Creality CR-5 Pro: Przejrzyj specyfikację

Creality CR-5 Pro: Przejrzyj specyfikację

W rodzinie drukarek Creality, pojawiła się nowa profesjonalna desktopowa drukarka 3D: Creality CR-5 Pro. Zapoznaj się razem z nami, z jej specyfikacją.

Creality wypuściło na rynek kilka godnych polecenia drukarek 3D, szczególnie w segmencie konsumenckim, ale w 2019 roku podjęło się próby zaistnienia ze swoją oferta na rynku profesjonalnym i półprzemysłowym, dzięki CR-5.

Jego najnowszą iteracją, jest ulepszona Creality CR-5 Pro, która oferuje pole robocze 300 x 225 x 380 mm, osadzone w całkowicie metalowej ramie i akrylowej obudowie. Maszyna jest skierowana do szkół,  indywidualnych producentów i nie tylko.

Na pierwszy rzut oka CR-5 Pro, wygląda jak Ultimaker S5, ale czy poza wyglądem łączy ich coś jeszcze? Zebraliśmy dostępne informacje, aby pomóc Ci dowiedzieć się, czy Creality CR-5 Pro jest dla Ciebie właściwym wyborem. 

Elegancki wygląd

Całkowicie metalowa rama CR-5 Pro (źródło: Creality)

Musimy to przyznać: CR-5 Pro, wygląda doskonale, zwłaszcza jak na drukarkę Creality. Jego elegancki wygląd, z aluminiową obudową w kolorze kości słoniowej, przezroczyste niebieskie akrylowe drzwiczki  i przezroczyste panele boczne, przywodzą na myśl design Ultimakera S5 .

Duże, przezroczyste panele przednie, pozwalają  doskonale monitorować wydruk, jednocześnie tworząc zamkniętą komorę drukowania i zapewniając stabilne warunki dla materiałów wrażliwych na temperaturę, takich jak np. ABS.

Całkowicie metalowa rama powinna również zwiększyć wytrzymałość drukarki i zapewnić stabilną konstrukcję.

Zamknięta komora robocza

CR-5 Pro ma zamkniętą komora roboczą (źródło: Creality)

Zamknięta komora robocza, jest nie tylko obowiązkowa do drukowania z ABS-u, ponieważ zapewnia stałą temperaturę, ale także chroni otoczenie przed potencjalnie szkodliwymi oparami, chroni przed kurzem i ciałami obcymi, zapewnia dodatkowe środki bezpieczeństwa i pomaga stłumić dźwięki jakie wydaje drukarka podczas pracy.

Podczas drukowania za pomocą PLA, można otworzyć drzwiczki, umożliwiając przepływ powietrza, ponieważ wydruki z PLA są zazwyczaj lepsze, gdy komora robocza jest dobrze wentylowana.

Szkło karborundowe

Karborundowa płyta szklana w CR-5 Pro (źródło: Creality)

Creality CR-5 Pro, jest wyposażony w szklaną płytę karborundową, która służy jako platforma robocza. Zasadniczo jest to produkt Creality, wzorowany na popularnym Anycubic Ultrabase. Podobnie jak w przypadku Ultrabase, nasze wydruki wykonane na karborundowej płycie szklanej, powinny być łatwe do usunięcia po jej ostygnięciu.

Co czeka na nas w środku?

Creality CR-5 Pro jest wyposażony w układ główny ATmega2560 (źródło: Creality)

Według producenta, CR-5 Pro jest wyposażony w cichą płytę główną z układem sterującym ATmega2560, aby zagwarantować płynną pracę i równość termiczną. W połączeniu z potężnym zasilaczem 24W 350W MeanWell, CR-5 Pro powinien być w stanie szybko się nagrzać.

Ekstruder typu Bowden

Nowo zaprojektowana dysza w ekstruderze Bowden (Źródło: Creality)

CR-5 Pro ma nowo zaprojektowany ekstruder typu Bowden, który gwarantuje płynniejsze i stabilniejsze podawanie filamentu i powinien umożliwić drukarce lepszą obróbkę elastycznych filamentów. Ulepszony został także wentylator chłodzący, zapewnia on wydajniejsze  odprowadzanie ciepła i ogólnie powinien prowadzić do lepszego wykończenia powierzchni wydruku.

Dodatkowe funkcje obejmują:

  • Optyczny czujnik końca filamentu
  • Funkcja wznowienia drukowania – w przypadku awarii zasilania
  • Inteligentna dioda LED – pozwala monitorować wydruk nawet w nocy

Kiedy drukarka powinna pojawić się w sprzedaży? – Czerwiec 2020.

 

Licencja: Tekst „ Creality CR-5 Pro: Przejrzyj specyfikacje ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 .

Źródło: https://all3dp.com/