Sprzedawca drukarek 3D, firma Brulé Japan, otworzyła właśnie Centrum Zaawansowanych Technologii Druku 3D na terenie głównego kampusu Uniwersytetu Tokijskiego. To znacznie więcej niż uniwersytecka przestrzeń dla twórców, nowy obiekt ma na celu przyspieszenie przyjęcia produkcji addytywnej wśród japońskich producentów.
Centrum o powierzchni 2500 stóp kwadratowych, znajdujące się w Graduate School of Engineering Uniwersytetu Tokijskiego, który jest jednym z najlepszych uniwersytetów badawczych w Azji, będzie otwarte dla studentów, wykładowców, innych instytucji akademickich i firm produkcyjnych z całego kraju. Znajdują się w nim różne technologie desktopowego i przemysłowego druku 3D, post-processing, sale wykładowe i biura.
Brulé Japan to azjatycka siostrzana firma amerykańskiego dystrybutora drukarek 3D – Dynamism. Partnerstwo z Brulé, w przeciwieństwie do zakładania własnej drukarni 3D, umożliwia uniwersytetowi stały, ciągły dostęp do najnowszych i najbardziej innowacyjnych drukarek 3D, mówi prezes Brulé, Douglas Krone.
Centra produkcji addytywnej na wielu uniwersytetach zmagają się z problemem szybkiej dezaktualizacji sprzętu, tempem rozwoju materiałów i obsługą obiektu, w którym znajdują się różne technologie, a zapotrzebowanie użytkowników jest niespójne.
Pracownicy Brule i Uniwersytetu Tokijskiego będą na bieżąco zarządzać centrum, działając zarówno jako biuro usług dla wydziałów Uniwersytetu Tokijskiego, jak i centrum konsultacyjne dla japońskich producentów powiązanych z uniwersytetem.
Brulé i uniwersytet będą prowadzić wspólne badania i demonstracje sprzętu, opracowywać analizy przypadków, konsultować się z producentami w sprawie przyjęcia AM, wypożyczać sprzęt i zapewniać edukację w zakresie oprogramowania do druku 3D i powiązanych dyscyplin, w tym projektowania dla produkcji przyrostowej i skanowania 3D.
Brule ma dziesięcioletnią współpracę z uniwersytetem dostarczając drukarki 3D na jego wydział architektury, w tym dostarczając drukarki 3D dla znanego architekta Kengo Kuma.
„Wykładowcy i absolwenci Wydziału Inżynierii Uniwersytetu Tokijskiego są wpływowymi liderami na wszystkich poziomach japońskiego przemysłu”, mówi Krone. „To centrum będzie wspierać i promować istotną rolę druku 3D w japońskiej produkcji następnej generacji. Wpływ ten wynika z istniejącej sieci absolwentów i partnerów, jak również pomaga stworzyć pokolenie inżynierów, którzy mają addytywność w swoim DNA.”
Sprzęt w Centrum Zaawansowanych Technologii Druku 3D na Uniwersytecie Tokijskim
- Microarch S140HLS
- Raise3D Pro2, Raise3D Pro2 Plus, Raise3D E2
- Keyence AGILISTA-3200
- Mimaki 3DUJ-553
- Phrozen SonicXL 4K
- Formlabs Fuse1
- Nexa3D NXE400
- ETEC EnvisionOne XL
- Desktop Metal Studio System
- Ultimaker S7
Żródło: https://all3dp.com