Creality Sermoon V1 Pro: Wspaniała drukarka 3D dla początkujących

Creality Sermoon V1 Pro: Wspaniała drukarka 3D dla początkujących

Sermoon V1 Pro to najnowsza i najbardziej elegancka drukarka 3D renomowanego producenta Creality. Została ona zaprezentowana w Pawilonie Narodowym podczas Expo 2020 w Dubaju i uznana za najlepszą drukarkę 3D do zastosowań rodzinnych.

Choć jakość wykonania i ogólna funkcjonalność drukarki 3D są kluczowymi punktami sprzedaży, większość konsumentów przywiązuje również wagę do wyglądu zakupionych przez siebie produktów, zwłaszcza gdy będą one w pełni eksponowane w domu.

Sermoon V1 Pro, desktopowa drukarka 3D drukująca w technologii FDM, od razu wyróżnia się prostym, ale eleganckim wyglądem. Creality wykorzystało minimalistyczny czarno-szary design, starając się dopasować go do stylu typowych urządzeń domowych, jakie można znaleźć w całym domu. Dlatego też urządzenie otrzymało tytuł „Artystycznego urządzenia domowego”. Oprócz wspaniałego wyglądu, Sermoon V1 Pro zachwyci użytkowników łatwością obsługi, funkcjami bezpieczeństwa i jakością druku.

Więcej inteligentnych funkcji zapewnia bezproblemowe doświadczenie

Spójrzmy prawdzie w oczy, zarówno początkujący jak i eksperci nie są zazwyczaj w stanie czekać tuż obok drukarki 3D podczas długotrwałego drukowania. Niektórzy użytkownicy mogą się zastanawiać, w jaki sposób mogą zareagować na awarię wydruku, nie będąc w tym samym pomieszczeniu co drukarka. Sermoon V1 Pro może łączyć smartfony z aplikacją Creality Cloud App przez Wi-Fi, dzięki czemu użytkownicy mogą zdalnie monitorować swoje wydruki, a nawet w razie potrzeby rozpocząć lub zatrzymać proces drukowania.

Co więcej, oświetlenie LED zapewnia dobrą widoczność w nocy. Sermoon V1 Pro posiada szerokokątną kamerę, która umożliwia zdalne monitorowanie i odtwarzanie wideo, dzięki czemu użytkownicy mogą w porę zauważyć awarię druku, aby zminimalizować ryzyko marnowania filamentu.

Przyjazne i ciche środowisko drukowania

Jak każde wysokiej klasy urządzenie domowe, Sermoon V1 Pro szczyci się tym, że jest niezwykle cichy podczas pracy. Wyposażony w cichą płytę główną i bezgłośny wentylator, poziom hałasu emitowanego przez Sermoon V1 Pro jest niższy niż 45 dB, co pozwala na naukę, relaks lub sen podczas całego procesu drukowania. Ciche drukowanie jest tym, co kwalifikuje Sermoon V1 Pro jako optymalny wybór dla domów rodzinnych, szkół, a także biur. Creality wierzy, że przyjazne środowisko drukowania jest ważną częścią tworzenia lepszych doświadczeń związanych z drukowaniem.

Bezpieczeństwo to priorytet

Sermoon V1 Pro ma całkowicie zamkniętą konstrukcję, która nie odsłania żadnych przewodów ani części narażonych na działanie wysokich temperatur. Dzięki temu użytkownicy są bezpieczni, jeśli zdecydują się podejść bliżej, aby obserwować lub dotknąć drukarki 3D. Sermoon V1 Pro zapewnia podwójną ochronę dzięki nowej funkcji „Pause While Opening Door”. Po otwarciu drzwiczek urządzenie zatrzymuje drukowanie, a zarówno dysza, jak i platforma szybko się schładzają. Filozofią tej funkcji jest zmniejszenie ryzyka odniesienia obrażeń i ochrona konsumentów podczas drukowania 3D.

Ponadto, Sermoon V1 Pro otrzymał już 18 międzynarodowych certyfikatów, takich jak CE, FCC, PSE, UKCA i KC. Urządzenie zostało już wysłane do ponad 60 krajów i regionów, w tym do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec, Polski i Japonii.

