Cechy charakterystyczne
POLE ROBOCZE
Creality Halot-One Pro posiada objętość roboczą 130 x 122 x 160 mm. Jeśli do tej pory korzystałeś z technologii FDM, może to nie wydawać się zbyt dużą przestrzenią do tworzenia, ale ważne jest, aby pamiętać, że drukarki 3D drukujące z żywicy są doskonałe w drukowaniu 3D obiektów o płynnej, organicznej geometrii w małej skali.
Dla porównania, inne popularne żywiczne drukarki 3D jak Elegoo Mars 3 i Anycubic Photon M3 mają objętości robocze odpowiednio 143 x 90 x 165 mm i 163 x 102 x 180 mm.
Niektóre z kluczowych zastosowań Halot-One Pro, wymienione na stronie Creality, to biżuteria, figurki do gier, ozdoby domowe i projekty architektoniczne. Szeroki wybór modeli do pobrania można znaleźć również w aplikacji Creality Cloud.

SAMODZIELNIE OPRACOWANE ŹRÓDŁO ŚWIATŁA
Wiele żywicznych drukarek 3D korzysta z technologii Parallel Emission, która wykorzystuje matrycę LED UV do produkcji światła. Może to spowodować problemy, jeśli chodzi o dokładność powierzchni. Na przykład, jeśli jedna lub więcej jednostek LED w matrycy ulegnie awarii, może to mieć wpływ na równość powierzchni wydruku, zmniejszając dokładność końcowego obiektu.
Creality twierdzi, że opracowana przez nią technologia Integral Light Source rozwiązuje ten problem. Wykorzystując odbicie i załamanie światła, rozkład natężenia światła na ekranie jest bardziej jednolity, co prowadzi do stałej dokładności i doskonałych wyników w przypadku złożonych modeli. Według wewnętrznych testów Creality, Parallel Emission osiąga tylko 73,4% równomierności powierzchni, a Integral Light Source może wyprodukować do 94,05% równomierności.
Godną uwagi cechą podkreślaną przez Creality jest możliwość drukowania drobnych struktur podporowych (lub “mikro uchwytów”, jak je nazywają) dla modeli o skomplikowanej geometrii. Struktury te najwyraźniej nie ulegną deformacji i powinny okazać się łatwe do usunięcia, przed czyszczeniem i utwardzeniem wydruku.

MONOCHROMATYCZNY WYŚWIETLACZ LCD 3K
7-calowy monochromatyczny wyświetlacz LCD 3K służy do wyświetlania każdej warstwy wydruku w zbiorniku z żywicą. Przy rozdzielczości wyświetlacza 2560 x 2400 pikseli i rozdzielczości druku 51 mikronów, powinno być możliwe wykonanie kilku szczegółowych wydruków, choć inne żywicowe drukarki 3D oferują mniejszą rozdzielczość dla teoretycznie większej szczegółowości wydruków.

ZDALNE STEROWANIE I MONITOROWANIE ZA POŚREDNICTWEM SIECI WI-FI/APLIKACJI W CHMURZE FIRMY CREALITY
Łączność Wi-Fi wbudowana w Halot-One Pro daje jej dużą elastyczność. Może być używana z przeglądarką lub aplikacją Creality Cloud do rozpoczynania i zatrzymywania drukowania, monitorowania postępu pracy, zdalnego dostosowywania ustawień i wdrażania aktualizacji firmware’u over-the-air, które wzbogacają sprzęt o optymalizacje i nowe funkcje.
Creality Cloud ma dwa poziomy, z których jeden jest bezpłatny, a drugi płatny. Wersja płatna kosztuje 60 dolarów rocznie, ale podstawowe funkcje chmury są dostępne na poziomie darmowym. Najważniejsze korzyści z usługi premium to zwiększenie pamięci masowej w chmurze z 2 GB do 16 GB, zwiększenie limitu wideo z trzech do 20 minut oraz możliwość korzystania z funkcji skanowania zdjęć 100 razy zamiast tylko dziesięciu.
KONTROLA ZAPACHÓW DZIĘKI SYSTEMOWI FILTRÓW Z WĘGLEM AKTYWNYM
Drukowanie z żywicy nie jest łatwe dla przeciętnego użytkownika. Zapachy żywicy to coś więcej niż tylko problem, to zagrożenie dla zdrowia. Creality Halot-One Pro posiada filtr z węgla aktywnego, co w pewnym stopniu pomaga w walce z nieprzyjemnymi oparami żywicy. Nie oznacza to jednak, że będziesz chciał używać jej w pomieszczeniu mieszkalnym – nasza rada dotycząca żywicznych drukarek 3D pozostaje taka sama: używaj ich tylko w dobrze wentylowanym miejscu, z dala od pomieszczeń mieszkalnych.
5-CALOWY EKRAN DOTYKOWY LCD
Ekran dotykowy LCD pełni rolę głównego interfejsu użytkownika i zapewnia elastyczny wybór tekstu, czcionek i różnych zestawów znaków. Obsługuje łącznie 14 języków (w tym chiński uproszczony i angielski), więc powinien być dostępny dla użytkowników na całym świecie.
Dzięki wysokiej rozdzielczości i możliwościom graficznym w pełnym kolorze, może również wyraźnie pokazać render tego, co jest drukowane w danej chwili. Przydatne jest również wyświetlanie listy nowych funkcji, które są dołączane, gdy Creality wypuszcza aktualizację firmware.

