Covid-19: 10 wydruków 3D pomagających w utrzymaniu dystansu społecznego

Covid-19: 10 wydruków 3D pomagających w utrzymaniu dystansu społecznego

W miarę tego, jak kraje na całym świecie wchodzą w kolejne etapy pandemii, z pomocą przychodzi druk 3D, który pomaga utrzymać dystans społeczny.

Razem

Zdjęcie: Apart Together
Ten znak przypomina o konieczności zachowania dystansu. (źródło: fpv_noob via Thingiverse )

Wszyscy wiemy, że dystans fizyczny powinien być praktykowany w połączeniu z innymi codziennymi środkami zapobiegawczymi, takimi jak zakrywanie twarzy i częste mycie rąk, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19. 

Przeszukaliśmy sieć w poszukiwaniu kreatywnych rozwiązań od społeczności zajmującej się drukiem 3D, które pomogą Ci sprostać niektórym wyzwaniom związanym z pandemią, jednocześnie pomagając zachować fizyczny dystans. W tym artykule pominiemy jednak maski na twarz i osłony.

Należy pamiętać, że te projekty nie zastępują praktyk sugerowanych przez lokalne lub krajowe wydziały i agencje zdrowia.

Ochraniacz uszu (do połączenia z uchwytami maseczki)

Obraz: 1. Oszczędzacz uszu
Dzięki „kręgom” możliwa jest regulacja naprężenia maseczki (źródło: SeiaDoon via Thingiverse )

Wielu z nas musi nosić maseczki przez cały dzień. Niestety duża część osób odczuwa pewien dyskomfort, a nawet ból w okolicach uszu, po kilkugodzinnym noszeniu maseczki. Omijając uszy i łącząc ze sobą uchwyty maseczki, ta opaska zapewnia użytkownikom maski potrzebny komfort.

Projektant zaleca drukowanie z PLA, z ustawieniem warstwy: 0,35 mm.

Autor projektu: Ten wydruk jest oparty na projekcie użytkownika Thingiverse Marslam, ale spopularyzowany remiks – z ponad 160 000 pobrań i aprobatą od NIH – pochodzi od użytkownika Suraky.

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse lub NIH

 

Uchwyt na środek antybakteryjny

Przypnij swój środek dezynfekujący do rąk do wszystkiego, co chcesz, dzięki temu poręcznemu nadrukowi
Przymocuj swój środek do dezynfekcji rąk, dzięki temu poręcznemu wydrukowi 3D. (źródło: Zakzakattackx przez Thingiverse )

Dzięki temu uchwytowi, będziesz mieć łatwy dostęp do butelki ze środkiem dezynfekującym.

Model został zaprojektowany tak, aby pasował do butelek o pojemności 1 uncji, a dzięki otworowi na brelok,​​ można go przymocować w dowolnym miejscu. Projektant wydrukował model w pozycji pionowej, model wymaga podpór.

Autor projektu: Zakzakattackx

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Uchwyt do bezdotykowego otwierania drzwi i nie tylko

Unikaj dotykania wspólnych punktów kontaktowych w miejscach publicznych
Unikaj dotykania wspólnych punktów kontaktowych w miejscach publicznych (źródło: SalvatoreMundi via Thingiverse )

Ten niezwykle przydatny projekt, może pomóc otwierać drzwi bez dotykania klamki. Pomoże także uniknąć bezpośredniego kontaktu z przyciskami, np. w windach lub transporcie publicznym. 

Projektant wydrukował go z PLA, na warstwie o wysokości 0,2 mm, z wypełnieniem typu ,,triangular” 55% .

Autor projektu: Coolioiglesias

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Zatrzaskowy klips do maseczki

Zatrzaskowy wspornik nosowy do masek z tkaniny może zapewnić lepsze dopasowanie
Zatrzaskowy klips do maseczek z tkaniny, może zapewnić ich lepsze dopasowanie (źródło: Tymczasem za pośrednictwem MyMiniFactory )

W przeciwieństwie do masek medycznych, które zawierają elastyczny metalowy pasek zapewniający lepsze uszczelnienie wokół nosa, maski z tkaniny wielokrotnego użytku często nie mają tej funkcji. Dzięki temu wydrukowi, który należy założyć na górną krawędź maseczki, możesz poprawić jej dopasowanie.

Te klipsy zostały wydrukowane z PET-G bez podpór (mogą wytrzymać pranie w 60 ° C). Możesz również zdjąć klipsy, aby je wyczyścić i zdezynfekować niezależnie od maski.

Autor projektu: Mean While

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

Wydruk 3D, który ułatwi Ci zdejmowanie rękawiczek

Bezdotykowe usuwanie rękawiczek za pomocą tego wydruku 3D
Ten wydruk 3D umożliwia bezdotykowe usuwanie rękawiczek (źródło: Axel Eckstein via Atoll )

Ten prosty wydruk 3D zmniejsza ryzyko zakażenia podczas zmiany rękawiczek ochronnych. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy często muszą nosić rękawiczki, czyli dla personelu medycznego, kosmetyczek, szefów kuchni oraz innych osób.

