CreatBot PEEK-300 - nowy model, w rodzinie drukarek CreatBot

CreatBot PEEK-300 - nowy model, w rodzinie drukarek CreatBot

Ultra wysoka temperatura dyszy/stołu roboczego, zaawansowany system termiczny, system bezpośredniego wyżarzania, układ chłodzenia/izolacji cieplnej, aplikacja medyczna/przemysłowa

CreatBot PEEK-300 to przemysłowa drukarka 3D, koncentrująca się na materiałach o wysokiej wydajności, takich jak PEEK, PEKK, PEL (Ultem) itp. Jest przeznaczona do wysokiej niezawodności i ekonomicznego drukowania 3D wysokowydajnych funkcjonalnych materiałów. CreatBot ma ponad trzyletnie doświadczenie w produkcji drukarek 3D PEEK oraz bogate doświadczenie w drukowaniu 3D i identyfikacji materiałów dla różnych filamentów o wysokiej wydajności, takich jak PEEK, Ultem. Nasza siedziba znajduje się w mieście Zhengzhou w prowincji Henan w Chinach, a my posiadamy wiele zakładów produkcyjnych i badawczych poświęconych najwyższym standardom projektowania i jakości. PEEK-300 powstał w 2019 roku.

Możemy zagwarantować, że drukarka 3D PEEK-300 jest porównywalna pod względem wydajności z każdą drukarką 3D PEEK. O wiodącej pozycji drukarki 3D PEEK-300 na świecie decyduje temperatura dyszy, temperatura platformy roboczej, a także komora o stałej temperaturze, system chłodzenia wodą i najbardziej zaawansowana na świecie kontrolowana technologia termoutwardzania. Jest jednak bardziej konkurencyjny i atrakcyjny pod względem ceny i jest odpowiedni do potrzeb dostosowywania materiałów o wysokiej wydajności w badaniach naukowych, medycynie, wojsku i zaawansowanej produkcji.

Na arenie międzynarodowej nasza firma współpracuje z liderami branży, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania do drukowania 3D, które są zoptymalizowane pod kątem konkretnych potrzeb branży i organizacji. Obecnie drukarki 3D CreatBot są wspierane i zdobył zaufanie liderów branży, takich jak Volkswagen Group, NASA, Airbus, Bosch, TE Connectivity, School of Materials Engineering, Oxford University, Johns Hopkins University School of Medicine, China University of Aeronautics and Astronautics, oraz szereg poufnych jednostek naukowych w Chinach.

Jakie parametry nas ekscytują?

  • Hotend max. 500 ° C z podwójnym ekstruderem
  • Podgrzewany stół roboczy maks. 200 ° C
  • Komora maks. 120 ° C
  • Pole robocze: 300 x 300 x 400 mm
  • Potrójna izolacja cieplna i
System bezpośredniego wyżarzania (DAS) to rewolucyjna technologia zaprojektowana i chroniona patentem przez CreatBot. Jest to najbardziej zaawansowana technologia stosowana do drukowania materiałów 3D o wysokiej wydajności.

Jakie materiały do ​​drukowania są dostępne?

  • Tworzywa konstrukcyjne: PLA, PC, ABS, PA6, PETG, PVDF, POM-C, PP, TPU
  • Materiał wysokotemperaturowy: PPSU, PEI (ULTEM), PA12, PSU, PPS, PA-CF
  • Ultra wydajny materiał: klasa medyczna PEEK, PEEK, PEKK, CF-PEEK (filament z włóknem węglowym), GF-PEEK (filament z włóknem szklanym) itp.

Temperatura bezpośredniego wyżarzania: 0–400 ° C

Przed wyżarzaniem

Przed wyżarzaniem

Po wyżarzeniu

Po wyżarzaniu

Direct Annealing System (DAS), pierwsza na świecie i niezwykła technologia CreatBot. Proces wyżarzania można natychmiast kontrolować podczas drukowania. Ma na celu dostarczenie części najlepszej jakości w jednym czasie, bez wypaczania i pękania wydruków funkcjonalnych materiałów o dużych rozmiarach. (Technologia jest chroniona patentem i dostępna tylko przez CreatBot)

Dysza 500 ° C

Niezawodny i niesamowity.
Zdobywca wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych.

