Kolejna żywiczna drukarka 3D z serii Creality Halot zbliża się nieuchronnie, a nazywa się Halot Lite. Czego możemy się spodziewać? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.
Jest to średniej wielkości desktopowa drukarka 3D drukująca z żywicy, która może konkurować z Elegoo Saturn.
Cechy charakterystyczne
POLE ROBOCZE
Istnieją dwa krytyczne czynniki w budżetowym druku 3D z żywicy, które zazwyczaj rozważa się przed podjęciem decyzji o zakupie. Pierwszym z nich jest objętość wydruku. Drukarki 3D oparte na LCD są dziś dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach (i kolorach, ale to już inna historia).
Halot Lite jest średniakiem, jeśli chodzi o wielkość pola roboczego, mając do dyspozycji przestrzeń do druku o wymiarach 192 x 120 x 200 mm. Większa niż Halot One czy, powiedzmy, Elegoo Mars 3, ale mniejsza niż ogromne drukarki, takie jak Sonic Mega 8K firmy Phrozen czy Elegoo Jupiter.
Halot Lite, pomimo nazwy, wypada lepiej niż Elegoo Saturn, Phrozen Sonic Mighty 4K i Anycubic Mono X – wszystkie średniej wielkości drukarki 3D drukujące z żywicy.
ROZDZIELCZOŚĆ
Drukarki 3D oparte na LCD działają poprzez naświetlanie maski pikseli, utwardzając cienkie przekroje modelu warstwa po warstwie, aż do uformowania kompletnego obiektu.
Aby uzyskać wydruki o wyższej szczegółowości, potrzebujesz więcej pikseli, aby nadać dokładniejszą definicję zewnętrznej części wydruku. Im większy obszar roboczy, tym więcej pikseli potrzebuje maska (czytaj: LCD). Halot Lite posiada 3840 x 2400 pikseli, 4K, co przekłada się na dokładność XY wynoszącą 50 mikronów na obszarze 192 x 120 mm. Jest to wartość porównywalna z innymi średniej wielkości drukarkami 3D drukującymi z żywicy, w tym z Elegoo Saturn.
Czy ta rozdzielczość jest wystarczająco dobra? Jesteśmy przekonani, że tak, jest. Wydruki składające się z wokseli o wielkości 50 mikronów są więcej niż wystarczająco drobne, aby gołym okiem dostrzec wyjątkowe szczegóły. Profesjonaliści i wymagające tego wydruki mogą oczywiście korzystać z drobniejszych rozdzielczości, takich jak te, które można znaleźć w drukarkach takich jak Elegoo Mars 3. Ale do zwykłego, rekreacyjnego drukowania wystarcza nam to, co oferuje Halot Lite.
Oczywiście nie zapominając o tym, że Halot Lite posiada monochromatyczny wyświetlacz LCD, co oznacza, że drukuje szybko – zaledwie kilka sekund na warstwę – i ma dłuższą żywotność w porównaniu z niemonochromatycznymi wyświetlaczami LCD, które można znaleźć w starszych drukarkach.
ŹRÓDŁO ŚWIATŁA HALOT
Źródło światła – określane również jako light engine – jest kolejnym kluczowym elementem drukarki 3D opartej o LCD.
Creality opracowało nowe źródło światła dla serii drukarek Halot, co oznacza, że Halot Lite również posiada to… światło. Składający się z 12 lamp, z których każda składa się z czterech chipów emitujących światło, Creality twierdzi, że system ten gwarantuje jednorodność światła na poziomie ponad 80% na całej platformie. Według Creality, oznacza to koniec problemów takich jak nierównomierne utwardzanie na całym obszarze budowy i wysoką precyzję, aby poprawić delikatność i połysk modelu.
ŁĄCZNOŚĆ WI-FI
Co za gratka; łączność Wi-Fi oznacza więcej czasu spędzonego z dala od drukarki i śmierdzącej żywicy. Można oczywiście skorzystać z pamięci USB do transferu plików, ale opcja zdalnego sterowania może być mile widzianym udogodnieniem.
Oprócz zdalnego sterowania, Creality twierdzi, że funkcjonalność Wi-Fi pozwala na aktualizację oprogramowania sprzętowego „jednym kliknięciem” i integrację z firmową aplikacją Creality App i platformą Cloud. Dzięki aplikacji można monitorować stan wydruków w czasie rzeczywistym, jeśli użytkownik znajduje się z dala od drukarki i/lub nie ma siły, aby samemu do niej zajrzeć.
CPU
Seria drukarek Halot firmy Creality wykorzystuje procesory ARM Cortex, krzem zaprojektowany i wykonany przez brytyjskiego producenta ARM. Układy te są częściej spotykane przy uruchamianiu nowoczesnych urządzeń, takich jak smartfony, urządzenia Amazon Echo i mobilne konsole do gier, takie jak Nintendo Switch.
Dzięki niemu w Halot Lite powinniśmy zobaczyć mocną i płynną wydajność. Wraz z 64-bitową, czterordzeniową płytą główną o wysokiej wydajności, Lite obiecuje wysoką moc obliczeniową i moc przetwarzania obrazów, aby zapewnić stałą dokładność druku.
HALOT BOX SLICER
Wraz z serią Halot, Creality wypuściło również nowe oprogramowanie do slicingu – Halot Box. Prosty, nieskomplikowany, elegancki mały slicer. W momencie wydania wraz z Halot Sky i Halot One, Halot Box nie posiadał istotnych funkcji do cięcia w druku 3D z żywicy, takich jak drążenie i możliwość tworzenia otworów w wydrukach. Ostatnie aktualizacje sprawiły, że slicer jest w stanie sprostać wymaganiom, dzięki czemu jest w stanie zapewnić podstawy druku z żywicy obok popularnych programów takich jak Lychee czy ChiTuBox.
Specyfikacja techniczna
SPECYFIKACJA OGÓLNA
- Technologia: MSLA
- Typ: Żywica
- Rok: 2021
- Montaż: W pełni zmontowany
- Producent: Creality
SPECYFIKACJA DRUKU 3D
- Pole robocze: 192 x 120 x 200 mm
- Wysokość warstwy: 10 mikronów
- Rozdzielczość XY: 50 mikronów ( 3840 x 2400 pikseli)
- Dokładność pozycjonowania w osi Z: NIE DOTYCZY.
- Prędkość drukowania: 1-4 sekundy/warstwa
- Poziomowanie: Ręczne
- Wyświetlacz: 5-calowy ekran dotykowy
- Materiały innych firm: Tak
- Materiały: Żywica UV 405 nm
WYMAGANIA DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA
- Zalecany slicer: Halot Box, Lychee
- System operacyjny: Windows / macOS X / Linux
- Typy plików: STL
- Łączność: USB, Wi-Fi
WYMIARY I WAGA
- Wymiary: 330 x 300 x 572 mm
- Waga: 10,6 kg
Żródło: https://all3dp.com