Czy wiesz, że Creality oferuje aż 27 drukarek 3D w swojej aktualnej ofercie?
To bardzo dużo drukarek. I choć regularnie je recenzujemy i wystawiamy im sprawiedliwe oceny, nawet nam trudno znaleźć powód dla istnienia połowy z nich. Nie musi tak być, więc ten szczególny artykuł ma za zadanie uporządkować te sprawy.
Oto nasza okrojona, łatwa do przejścia pseudo-linia (niektórych wyimaginowanych, niektórych prawdziwych) drukarek 3D Creality.
PLAN „2-2-2”
Creality posiada obecnie 27 drukarek w sprzedaży w momencie publikacji tego artykułu. Ze względu na jasność intencji i solidne wsparcie dla tego, co istnieje, rozważylibyśmy odchudzenie oferty, aby stworzyć ekosystem drukarek, który jest łatwiejszy do zrozumienia i wyjaśnienia.
Kategorie modeli (np. Ender i CR) potrzebują własnej, jasno określonej tożsamości i celu. Nazwy o ugruntowanej pozycji w każdej branży są złotem i wymagają ochrony i kultywowania, a nie rozcieńczania. Nasz sposób myślenia? Nazywamy to strategią „2-2-2” – dwie drukarki Ender, dwie drukarki z serii CR i dwie drukarki żywiczne. Będą one tworzyć naszą nową fantastyczną linię. Ale, która szóstka została wybrana, aby przenieść markę Creality w nową, ulepszoną przyszłość?
Seria Creality Ender
Będąc podstawowymi drukarkami 3D w nowej rzeczywistości Creality, cała seria Ender firmy Creality zostanie ponownie wykorzystana. Oznaczenia takie jak „V2„, „Pro„, „Max„, a nawet numeryczne nazewnictwo drukarek odchodzą w niepamięć. Od teraz zamawiasz Endera tak, jak chcesz, wybierając kilka opcji na ekranie produktu. W ofercie znajdą się dwie podstawowe drukarki.
Creality Ender Custom i Ender Custom Plus
Jedyną różnicą między podstawowymi maszynami będzie pojemność. Stamtąd, wybierając z listy opcji dla poszczególnych części, użytkownik będzie mógł zamówić drukarkę 3D, która odpowiada jego potrzebom, a ceny będą się wahać od 150 do 400 USD w zależności od wielkości i wybranych komponentów.
Jest to podobne do tego, jak niektóre firmy sprzedają maszyny CNC lub komputery. Pozwoli to ludziom wybrać konkretną maszynę opartą na Enderze odpowiednią dla nich, zachowując jednocześnie submarkę Endera. Pozostanie on podstawowym, przystępnym cenowo skrzydłem naszej oferty drukarek i będzie wysokiej jakości, przystępną cenowo drukarką 3D na szerszym rynku druku 3D.
Jako, że Endery są również urządzeniami wysoce modyfikowalnymi, zaoferowanie klientom możliwości wyboru, jak chcą tego w pierwszej kolejności, przy jednoczesnym pozbyciu się bezsensownych plakietek z nazwami, powinno przynieść dobre rezultaty. Mogłoby to również doprowadzić do rozwoju działu części zamiennych dla Enderów starszej generacji.
Seria CR firmy Creality
Sekcja Creality CR w naszej gamie drukarek 3D będzie „luksusowym” i eksperymentalnym skrzydłem naszej przebudowanej marki Creality. Tutaj będą bazować zmodernizowane drukarki 3D z zaawansowanymi i dodatkowymi funkcjami oraz najwyższej jakości materiałami, budową i kontrolą jakości. Pozwoli to na wyraźniejsze zdefiniowanie czym jest drukarka 3D Creality CR i zakomunikuje jasny powód, dla którego te maszyny są wyceniane wyżej niż ich odpowiedniki w klasie podstawowej Endera.
Oto dwie z nich, na które się zdecydowaliśmy.
Creality CR i CR series
Nowa drukarka Creality CR-10 Smart całkiem nieźle radzi sobie z brakiem zapotrzebowania na CR-10, które pojawiły się wcześniej, może z wyjątkiem wersji o większej objętości. Ponieważ jest on również w tej samej cenie co CR-6 SE, nie potrzebujemy już tej maszyny w naszym zestawieniu. CR-200B i Sermoon D1 również odeszły. Mimo że skłaniają się ku celowi, do którego dążymy z marką CR, nie robią wystarczająco dużo, aby wyróżnić się samodzielnie.
