Cała orkiestra symfoniczna wydrukowana w miniaturze w 3D

Cała orkiestra symfoniczna wydrukowana w miniaturze w 3D

Kompletna orkiestra symfoniczna została stworzona w miniaturze przy użyciu najnowocześniejszych technologii – skanowania 3D i druku 3D. Jest to pierwsza na świecie kompletna miniaturowa orkiestra symfoniczna wydrukowana w 3D.

W Muzeum Instrumentów Muzycznych (MIM) w Phoenix w Arizonie wystawionych jest ponad 6500 instrumentów. Zostały one zebrane z całego świata. Dzięki dodatkowym nagraniom audio i wideo muzeum uczy zwiedzających, jak gra się na poszczególnych instrumentach, a także opowiada o ich historii.

Jednym z najnowszych dodatków do ogromnej kolekcji jest miniaturowa orkiestra, która została wykonana przy użyciu technologii skanowania 3D i druku 3D; zawiera ona również występy audiowizualne. Jej celem jest umożliwienie zwiedzającym doświadczenia widoków i dźwięków współczesnej orkiestry symfonicznej. Aby ułatwić zwiedzającym zrozumienie głównych sekcji orkiestry, podczas gry każdego instrumentu zapalają się monitory.

Jak wyjaśnia rzecznik MIM: „W ciągu czterech minut goście są zabierani w podróż dookoła orkiestry, słysząc fragmenty dźwiękowe standardowych utworów orkiestrowych.

W jaki sposób orkiestra została wydrukowana w 3D?

Do stworzenia miniaturowej orkiestry firma MIM zaangażowała my3Dtwin, studio skanowania i druku 3D z siedzibą w Londynie, które specjalizuje się w drukowanych w 3D figurkach ludzi. MIM i my3Dtwin poprosili o pomoc kilku londyńskich muzyków, z których wielu jest członkami prestiżowej London City Orchestra. Firma my3Dtwin wykonała zdjęcia każdego z muzyków i ich instrumentów w 360-stopniowej budce fotograficznej. Wykorzystano przy tym technologię zwaną fotogrametrią. Zdjęcia zostały przekształcone w dane 3D, przeskalowane do skali 1/12, a następnie wydrukowane w pełnym kolorze z gipsu.

Figurki zostały następnie ułożone tak, jak podczas prawdziwego występu orkiestry.

Co sądzisz o tej mini orkiestrze? Czy pojedziesz do Arizony, aby ją zobaczyć?

Żródło: https://all3dp.com