Cena
Creality wyceniło Halot-One Pro na 349 dolarów. To o 50 dolarów taniej niż Halot-One Plus, inna drukarka z serii Halot, ale drożej niż niektóre drukarki, które można uznać za rywali.
Photon M3 firmy Anycubic kosztuje poniżej 300 dolarów, podobnie jak Elegoo Mars 3, a Mars 3 Pro kosztuje 350 dolarów. Wszystkie trzy z tych maszyn oferują lepszą rozdzielczość druku i dlatego powinny być zdolne do większej szczegółowości druku, choć rzeczywistość jest taka, że wyniki będą prawdopodobnie wyglądać podobnie gołym okiem. Creality prawdopodobnie oczekuje, że wygoda łączności Wi-Fi i aplikacji Cloud uzasadni dodatkową inwestycję od konsumentów, choć nie wiadomo, jak popularne będą te funkcje.
Jeśli jednak samodzielnie opracowane źródło światła zaoferuje znaczącą poprawę, Creality Halot-One Pro może okazać się zwycięzcą za niewielką dopłatą.
Recenzje
Wśród istniejących recenzji znajdujemy doniesienia że urządzenie jest zapakowane wyjątkowo dobrze, bez miejsca na przemieszczanie się w transporcie.
Oprócz drukarki Halot-One, w pudełku znajduje się skrobaczka do plastiku i metalu, pamięć USB, dodatkowa folia FEP, filtry żywiczne oraz wyczerpująca instrukcja. Do podłączenia jest tylko jeden przewód, a przy pierwszym uruchomieniu urządzenie sprawdzi, czy nie ma aktualizacji firmware.
W pamięci USB znajdują się przykładowe modele, w tym wieża Eiffla, które demonstrują możliwości drukarki i pozwalają szybko rozpocząć drukowanie 3D.
Niektórzy użytkownicy wyrazili frustrację z powodu korzystania z aplikacji Creality Cloud pojawiły się komentarze o tym, że nie mogą załadować własnego G-code do wysłania i wykonania; wymagane jest wprowadzenie 30 znaków w opisie modelu; a informacje lub instrukcje obsługi są ograniczone w języku angielskim.
Slicer Halot Box może przesłać pocięte modele bezpośrednio do drukarki i choć użytkownicy mogą uznać to oprogramowanie za frustrujące, nie jest to jedyna opcja. Creality otwarcie twierdzi, że nie jesteś zamknięty w swoim ekosystemie- użytkownicy mogą swobodnie korzystać z innych slicerów, takich jak ChiTuBox i Lychee.
Specyfikacja techniczna
SPECYFIKACJA OGÓLNA
- Technologia: MSLA
- Typ: Żywica
- Rok: 2022
- Sposób montażu: W pełni zmontowany
- Producent: Creality
SPECYFIKACJA DRUKU 3D
- Pole robocze: 130 x 122 x 160 mm
- Wysokość warstwy: 10 mikronów
- Rozdzielczość XY: 51 mikronów
- Dokładność pozycjonowania w osi Z: 0.01 mm
- Prędkość drukowania: 1-4 s/warstwę
- Wyświetlacz: 5-calowy kolorowy ekran dotykowy
- Materiały innych firm: Tak
- Materiały: Żywica UV 405 nm
- Kamera: Nie
WYMAGANIA DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA
- Zalecany slicer: Halot Box, ChiTuBox, Lychee
- System operacyjny: Windows / macOS X / Linux
- Typy plików: STL
- Łączność: Wi-Fi, USB
WYMIARY I WAGA
- Wymiary: 236 x 245 x 416 mm
- Waga: 6,9 kg

Żródło: https://all3dp.com