obsadzi parki tematyczne robotami drukowanymi w 3D?

Disney obsadzi parki tematyczne robotami drukowanymi w 3D?

Firma Disney, zajmująca się rozrywką, złożyła wniosek patentowy na roboty o miękkim ,,ciele”, zaprojektowane do interakcji z gośćmi parku rozrywki. Do ich stworzenia ma zostać użyty druk 3D.

Chociaż patent nie wymienia żadnych konkretnych postaci, opisuje „zaprojektowanie robota, który będzie poruszał się i wchodził w fizyczne interakcje jak postać animowana”.

Nawiązując do rosnącej obecności robotyki, patent stwierdza: „Roboty będą zapewniać interaktywne przewodnictwo lub rozrywkę w sklepach i parkach rozrywki oraz w bardziej dynamicznych miejscach, takich jak domy, szkoły, szpitale i miejsca pracy, gdzie uczą, zapewniają terapię i użyczają dodatkowego zestawu rąk”.

W podobnym duchu, firma odnosi się do swojej głównej grupy odbiorców tych urządzeń. Zaprojektowane z myślą o zabawie i interakcji z dziećmi, twórcy przyznają, że miękkość i trwałość są kluczowymi czynnikami.

Disney i drukowane w 3D roboty humanoidalne

Dla nas najciekawsze jest to, że gigant rozrywki odwołuje się do druku 3D ponad 30 razy w swoim wniosku patentowym. Wydawać by się mogło, że Disney wykorzysta tę technologię do stworzenia wypełnionych płynem (czyli gazem lub cieczą) modułów – miękkości – oraz innych ścian bocznych i łożysk.

We wniosku napisano, że Disney opracował już prototyp wielkości zabawki. Ten testowy robot posiada kończyny i części ciała połączone z czujnikami, które wyczuwają kontakt. Następnie kontroler modyfikuje ruchy maszyny, aby dostosować się do tego, co powoduje ten kontakt. Najprawdopodobniej jest to dziecko, a dostosowane zachowanie może następnie chronić osobę, która go powoduje, przed ruchem robota z pełną siłą.

Firma wykonała w przeszłości ruchy, które łączą się z tym nowym zgłoszeniem patentowym. W 2015 roku dział badawczy firmy ujawnił projekty do drukowania i budowania własnego robota pająka. w 2016 roku, Disney pokazał zastrzeżoną technologię druku, która osadza interaktywne elementy optyczne w druku 3D. Rzeczywiście, wymowne badania, które na swój sposób mogą przyczynić się do powstania mechanicznego Micky’ego machającego gościom przez bramę.

Żródło: https://all3dp.com