Chemical Brothers „szeroko otwarte” na druk 3D w swoim teledysku

Chemical Brothers „szeroko otwarte” na druk 3D w swoim teledysku

The Chemical Brothers wypuścili w 2016 roku teledysk do „Wide Open”, będący poruszającą opowieścią o tańczącej dziewczynie, pustym studiu i wydrukowanych w 3D wzorach voronoi.

Teledysk do utworu The Chemical Brothers błyskawicznie zainspirował, zdezorientował i zahipnotyzował widzów. Zatytułowany „Wide Open”, z gościnnym wokalem Becka, był pierwszym singlem z albumu Born in the Echoes.

Teledysk jest nakręcony w jednym ujęciu na prostym, industrialnym tle: to historia tańczącej dziewczyny powoli przekształcającej się w… wydruk 3D? A dokładniej, poruszającą się rzeźbę voronoi, zwykle widywaną w druku 3D.

Kliknij, aby odtworzyć wideo i zobacz, co mamy na myśli.

Jesteśmy przyzwyczajeni do ciągłego oglądania wzorów voronoi w druku 3D, zwykle w biżuterii lub dekoracjach domowych . To dość niezwykłe, aby zobaczyć te same siatkowe wzory odtworzone w pełnej wdzięku ludzkiej postaci.

A jeśli tancerka wygląda znajomo, to być może rozpoznajesz ją z filmu Ex Ma china, w którym grała niemą służącą Kyoko.

Teledysk został wyreżyserowany przez długoletnich współpracowników Chemicals, Doma i Nica, którzy pracowali z wykorzystaniem efektów specjalnych nad charakterystycznymi wizualizacjami. Zgodnie z ich stroną portfolio, wideo było „inspirowane proceduralnymi strukturami komórkowymi, w celu połączenia mechanicznego i organicznego, widzimy, jak protagonistka stopniowo zamienia się w strukturę w pełni wydrukowaną w 3D, gdy tańczy w studiu”.

Więc jak oni to zrobili? Zespół VFX w The Mill stworzył pełny model CG Mizuno, składający się ze 107 indywidualnych anatomicznych rigów, a także szytych na miarę narzędzi, aby umożliwić bezproblemową transformację zachodzącą podczas tańca.

Szef 3D, David Fleet, skomentował: „Sama złożoność tego projektu czyni go wyjątkowym. Sama ilość śledzenia aparatu i ciała była ogromnym wyzwaniem, a także konsekwentne, płynne oświetlenie jednego ujęcia tak długo, jak to.”

Czy to oznacza początek nowego trendu w druku 3D voronoi i animacji? Jeśli wszystkie wyniki będą tak imponujące, jak ten, to jest to bardzo prawdopodobne. 

W repozytoriach modeli 3D, np. Thingiverse, znajdziemy wiele modeli voronoi, które możemy zmaterializować z użyciem naszej drukarki 3D.  W zależności od technologii jaką wykorzystuje urządzenie, będą potrzebne również filamenty, żywice lub proszki SLS

Via: Pitchfork

Licencja: Tekst „ The Chemical Brothers „Wide Open” na druk 3D w nowym filmie ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Attribution 4.0 International License.

Źródło: All3DP