Creality CR-10S Pro V2 - przegląd

Creality CR-10S Pro V2 - przegląd

Creality CR-10S Pro V2: przeczytaj naszą recenzję, aby dowiedzieć się w jakie ulepszenia została wyposażona ta drukarka.

Creality uwielbia iterację. Tak bardzo, że jego popularna linia CR-10 przeszła przez więcej wersji, niż chcielibyśmy zliczyć.

Oryginalny CR-10, który pojawił się kilka lat temu, odniósł sukces, oferując duże pole robocze za niewielką cenę. I, najwyraźniej nie znając powiedzenia „co za dużo, to nie zdrowo” Creality kontynuował produkcję nowych modeli:  CR-10S, CR-10 V2, CR-10 Max, CR-10 S5, CR-10 Mini … 

Jedną z bardziej eleganckich drukarek z tej linii jest CR-10S Pro V2, który kosztuje około 3199,00 zł brutto i wydaje się być jedną z lepszych iteracji. Przetestowaliśmy ją, aby spróbować odpowiedzieć sobie i wam na pytanie „czy to może być najlepszy z modeli CR-10?”.

Czy ta wersja, jest w końcu optymalna?

Jeśli chodzi o linię CR-10 Creality, były trafienia i pudła. Uwielbiamy oryginał i byliśmy fanami ulepszonego CR-10S, ale choć nie recenzowaliśmy CR-10S Pro, bawiliśmy się nim w biurze i uznaliśmy go za rozczarowujący.

Tak więc, kiedy nadszedł czas, by wziąć tę niezręcznie nazwaną iterację na testy, byliśmy ciekawi: czy rozwiąże ona problemy swojego poprzednika? Czy może drukować niezawodnie?

Odpowiedzi brzmią: tak i znowu tak.

ELEGANCKI WYGLĄD

Maszyna wygląda dość wyrafinowanie, jak na drukarkę Creality 3D. Ma elegancką konstrukcję, bez plączącego się zwoju przewodów, co jest problemem wielu innych modeli tego producenta. Pod spodem drukarki, została umieszczona cała elektronika – ,,mózg drukarki”. Z jednej strony nie powiększa to dodatkowo jej wymiarów zewnętrznych,  a z drugiej strony zwiększa to jej stabilność dzięki dodatkowej wadze. (W przeciwieństwie na przykład do modelu do CR-10S, który posiada panel sterujący z boku urządzenia).

Stół szybko się nagrzewa.

Z uwag negatywnych – nie podoba nam się jednak to, jak wysoki staje się model CR-10S Pro V2, po założeniu uchwytu na szpulę razem z filamentem. 

Podobnie jak w przypadku wielu innych maszyn Creality, włącznik i napęd USB/mikrokarty SD, zostały umieszczone w niezbyt wygodny dla użytkownika sposób. Włącznik znajduje się z tyłu, a gniazda napędu USB/mikrokarty SD znajdują się z przodu, po prawej stronie urządzenia. Nie jest to wielki problem, ale robi się to irytujące i byłoby wspaniale, gdyby producent mógł po prostu umieścić wszystkie te rzeczy z przodu drukarki.

Przygotuj się na użycie mięśni, aby zdjąć te wydruki.

I jeszcze stół roboczy, który jest zarówno najlepszy, jak i najgorszy. Wydruki przyklejają się do niego idealnie – co jest niebywałą zaletą, ale nie chcą z niego zejść. To błogosławieństwo i przekleństwo, ponieważ nie musisz się martwić, że wydruki będą miały złą przyczepność, ale kiedy już się skończą, masz nowy problem z wymyśleniem sposobu na ich odklejenie bez przypadkowego uszkodzenia powierzchni stołu.

Te małe uwagi odłóżmy na bok, ponieważ model CR-10S Pro V2 jest jednym z lepszych urządzeń Creality.

Ta-da!

Maszyna jest dobrze zapakowana, w dobrze zorganizowane pudełko i jest bardzo łatwa do ustawienia: wystarczy przykręcić ramę, podłączyć kilka bardzo starannie ułożonych przewodów i w zasadzie jesteś gotowy do pracy.

Brakuje tylko drukarki.

Creality reklamuje poziomowanie stołu jako automatyczne i to jest prawda, z jednym zastrzeżeniem: najpierw trzeba zrobić kalibrację ręcznie. Następnie czujnik BL-Touch może zrekompensować resztę, upewniając się, że warstwy są jednolite na całej powierzchni stołu.

Dzięki zasilaczowi Mean Well o mocy 480 W, urządzenie ma więcej mocy dla wszystkich komponentów, z którymi może pracować. Dodatkowo, rurka Capricorn Bowden naprawdę pomaga wygładzić proces drukowania. Filament wsuwa się prosto do środka i nie trzeba się martwić, o jakiekolwiek problemy, które mogą się pojawić przy jego wytłaczaniu.