Projekt zakłada możliwość montażu na ścianie lub rurze. Możesz zobaczyć pełny film instruktażowy na ich stronie internetowej.

Autor projektu: Atol

Gdzie znaleźć projekt? Atol

Uchwyty na karnisze

Dzięki tym uchwytom na karnisz łatwo oddzielisz przestrzenie
Z łatwością oddzielaj przestrzenie, za pomocą tych uchwytów na karnisze (źródło: kubajs via PrusaPrinters ) 

Konieczność zachowania dystansu fizycznego oznacza, że ​​czasami musisz stworzyć tymczasowe bariery. Ten wydruk ułatwi zawieszenie zasłony tam gdzie jest potrzebna i wtedy kiedy jej potrzebujesz.

Projektant wydrukował model z PET-G, zapoznaj się z dodatkowymi wskazówkami dotyczącymi tego wydruku. Jego wykonanie powinno zająć mniej niż godzinę, przy ustawieniu warstwy na wysokość 0,15 mm. Można go zamontować za pomocą taśmy dwustronnej lub dwóch wkrętów 3 mm.

Autor projektu: kubajs

Gdzie znaleźć projekt? PrusaPrinters

Odznaka dystansu społecznego

Pomocne przypomnienie innym o dystansie społecznym
Pomocne przypomnienie dla innych o dystansie społecznym (źródło: CNCer via Thingiverse )

Ta plakietka może przypomnieć innym, o konieczności zachowania dystansu społecznego.

Według projektanta można wydrukować ten model z dowolnego filamentu, widoczną cześć układając na platformie, aby uzyskać jak najlepsze wykończenie. Wydruk powstał na warstwie o wysokości 0,3 mm, przy użyciu dyszy 0,6 mm. Możesz przykleić klips z tyłu dłoni za pomocą kleju lub dwustronnej taśmy klejącej.

Autor projektu: CNCer

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Survival Cit Covid-19

Zawsze bądź przygotowany dzięki temu zestawowi przetrwania COVID-19
Zawsze bądź przygotowany, dzięki temu zestawowi przetrwania COVID-19 (źródło: Ryan Stinebaugh via PrusaPrinters )

Tak jak apteczka pierwszej pomocy, zapewnia niezbędne rzeczy w nagłych wypadkach, tak zestaw Covid-19 jest skutecznym sposobem na to, aby zawsze być przygotowanym, gdy wyruszasz w miejsce publiczne. Konstrukcja to poręczne pudełko podróżne z wieloma przegrodami na środek dezynfekujący do rąk, chusteczki dezynfekujące, rękawiczki i maskę.

Projektant sugeruje druk na warstwie o wysokości 0,1 mm i chociaż użył do tego ABS, PLA również powinno sprawdzić się w tym wydruku.

Autor projektu: Ryan Stinebaugh

Gdzie znaleźć projekt? PrusaPrinters

Regulowana podstawka pod laptopa

Regulowana podstawka sprawia, że ​​praca w domu jest trochę bardziej komfortowa.
Regulowana podstawka sprawia, że ​​praca w domu jest nieco bardziej komfortowa (źródło: NLarson via PrusaPrinters )

Ta wielofunkcyjna podstawka pod laptopa, tablet lub dokumenty będzie doskonałym dodatkiem do Twojego miejsca pracy. Teraz możesz ustawić dowolną wygodną wysokość, siedząc przy stole lub biurku. Podstawka ma możliwość regulacji kąta nachylenia.

Części zostały wydrukowane z PET-G, choć według projektanta możesz również użyć ABS lub PLA. Zaleca się także wydrukowanie podkładek antypoślizgowych z TPU. Łącznie wykonanie projektu przy warstwie o wysokości 0,2 mm, powinno zająć około 40 godzin.

Autor projektu: NLarson

Gdzie znaleźć projekt? PrusaPrinters

Proximity Dress

Piękne i wygodne połączenie druku 3D i technologii
Piękne i wygodne połączenie druku 3D i technologii (źródło: Anouk Wipprecht via Vimeo )

 

Nie jest to model, realizacji którego może podjąć się przeciętny hobbysta druku 3D. Jest to jednak niesamowity projekt, który pokazuje przyszłość technologii ,,wearable”. Zaprojektowana przez holenderską projektantkę high-tech Anouk Wipprecht, „Proximity Dress” została stworzona przy użyciu połączenia części drukowanych w 3D i elektroniki.

Oparta na jej wcześniejszej sukience Robotic Spiderdrukowana z żywicy część sukienki Proximity zawiera czujnik, który ostrzega użytkownika, gdy ludzie zbliżają się lub są zbyt blisko.

Autor projektu: Anouk Wipprecht

Gdzie znaleźć projekt? (projekt niedostępny publicznie)

 

Źródło głównego zdjęcia: NextConception via Thingiverse

Licencja: Tekst „ Covid-19: 10 Prints to Help With Social Distancing ” autorstwa All3DP jest objęty licencją na podstawie międzynarodowej licencji Creative Commons Attribution 4.0.

Źródło: https://all3dp.com/