Czaszka Terminatora: Wydrukuj 3D najfajniejszą czaszkę robota

Czaszka Terminatora: Wydrukuj 3D najfajniejszą czaszkę robota

Tak, Arnold powrócił. W filmie „Terminator: Genisys”, Schwarzenegger ponownie wciela się w swoją najbardziej ikoniczną rolę, Terminatora T-800. Były „Gubernator” zagrał przeprogramowanego T-800 (Model 101) z postarzoną ludzką tkanką. Tym razem powraca z zemstą (stary) i owczym uśmiechem (nowy).

W 1984 roku młody wówczas reżyser James Cameron wypuścił pierwszy film „Terminator”, który od razu stał się kasowym hitem. Arnold Schwarzenegger nie tylko ukuł swoje słynne powiedzonko „I’ll be back”, ale także uczynił Terminatora T-800 stałym elementem popkultury. Czy ponad 31 lat później piąta część serii nadal będzie w stanie przyciągnąć tłumy?

Roboty drukowane w 3D? Szukajcie T-800

Austriacki (!) twórca DEL-1979 ulepszył T-800 Terminatora Exoskull z Landru, tworząc przepięknie wyglądającą głowę robota. DEL-1979 chciał, aby jego model był bardziej ruchomy i elastyczny. Jego T-800 Terminator Exoskull składa się z ośmiu części. Części głowy są ruchome, ponieważ model jest trzymany razem za pomocą kilku śrub M4.

Co jeszcze jest fajne: W tylnej części głowy jest miejsce na elektronikę. Możesz więc dodać do swojej wydrukowanej w 3D głowy robota takie dodatki jak głośniki czy porty USB. Czerwone diody LED, na przykład, dadzą drukowanemu 3D robotowi świecące oczy.

Jeśli jesteś profesjonalistą, możesz również wziąć model i go zmiksować. T-800 Terminator Exoskull moveable” jest dostępny na licencji Creative Commons (Attribution – Share Alike).

Żródło: https://all3dp.com