Disney Infinity: Bałwan Olaf wykonany za pomocą druku 3D

Disney Infinity: Bałwan Olaf wykonany za pomocą druku 3D

Zobacz, jak powstaje figurka Disney Infinity, przedstawiająca Olafa Bałwana z filmu Frozen. Zobacz, jak ta figurka ożywa od wstępnego projektu do końcowego efektu.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, Olaf to sympatyczny bałwanek z filmu Frozen. Jest on również prawdopodobnie jedną z najpopularniejszych postaci w przygodowej grze wideo Disney Infinity.

W tej grze, użytkownicy są w stanie zsynchronizować swoje kolekcjonerskie, fizyczne figurki z systemem i odblokować specjalne etapy do gry w światach Disneya i Pixara.

Poniższy filmik pokazuje jak wiele szczegółów składa się na każdą z figurek – od modelowania 3D w ZBrushu, poprzez druk 3D w technologii SLA, aż po skomplikowaną obróbkę końcową.

Jak powstają figurki Disney Infinity?

Na filmie możesz obejrzeć proces od początku do końca. Po pierwsze, starannie dostosowany szkic 2D jest tworzony przez artystę, który upewnia się, że oryginalny projekt Olafa jest taki sam, ale z bardziej animowanym komputerowo wyglądem.

Następnie Shane Olson, artysta modelujący w ZBrush 3D, przekształca ten szkic 2D w trójwymiarowy render postaci. Jego rendering 3D jest używany do stworzenia zarówno postaci do gry ekranowej, jak i drukowanej w 3D figurki Disney Infinity.

Następny w filmie jest Pokój Druku 3D! To tutaj model 3D Olafa jest urzeczywistniany z żywicy używanej w druku 3D w technologii SLA.

Wydrukowany w 3D Olaf jest następnie malowany, programowany i umieszczany na konsoli do gier i z typową dla Disneya magią pojawia się na ekranie jako postać z Infinity. Upewnij się, że obejrzysz wideo, aby sprawdzić cały ten fascynujący proces na własne oczy!

Żródło: https://all3dp.com