W ostatnich miesiącach modyfikacje Ender 3, takie jak Ender Extender, stały się popularne wśród hobbystów druku 3D, umożliwiając użytkownikom aktualizację ich drukarek 3D. W tym artykule, skupimy się na nowym modelu: Ender 3 Max. Sprawdź, co możemy o nim powiedzieć.
Werdykt
PLUSY
Duże pole robocze
Szklana platforma teksturowana
Możliwość aktualizacji i modyfikacji
MINUSY
Interfejs użytkownika w starej wersji, znanej np. z Endera 3
Wymagana kalibracja ręczna
Ender 3 Max może zainteresować osoby, które chcą drukować duże wydruki, bez dużych inwestycji. Kontynuując tradycję linii Ender 3 firmy Creality, Ender 3 Max jest niezawodnym i łatwym w obsłudze urządzeniem, które trafia w istotny punkt pomiędzy przystępną ceną, a funkcjonalnością i dostępnością.
Choć Enderowi 3 Max brakuje nowoczesnego designu, ta drukarka 3D jest odpowiednia zarówno dla użytkowników początkujących, szukających urządzenia, które nie wymaga dużego wysiłku, aby je uruchomić, jak również jest właściwym wyborem dla bardziej doświadczonych osób, które oczekują możliwości modyfikacji i modernizacji drukarki, tak aby w pełni odpowiadała ich potrzebom. Dla obu grup Ender 3 Max dostarcza przekonujących argumentów, nie tylko ze względu na przystępną cenę ~330 dolarów.
Technika
Ender 3 Max, to generalnie Ender 3 Pro, oferujący ten sam klasyczny design, z kilkoma ulepszeniami.
Zacznijmy od początku. W rzeczywistości, podstawa jest identyczna jak w Ender 3 Pro, ale uchwyt filamentu jest zamontowany z boku ( w Ender 3 Pro był zamontowany na górze).
Pole robocze 300 x 300 x 340 mm, pozwala na drukowanie prawie wszystkiego za jednym zamachem.
Platforma robocza
Innym dość godnym uwagi ulepszeniem, dla Twoich przyszłych dużych wydruków, jest szkło karborundowe Creality. Obecnie, jest to element zestawu każdej nowej drukarki Creality 3D. Jest to z pewnością ulepszenie, w porównaniu do starej magnetycznej podkładki. Hartowane szkło jest mniej podatne na odkształcenia, szybko się nagrzewa, oferuje doskonałą przyczepność pierwszej warstwy i łatwe usuwanie wydruków.
Cisza
Drukarka posiada nową 32-bitową płytę główną 4.2.2 Creality i silniki krokowe TMC 2208, które są znacznie cichsze w porównaniu do podzespołów zamontowanych w poprzednich urządzeniach tego producenta
Czujnik końca filamentu
Kolejną ważną cechą, jest czujnik końca filamentu.
Wiemy, że ekscytacja czujnikiem końca filamentu w 2020 roku, może być trochę dziwna, ale czujnik zamontowany we właściwym miejscu wykonuje swoją pracę o wiele lepiej.
Sama głowica drukująca ma dość ciekawy design, z uderzającym podobieństwem do tego, który można znaleźć na dwuekstruderowej drukarce CR-X firmy Creality.
Interfejs
Reliktem, który przeszedł ze starych Enderów jest pokrętło i interfejs ekranu LCD. Podczas gdy Ender 3 V2, czy CR-6 SE zostały wzbogacone o nowe, lśniące UI wraz z dużymi kolorowymi ekranami, w przypadku Ender 3 Max, aby utrzymać cenę na niskim poziomie, producent musiał zastosować wcześniejsze rozwiązanie.
Poza możliwością podłączenia karty SD, urządzenie może być sterowane przez komputer, za pomocą kabla micro USB.
Drukowanie i użyteczność
Zawsze lubiliśmy linię Ender 3 ze względu na jej prostotę i niezawodność, a Ender 3 Max nie jest wyjątkiem: po prostu działa.
Pomijając szczegółową recenzję montażu, ponieważ zajmuje to dosłownie mniej niż dziesięć minut – dokręćcie kilka śrub do podstawy, podłączcie przewody i gotowe – warto zauważyć, że Ender 3 Max jest w dużej mierze dużo ładniejszy niż Ender 3. Prowadzenie kabli jest uporządkowane, z wtyczką XT60 do zasilania.
Ender 3 Max nie posiada autopoziomowania, lecz metoda na tzw. “kartkę papieru” może być równie skuteczna. Ponieważ platforma ze szkła hartowanego prawie nie odkształca się po podgrzaniu, a po ochłodzeniu z łatwością puszcza wydruk, oznacza to, że prawdopodobnie trzeba będzie ją tylko raz na jakiś czas wypoziomować.
Źródło: https://all3dp.com