Builder Extreme 1000 Pro/ 1500 Pro/2000 Pro oraz 3000 Pro - wielkoformatowe drukarki 3D, dostępne w ofercie firmy SEB-COMP

Builder Extreme 1000 Pro/ 1500 Pro/2000 Pro oraz 3000 Pro - wielkoformatowe drukarki 3D, dostępne w ofercie firmy SEB-COMP

Builder Extreme, od holenderskiego producenta maszyn, to jedna z największych przemysłowych drukarek 3D FDM jakie znajdziemy obecnie na rynku, dostępna w czterech różnych rozmiarach. Wszystkie modele wyposażone są w opracowany przez firmę Builder ekstruder Dual-Feed, 7-calowy wyświetlacz dotykowy, podgrzewany stół (do 60°C), wbudowaną kamerę, połączenie Wi-Fi oraz zintegrowany system UPS, który umożliwia kontynuowanie wydruku po nieoczekiwanej przerwie w zasilaniu. Builder Extreme posiada całkowicie zamkniętą konstrukcję, aby zapewnić jak najlepszą jakość druku. W zestawie z drukarkami Builder Extreme znajdziesz dysze 0,4, 0,8 i 1,2 mm, narzędzia niezbędne do konserwacji oraz slicer Simplify3D, ze zoptymalizowanymi profilami FFF dla dysz 0,4, 0,8 i 1,2 mm.

Dzięki Builder Extreme, drukowanie 3D na dużą skalę stało się przystępne cenowo i dostępne. O jakości i niezawodności tych drukarek, świadczy liczba Klientów, powiększających swój park maszynowy o kolejną drukarkę Builder Extreme. Jest to jakość, która przekonuje, a nie zniechęca wizją problemów związanych z jej użytkowaniem. Na rynku znajdziemy wielkoformatowe drukarki w niższej cenie, ale należy zadać sobie pytanie, czy dana oszczędność finansowa, będzie w stanie zrekompensować ewentualne ryzyko przestojów, związanych z awarią tańszej drukarki? 

Przyjrzymy się poniżej po krótce poszczególnym modelom Builder Extreme:

Builder Extreme 1000 PRO

Builder Extreme 1000 PRO, to optymalne rozwiązanie pomiędzy małymi desktopowymi drukarkami FDM, a dużymi maszynami przemysłowymi.

Dzięki wielkości pola roboczego: 700x700x820 mm (XYZ) jest doskonałym urządzeniem do drukowania pełnowymiarowych prototypów, form, oprzyrządowania lub rekwizytów. 

Builder Extreme 1500 PRO

Builder Extreme 1500 PRO, to drukarka o polu roboczym 1100x500x820 mm (XYZ). Wbudowane kółka transportowe ułatwiają przenoszenie drukarki do innego działu lub manewrowanie nią w najmniejszych zakamarkach biurowych.

Builder Extreme 2000 PRO

Builder Extreme 2000 PRO, z polem roboczym 700x700x1700 mm (XYZ), to jedna z największych wielkoformatowych drukarek 3D dostępnych na rynku. Funkcje, takie jak czujnik filamentu i system UPS, który wznawia drukowanie po zaniku zasilania, sprawiają, że jest to niezawodna maszyna do drukowania trwającego nawet setki godzin. Jednocześnie system blokowania drzwi, filtr powietrza BOFA i 7-calowy wyświetlacz dotykowy sprawiają, że jest to przyjazna dla użytkownika, profesjonalna, a jednocześnie niedroga drukarka 3D. 

Builder Extreme 3000 PRO

Extreme 3000 PRO jest stworzony do produkcji 24/7. Z wyjątkowo dużym polem roboczym: 1100x1100x820 mm XYZ, idealnie nadaje się do zastosowań przemysłowych. Dzięki wielkoformatowemu drukowi 3D, masz pełną swobodę projektowania i możesz drukować duże części w jednym kawałku. Rama została zaprojektowana w taki sposób, abyś miał łatwy dostęp do platformy roboczej z obu stron po zdjęciu paneli bocznych. 

Drukarki Builder Extreme znajdziesz w ofercie firmy SEB-COMP. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego oraz sklepów stacjonarnych:

Źródło informacji: Builder 3D Printers BV