Ogólnie rzecz biorąc, drukowanie za pomocą tej maszyny było łatwe. Łatwe było również użycie oprogramowania  Creality Cura, kreatywnie nazwanej Creality Slicer, które daje Ci możliwość użycia ustawień Full, Expert lub Quickprint, w zależności od Twojego poziomu zaawansowania i tego, jak zaawansowany ma być Twój druk. Wszystkie ustawienia są dokładnie takie same jak Cura, tylko starsza wersja.

Gdzie się wszyscy podziali?

Jedynym problemem, na jaki natknęliśmy się przy slicerze, był fakt, że widok platformy roboczej wciąż znikał, a czasami znikały również modele. Nie jesteśmy pewni, dlaczego tak się działo, ale jak w przypadku większości rzeczy, po prostu zrestartowaliśmy program i kontynuowaliśmy, jakby nic się nie stało.

Jeśli chodzi o cenę, to ta maszyna nie jest tania, ale za to, co dostaniesz, a także za jakość i przemyślenia, które włożyliśmy w nią w stosunku do innych maszyn Creality, model CR-10S Pro V2 jest zdecydowanie wart swojej ceny. Jest łatwy w montażu, łatwy w obsłudze, niezawodny i co najważniejsze: To po prostu działa.

Cechy charakterystyczne

Oto niektóre z funkcji, które Creality CR-10S Pro V2 wnosi do specyfikacji:

PRAWDOPODOBNIE AUTOMATYCZNE POZIOMOWANIE
Producent reklamuje CR-10S Pro V2 jako urządzenie posiadające ulepszoną funkcję autopoziomowania oraz czujnik BL-Touch, zamiast dotychczas stosowanego indukcyjnego czujnika zbliżeniowego.

Najwyraźniej oznacza to, że proces poziomowania stołu może być teraz przeprowadzany w pełni automatycznie. Ponadto można wybrać pomiędzy kalibracją ręczną, półautomatyczną i w pełni automatyczną. Jak już wcześniej wspomniano, nie mieliśmy możliwości automatycznej kalibracji, ale doceniliśmy jego możliwości w zakresie półautomatycznego poziomowania.

Ekran dotykowy jest czuły i łatwy w obsłudze

CR-10S Pro V2 jest wyposażony w płytę główną V2.4.1, podobnie jak jego poprzednik, więc nie ma w nim żadnych zmian.

Jednak to, co zostało zaktualizowane, to sterownik. Zastosowano w nim sterownik TMC 2208 o ultra niskiej głośności, co sprawia, że maszyna ta jest zauważalnie cichsza od innych.

Mocny zasilacz
CR-10S Pro V2 wyposażony jest w zasilacz Mean Well o mocy 480W, który jest świetny, zwłaszcza jeśli lubisz sprawdzone technologie.

Capricorn Bowden
Wreszcie, Creality CR-10S Pro V2 zawiera również ulepszoną rurkę do prowadzenia filamentu, co, jak wspomniano wcześniej, znacznie poprawia ogólne wrażenia z drukowania.

Capricorn Bowden jest odporną na wysokie temperatury rurką teflonową o wewnętrznej średnicy 1,9 mm ± 0,05 mm. Jest szczególnie przydatny podczas pracy z elastycznymi filamentami.

Uwielbiamy Capricorn Bowden

DALSZE CECHY
Dodatkowe funkcje obejmują:

Ulepszony czujnik końca filamentu
Funkcja wznowienia drukowania
Ulepszony interfejs użytkownika
Ekstruder Bondtech zapewniający dokładniejsze i stabilniejsze podawanie filamentu

SPECYFIKACJE OGÓLNE
Technologia: FDM
Rok: 2019
Montaż: Częściowo zmontowany
Producent: Creality
WŁAŚCIWOŚCI DRUKARKI 3D
Pole robocze: 300 x 300 x 400 mm
Ekstruder: Bowden
Głowica drukująca: Pojedyncza dysza
Wielkość dyszy: 0,4 mm
Maksymalna temperatura hotendu: 260℃
Maksymalna temperatura platformy: 110℃
Rama: Aluminium
Poziomowanie platformy: Automatyczne
Łączność: Karta SD, WiFi
Wznowienie wydruku po utracie zasilania: Tak
Czujnik filamentu: Tak
Kamera: Nie
MATERIAŁY
Średnica filamentu: 1,75 mm
Materiały zewnętrzne: Tak
Rodzaj filamentów: PLA, ABS, PETG, filamenty elastyczne
Polecane oprogramowanie: Cura, Simplify3D, Repetier-Host, Creality Slicer
System operacyjny: Windows, Mac OSX, Linux
Typy plików: STL, OBJ, AMF
WYMIARY I WAGA
Wymiary zewnętrzne: 550 x 490 x 650 mm
Waga: 13,7 kg

License: The text of „Creality CR-10S Pro V2 Review: Iteration Accomplished” by All3DP is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

Źródło: https://all3dp.com/