Dobrze wyglądająca drukarka 3D, dobrze wyglądające modele drukowane w 3D

Sermoon V1 Pro wykorzystuje zupełnie nowy, dwubiegowy ekstruder direct „Sprite”, który został samodzielnie opracowany przez firmę Creality. W porównaniu z innymi ekstruderami direct, ten zastosowany w Sermoon V1 Pro jest lżejszy o około 30% mniej niż standardowe ekstrudery. Mimo to, nadal jest bardzo wydajny, umożliwiając płynne podawanie filamentu i jest zaprojektowany tak, aby zapobiegać zakleszczaniu się filamentu w ekstruderze. Podgrzewana dysza może osiągać temperaturę do 250 ℃, co oznacza, że drukarka 3D jest kompatybilna z wieloma filamentami, w tym PLA, ABS, TPU, PETG i wieloma innymi.

Łatwe cięcie i modelowanie 3D

Dzięki Creality Cloud App nawet dla początkujących użytkowników cięcie i przetwarzanie danych jest znacznie uproszczone. Ten samorozwijający się slicer pozwala użytkownikom znaleźć, pociąć i udostępnić modele za pomocą jednego kliknięcia.

Mając na uwadze środowisko rodzinne, Sermoon V1 Pro jest świetną drukarką 3D do drukowania zabawek dla dzieci lub prezentów dla bliskich. Łatwe w użyciu urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby wnieść kreatywność i radość do gospodarstwa domowego.

Ponadto, Sermoon V1 Pro jest również solidną opcją dla środowiska edukacyjnego. Można go używać do tworzenia różnych urządzeń dydaktycznych, a także koncepcji fizycznych i modeli, które zapewniają lepsze zrozumienie nauk ścisłych, fizyki, matematyki i inżynierii. Przykłady obejmują modele anatomiczne dla biologii, relikty kulturowe dla historii, kształty geometryczne dla matematyki i modele molekularne dla chemii. Wystarczy powiedzieć, że wszystkie te abstrakcyjne koncepcje mogą zostać urzeczywistnione dzięki Sermoon V1 Pro.

Wraz z Sermoon V1 Pro, Creality wypuściła również CR-Laser Falcon, nową tanią grawerkę laserową, jak również Ender-3 S1, CR-10 Smart Pro oraz drukarki 3D HALOT-ONE PRO & PLUE, umacniając swoją silną pozycję na rynku. Grawerka laserowa CR-Laser Falcon jest wyjątkowa, ponieważ dzięki zoptymalizowanemu systemowi filtracji dymu i pyłu zapewnia bezpieczne środowisko grawerowania.

Według Creality, firma zawsze wykorzystuje opinie klientów, aby pomóc im w tworzeniu lepszych produktów i usług dla swoich klientów na całym świecie. Sermoon V1 Pro jest doskonałym przykładem na to, że Creality nieustannie stara się na nowo zdefiniować możliwości drukarek 3D. W swojej najnowszej drukarce 3D producent koncentruje się na łatwości użytkowania, bezpieczeństwie rodziny i stworzeniu atrakcyjnej wizualnie maszyny, którą można z dumą prezentować w domu.

Specyfikacja techniczna

 • Technologia druku FDM
 • Platforma robocza 175 x 175 x 165 mm
 • Grubość warstwy 0.1-0.4mm
 • Dokładność druku ±0.1mm
 • Wymiary drukarki 400 x 380 x 430mm
 • Maks. Temperatura platformy 80℃
 • Maks. Temperatura dyszy 250 ℃
 • Obsługiwany filamenty PLA/ABS/PETG/TPU
 • Interfejs użytkownika Kolorowy ekran dotykowy 4,3″.
 • Zasilanie 100-120Vac 200-240Vac 50/60Hz
 • Standardowa średnica dyszy 0,4 mm
 • Slicer Cura / Repetier-Host / Simplify3D Oprogramowanie do plasterkowania Creality

Żródło: https://all3dp.com