ClearCaps Dental Alignment rozszerza flotę drukarek 3D.

ClearCaps Dental Alignment rozszerza flotę drukarek 3D.

Oczywistym wyborem dla wzmocnienia zębów był kiedyś niewygodny aparat ortodontyczny. Jednak ClearCaps to firma, która dosłownie oferuje „jasny wybór”, tworząc przezroczyste alignery.

Jesse Bartels założył firmę w Berlinie w Niemczech w 2016 roku i obecnie pracuje jako „Chief Unbrace Officer”. Jego pomysł polegał na tworzeniu „aparatów bezzębnych” przy użyciu najnowocześniejszego arsenału urządzeń produkcyjnych, w tym drukarek 3D.

Jak dotąd pomysł ten cieszył się dużym powodzeniem, a niedawno Bart zdecydował, że aby nadążyć za popytem, należy poszerzyć ofertę drukarek. Po wielu rozważaniach i poszukiwaniach Bartels zdecydował się ostatecznie na drukarki 3D Structo zasilane technologią MSLA. Wyjaśnia on:

„Zawsze staramy się być w czołówce firm korzystających z najnowszych technologii, które pomagają nam osiągać doskonałe wyniki leczenia… Aby sprostać naszym wymaganiom w zakresie wysokiej jakości produkcji wielkoseryjnej, szukamy drukarki, która będzie w stanie zapewnić wymaganą przez nas przepustowość w miarę szybkiego zwiększania wielkości produkcji. Kiedy ponad natknęliśmy się na imponującą technologię MSLA firmy Structo, postanowiliśmy się nią zainteresować.”

ClearCaps dostarczy najwyższej jakości Clear Alignery z drukarkami Structo

Obecnie firma ClearCaps produkuje 250 modeli dziennie, a jej zdaniem liczba ta wzrośnie w ciągu najbliższych miesięcy ze względu na zwiększony popyt i. Bartels dodaje: „Świadomość, że drukarki MSLA mogą obsłużyć taki wolumen i wciąż mają miejsce na więcej, pomaga nam skalować naszą produkcję i szybko rozszerzać zasięg rynkowy”.

Zanim aligner trafi do drukarki 3D, ClearCaps najpierw opiera się na najnowocześniejszym oprogramowaniu 3D. Oprogramowanie jest również wykorzystywane do planowania leczenia i śledzenia przypadków.

Obecnie, dzięki najnowszej drukarce stomatologicznej Structo, DentaForm, możliwe jest wydrukowanie do 10 przezroczystych alignerów w ciągu 30 minut, dzięki dużej platformie do budowania.

Firma Structo jest zachwycona, że jej drukarki stanowią teraz część parku maszyn ClearCaps. Dhruv Sahgal, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Structo, wyjaśnia:

„Chcemy mieć pewność, że nadal będziemy pomagać firmom takim jak ClearCaps w osiąganiu doskonałych wyników leczenia, dostarczając rozwiązania w zakresie druku 3D, które są opłacalne, łatwe w utrzymaniu i zdolne do zapewnienia wymaganej wielkości produkcji… Współpraca z wiodącymi markami alignerów pozwala nam zrozumieć rosnące potrzeby producentów alignerów i pomaga Structo w dostarczaniu rozwiązań, które je zaspokajają.”

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ClearCaps lub Structo, koniecznie odwiedź ich strony internetowe.

Żródło: https://all3dp.com