Platforma do 200 ℃

Baza do drukowania dużych modeli bez wypaczeń.

Gorąca komora 120 ° C

Znakomity i ważny parametr.
Zabezpieczenie przed pękaniem wydruku.

Gorąca komora

Potrójna izolacja cieplna

Potrójna izolacja cieplna składa się z podwójnej komory izolacyjnej, zaawansowanych materiałów izolacyjnych i próżniowych podwójnych płyt PC. Jest to gwarancja najwyższej wydajności i bezpieczeństwa.

Potrójna izolacja cieplna

System chłodzenia

Układ chłodzenia jest jedną z ważnych części składających się na cały układ cieplny. Wykonany jest z
(1) chłodzenia cieczą. Krążącą ciecz można skutecznie stosować przez długi czas.
(2) Chłodzenie pompy powietrza. Pompa powietrza dostarcza zimne powietrze z zewnątrz zamiast gorącego powietrza wewnątrz komory.

System chłodzenia

Rozdzielczość 0,04 mm

0,04 mm jest dostępną rozdzielczością dla normalnych tworzyw sztucznych, ale jest to nadzwyczajna rozdzielczość dla materiałów o wysokim wypaczeniu i dużym odkształceniu. Wysokowydajny materiał do drukowania 3D wymaga nie tylko wysokiej temperatury, ale także lepszego chłodzenia. W przypadku wysokiej rozdzielczości z małymi szczegółami, wysoka temperatura zakłóci prawidłowe ułożenie warstw, jeśli ciepło i chłodzenie nie są w równowadze.

CreatBot peek-300 zdjęcie funkcji

 

Tabela porównawcza wydajności materiału

Tabela porównawcza wydajności materiałów
.

Parametr produktu

Druk
Pole robocze300 * 300 * 400 mm
Rozdzielczość drukowania0,04 mm – 0,4 mm
Średnica filamentu1,75 mm
Liczba dyszPodwójny ekstruder
Szybkość drukowania10-150 mm / s
Średnica dyszy0,4 mm (opcjonalnie 0,3 ~ 1,0 mm)
Kompatybilność filamentówInżynieria Tworzywa sztuczne: PLA, TPU, PC, ABS, PA6, PETG, PVDF, TPU
Wysoka temperatura Materiał: PPSU, PEI (ULTEM), PA12, PSU, PPS, PA-CF, POM, PP
Materiał o wysokiej wydajności: klasy medycznej PEEK , PEEK, PEKK, CF-PEEK (filament z włóknem węglowym), GF-PEEK (filament z włóknem szklanym) itp.
Oprogramowanie
Pakiet oprogramowaniaCreatware, Simplify3D, Cura, Slice3r
System operacyjnyWin7 / 8/10, MacOS
Drukuj typ plikuSTL, OBJ, AMF, Gcode
Specjalna funkcja
Przywrócenie wydrukuZapisz dane, gdy zasilanie jest wyłączone
Wykrywanie filamentuWstrzymaj drukowanie, gdy skończy się filament
System bezpośredniego wyżarzania (DAS)Proces wyżarzania można natychmiast kontrolować podczas drukowania. Ma na celu dostarczenie części najlepszej jakości w jednym czasie, bez wypaczania i pękania wydruków funkcjonalnych materiałów o dużych rozmiarach.
Izolacja cieplnaPotrójna izolacja cieplna
Wyłącznik awaryjnyObsługuje zatrzymanie awaryjne
Akcesoria do wysokich temperaturSilniki odporne na wysoką temperaturę, szyny liniowe, pasy i obwody zapewniają długi czas drukowania w wysokiej temperaturze.
Elektryczny
Moc wejściowa100 ~ 230 V, 1,5 A.
Max. Moc3 000 W.
Moc wyjściowa24 V, 15 A.
EkranKolorowy ekran dotykowy 4,3 ”, wielojęzyczny
Metoda drukowaniaŁączność USB / Dysk USB
 
Źródło: https://creatbot.com/