Brak pomysłu na prezent? Sprawdź top 10 zabawnych modeli do wydrukowania na drukarce 3D

Jeśli masz już dość praktycznych obiektów 3D, zainspiruj się niektórymi z najgłupszych i niekoniecznie przydatnych rzeczy do drukowania 3D!

Jeśli znajdziesz na naszej liście coś, co Ci się spodoba, a nie masz dostępu do drukarki 3D, rozważ skorzystanie z usługi druku 3D lub zapoluj na okazje z okazji Black Week i spraw sobie prezent w postaci drukarki 3D.

Silly Walks Wizualizator obrotu ekstrudera

(Źródło: wykład via MyMiniFactory )

Wielu entuzjastów druku 3D uwielbia ten zabawny model. Możesz wydrukować dwie możliwe wersje, jedną z podporami, a drugą bez, w zależności od potrzeb. Silnik ekstrudera pozwala bohaterowi na „głupawy spacer”.

Ten projekt wymaga tylko 15 minut drukowania, więc jest to szybki projekt i może być zabawnym prezentem dla fana Monty Pythona!

Brzydka nagroda za druk

Najgorszy druk roku (Źródło: ryanpriore via Thingiverse )

Każdy potrzebuje tej zabawnej, „prestiżowej” nagrody w swoim życiu: Nagroda Crappy Print Award honoruje najgorsze wydruki 3D. Ta nagroda z pewnością odda chwałę zwycięzcy.

Druk wykorzystuje tylko podpory dla słupa (pozostałe wydruki bez podpór) i 25% wypełnienie. Istnieją opcjonalne „nagrody”, które możesz również wydrukować.

Do szczotkowania pupila

(Źródło: MechEngineerMike via Thingiverse )

To arcydzieło zostało wydrukowane z elastycznego filamentu TPU z 10% wypełnieniem. Zapoznaj się ze wskazówkami od producenta, dotyczącymi druku i obróbki tego modelu.

Zabawny uchwyt na telefon

(Źródło: Noodles przez Thingiverse )

Jeśli odczuwasz ból szyi lub ramion od trzymania smartfona, niech ten niesamowity Gum Phone rozwiąże ten problem. Ten wydruk pozwala trzymać urządzenie ustami! Może być również używany jako śmieszna kamera na głowę.

To tylko trzy proste pliki do wydrukowania, które można łatwo połączyć ze sobą, przy stosunkowo krótkim czasie drukowania dla każdego pliku. Jest też sporo recenzji użytkowników do przejrzenia.

2020 pamiątkowy magnes

(Źródło: SuperPerf via MyMiniFactory )

Wydruk dla każdego, kto wspomina niedobór papieru toaletowego podczas wybuchu pandemii Covid w 2020 roku.

Aby wykonać ten model, po zakończeniu druku musisz przykleić magnes o średnicy 10 mm z tyłu wydruku. Ten wydruk to tylko jeden plik o niewielkich wymiarach, więc jest to bardzo prosty i szybki projekt.

Choinka z dyszy

(Źródło: TotallyAddicted via PrusaPrinters)

Dla wszystkich fanów druku 3D:  zabawny druk 3D, który pozwala zmienić dyszę w choinkę. Wszystkie części można drukować bez podpór i można je składać bez kleju. Przed rozpoczęciem druku, sprawdź zalecenia od autora projektu.

Jajko Googie

(Źródło: Bugman_140 przez PrusaPrinters )

Dla fanów Rise of the Guardians, którzy chcą wzbogacić swoje życie czymś raczej bezsensownym, sprawdź jajka Googie.

Projekt można pomniejszyć o 45% i wydrukować bez podpór, ale można również pozostawić plik bez zmian, jeśli chcesz mieć duże jajko Googie! Czas drukowania jest stosunkowo krótki, nieco ponad godzinę i możesz naprawdę wykazać się kreatywnością dzięki kolorom i wzorom, aby dostosować swoje bezużyteczne, choć urocze jajko Googie.

Labirynt dla żelek

(Źródło: Megan Brown via MyMiniFactory )

Ten raczej niepraktyczny, ale zachwycająco zabawny labirynt dla żelków, pozwala jeść je pojedynczo, gdy spadają przez labirynt.

Ten zabawny gadżet, drukujący się pięć godzin, wykorzystuje 7 m filamentu (pamiętaj, aby użyć bezpiecznego dla żywności PLA).

Stojak na okulary

(Źródło: dicas3dprint via Thingiverse )

Podstawka na okulary z zestawem nosów i wąsów: możesz ją wydrukować z 20% wypełnieniem i rozdzielczością 0,2 mm. Jest to dość prosty projekt do wydrukowania i złożenia.

Obroża i krawat dla psa

(Źródło: JMecky via Thingiverse )

Projekt przeznaczony dla psów o szyi od 80 do 110 mm. Projektant zaleca, aby całość drukować z elastycznego filamentu (np. TPU). Krawat wymaga podpór, ale kołnierz nie. To łatwy w montażu element. Kolejną wskazówką od projektanta jest użycie dyszy 0,8 mm, aby skrócić całkowity czas drukowania do około pół godziny.

Licencja: Tekst „ Top 10 Silly but Useful Things to 3D Print”” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Attribution 4.0 International License.

Źródło: All3DP