Aby być uczciwym wobec Creality, już teraz opisują CR-10 Smart jako „modny, high-endowy model flagowy”, co jest zgodne z naszą nową wizją marki CR. Pozbędziemy się jednak numeru i będziemy określać maszynę po prostu jako CR.
Dzięki Wi-Fi, automatycznemu poziomowaniu platformy, cichemu drukowaniu i wielu innym pożądanym cechom i akcentom konstrukcyjnym, ta maszyna jest zupełnie inną bestią niż CR-10, które pojawiły się przed nią.
CR-10 V3, jaką znamy dzisiaj, posiada również ekstruder bezpośredni w stylu Titan, ale jest to ponownie coś, co może być oferowane jako opcja w innej drukarce, a nie jako główny punkt sprzedaży oddzielnej maszyny. Wprowadzanie opcji i dostosowywanie do potrzeb klienta (zamiast gry w „dawaj i bierz” na podrabianych wersjach zasadniczo tej samej maszyny) poprawia wizerunek Creality.
Tymczasem Creality CR-30 jest „eksperymentalną” maszyną serii CR i pozostanie w naszej nowej linii. To niezwykłe zobaczyć drukarkę 3D z paskiem i ciągłą osią Z, i jeśli mamy być szczerzy, wciąż nie jest jasne czy CR-30 (inaczej znany jako 3DPrintMill) ma siłę przebicia obok bardziej przystępnych cenowo maszyn.
Nie da się zaprzeczyć potencjałowi CR-30 jako produkcyjnego konia roboczego. Ta pojedyncza, kompaktowa drukarka ma potencjał, aby wpłynąć na produkcję małych firm i poważnych producentów, i z tego powodu zachowujemy ją w naszej nowej linii sześciu drukarek – z tą różnicą, że teraz nazywa się ona Serią CR. Podobnie jak w przypadku modelu CR-10 Smart, lub po prostu CR w naszej odmienionej linii, urządzenie z serii CR jest również konfigurowalne do wariantu o większej objętości roboczej.
Seria Creality Halot
Niedawne wprowadzenie przez Creality serii żywicznych drukarek 3D Halot wygląda jak krok w nowym kierunku i eliminuje potrzebę istnienia serii LD. Można by argumentować, że ponieważ LD-006 jest bardziej konkurencyjna cenowo w stosunku do rywali, powinna pozostać na rynku. Mimo to, ze względu na zgrabne funkcje, które są wypychane na nowych maszynach z serii Halot, mówimy, dlaczego nie pozycjonować maszyn żywicowych firmy jako opcji premium. Skoncentruj się na tym, aby były to najlepsze, najbardziej wytrzymałe, najłatwiej obsługiwane drukarki. Pole manewru z cenami mogłoby pochodzić z konfigurowalnych rozdzielczości ekranu – stałe objętości konstrukcyjne i rozmiary LCD, ale ceny skalują się w zależności od pożądanej rozdzielczości druku.
Creality Halot-One i Halot Sky
Nowy Halot-One może być częścią działań firmy Creality mających na celu zachęcenie potencjalnych i obecnych klientów do korzystania z aplikacji w chmurze i własnego slicera, który firma opracowała. Ten slicer jest znany jako Creality Box i jest nadal w formie Alpha. Jest dużo pracy do zrobienia.
Mimo to, to ma dobry sens biznesowy, że Creality promuje te nowe usługi. Problemem jest to, że to absolutnie musi działać i działać dobrze. Jeśli to oprogramowanie chwieje się nawet trochę, to może zgnieść wszelką reputację dla serii Halot.
W przypadku Halot One mamy przyzwoitej wielkości obszar drukowania, nowe źródło światła, prawie standardową rozdzielczość 50 mikronów lub więcej i łączność Wi-Fi, co daje mu dużą przewagę nad LD-002H, który pojawił się zaledwie kilka miesięcy temu i już wygląda jak stary kapelusz. Zgodnie z naszą filozofią „modular-equals-good”, wymienne wyświetlacze LCD są koniecznością.
Halot Sky może być postrzegany jako trudny do sprzedania. Rywale oferują podobne maszyny za cenę niższą niż cena wywoławcza Halot Sky, a ponieważ większość technologii jest wspólna dla Halot Sky i Halot One, trudno jest uzasadnić skok cenowy wynikający niemal wyłącznie z wielkości pola roboczego. Ale my zobowiązaliśmy się do stworzenia linii 2:2:2, więc będziemy uparcie trzymać się Halot Sky.
Żródło: https://all3dp.com