Bielizna z siateczki drukowanej w 3D dla idealnego dopasowania

Bielizna z siateczki drukowanej w 3D dla idealnego dopasowania

Moda i technologia łączą się w Mesh Lingerie, gdzie za pomocą technik skanowania i druku 3D kobiety otrzymują idealnie dopasowany biustonosz.

Druk 3D zmienia każdy aspekt życia; może nawet sprawić, że Twój biustonosz będzie lepiej pasował.
Projektantką stojącą za tym nowym pomysłem jest Lidewij van Twillert. W czerwcu tego roku ukończyła Uniwersytet Techniczny w Delft, a w trakcie pracy wpadła na pomysł, który może pomóc kobietom na całym świecie.

Jej firma, Mesh Lingerie, rozpoczęła działalność jako projekt dyplomowy. Odkryła, że jednym z głównych problemów z biustonoszami jest to, że fiszbiny są dwuwymiarowe i niewygodne, co oznacza, że nie pasują, ponieważ są wymuszone wokół ciała, ale nie kształtu.

„Obecnie biustonosze są piękne lub wygodne, ale prawie nigdy nie ma obu tych cech jednocześnie” – mówi van Twillert – „dlatego chcę połączyć te dwie rzeczy. Zawsze interesowałam się modą, ale spodobał mi się pomysł zintegrowania technologii z modą.”

Jako studentka inżynierii wzornictwa przemysłowego, dokładnie wiedziała, gdzie się zwrócić, aby znaleźć technologię, która mogłaby zapewnić idealne dopasowanie. Zaczęła od wykonania skanów 3D swoich modeli za pomocą skanera w TU Delft. „Kiedy dostałam się na uniwersytet w 2008 roku, była tam tylko jedna zdezelowana drukarka 3D” – śmieje się. „Ale teraz jest na posiadają około 20 drukarek Ultimaker„.

Od momentu uruchomienia strony internetowej swojej firmy, van Twillert ma już ponad 400 zgłoszeń do programu pilotażowego.

„Uważam, że przemysł modowy może być powierzchowny, dlatego chciałam stworzyć coś z formą i funkcją. W modzie wszystko jest przede wszystkim sztuką” – powiedziała.

Jak powstaje bielizna siateczkowa?

Celem firmy jest dostarczanie bielizny dostosowanej do potrzeb klienta na podstawie skanów 3D ciała, co oznacza, że element podtrzymujący biustonosza jest drukowany w 3D i idealnie dopasowany do ciała. Jest to coś pomiędzy fiszbiną a miseczką.
Van Twillert wykonała tylko cztery prototypy do swojej pracy dyplomowej. „Pierwszy raz zetknęłam się z prototypem, kiedy byłam na Dutch Design Week przez cały tydzień, wtedy po raz pierwszy sama miałam na sobie biustonosz i byłam zaskoczona tym, jak wygodne jest dopasowanie, naprawdę podtrzymują kształt”.

Wykonała skany ciała, aby upewnić się, że biustonosz jest idealnie dopasowany, a następnie skorzystała z usługi druku 3D, aby sfabrykować swoje projekty. W sumie zajęły one około dziesięciu godzin każdy, w zależności od rozmiaru.

„Chcę stworzyć markę, w której każda kobieta jest muzą. W momencie, gdy kobieta przychodzi na przymiarkę, jest naszą muzą, ponieważ inspiruje nas do stworzenia produktu.”

Technologia oznacza, że nie tylko dopasowanie jest osobiste, ale także estetyka, ponieważ linie wydruku naprawdę dopasowują się do kształtu ciała, tworząc unikalny wygląd.

W modelowaniu, programowaniu i automatyzacji procesu Van Twillert pomagał również Simon Luitse, student studiów magisterskich architektury na TU Delft.

Ma nadzieję, że jej dzieło zainspiruje kobiety do zainteresowania się połączeniem sztuki i technologii.

Jaka jest przyszłość bielizny siateczkowej?

Van Twillert ma nadzieję na wielką przyszłość dla swojej bielizny i chciałaby nawet otworzyć własny butik w Rotterdamie z atelier na zapleczu, gdzie wykonywano by skany.

Powiedziała: „Biustonosze są przeznaczone głównie dla kobiet z górnym ubraniem miseczki i są przeznaczone do noszenia na specjalne okazje, ale obecnie pracuję nad bardziej codziennym elementem do noszenia, który nie zajmie tak długo, aby wydrukować”.

Chociaż produkt nie jest jeszcze przeznaczony do sprzedaży, nie oczekuje się, że biustonosz będzie tani. Biustonosze do noszenia na co dzień będą kosztować od 200 do 300 euro, ale biustonosze na specjalne okazje będą droższe.

Jednak cena za biustonosz w wysokości 200-300 euro będzie obejmować proces skanowania i modelowania. Jeśli klientka chce mieć drugi, trzeci lub czwarty biustonosz, nie będzie konieczne ponowne skanowanie – takie biustonosze będą kosztować około 150 euro. Dla gwarancji idealnego dopasowania, ta początkowa inwestycja jest prawdopodobnie tego warta.

Jak dotąd wszystko dla firmy zostało zrobione przez samą van Twillert, od logo po stronę internetową, a ona sama podąża za swoją wizją! Jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat idealnie dopasowanego biustonosza, zapisz się, aby uzyskać więcej informacji na stronie Mesh Lingerie.

Żródło: https://all3dp.com