W samych Stanach Zjednoczonych co roku wyrzuca się około 1,6 miliarda jednorazowych długopisów. Te małe, codzienne przedmioty mają zaledwie kilkumiesięczny okres użytkowania, natomiast biodegradacja plastikowych odpadów, które po nich pozostają, trwa tysiące lat.
Brytyjska firma papiernicza Paperchase, która niedawno nawiązała współpracę z londyńskim startupem Batch.works, aby opracować biodegradowalne artykuły papiernicze dla swojej nowej linii Conscious Living, postanowiła zmienić podejście do tradycyjnego długopisu.
Aby wprowadzić na rynek te przyjazne dla środowiska długopisy, Paperchase wykorzystała know-how Batch.works w zakresie druku 3D. Zarówno pojemniki na długopisy, jak i pióra kulkowe są drukowane 3D z materiałów bioplastycznych.
Julien Vaissieres, były architekt, który założył Batch.works w 2016 r., rozpoczął działalność firmy z myślą o oferowaniu produkcji rzeczy drukowanych w 3D w skali mikro.
“Druk 3D od dziesięcioleci jest wykorzystywany do tworzenia prototypów, części inżynierskich i przedmiotów wysokiej klasy. W Batch.works zrewolucjonizowaliśmy powolne, sztywne i kosztowne tradycyjne metody produkcji dzięki radykalnie wydajniejszemu procesowi druku 3D. Dostarczamy produkty drukowane w 3D do lokalnych sklepów i do rąk ludzi. To pierwsze kroki w kierunku nowego sposobu wytwarzania rzeczy w sposób zrównoważony” – powiedział Vaissieres.
Jak firma Batch.works połączyła zrównoważony rozwój i szybkość przy tworzeniu kolekcji artykułów piśmienniczych
Do stworzenia papeterii Batch.works użyło desktopowej drukarki 3D w technologii FDM oraz biodegradowalnego filamentu PLA wyprodukowanego z trzciny cukrowej. W komunikacie prasowym startup wyjaśnia, że był w stanie wyprodukować 30 000 części w siedzibie we wschodnim Londynie w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.
Jest to nie lada wyczyn dla desktopowych drukarek 3D, ale prostota projektu ułatwiła osiągnięcie tak dużej partii produkcyjnej. Na przykład, wydruk spinacza do papieru trwał tylko dwie minuty, podczas gdy każdy pojemnik na długopisy został wyprodukowany w około 20 minut.
Kolekcja Conscious Living nie jest jedynym projektem, nad którym pracuje Batch.works. W rzeczywistości Vaissieres stwierdził również, że jego startup ma bardziej powszechną misję połączenia druku 3D i zrównoważonego rozwoju, a także ożywienia lokalnej produkcji na całym świecie.
“Jednym z naszych długoterminowych celów jest powielenie tego w innych miastach, tak aby światowi projektanci mogli produkować lokalnie za ułamek kosztów tradycyjnej produkcji, drastycznie redukując odpady w łańcuchu dostaw… To jest właśnie to marzenie” – wyjaśnia Vaissieres.
To nie tylko pierwszy raz, kiedy druk 3D został wykorzystany do stworzenia kolekcji biostacjonarnej tego rodzaju, ale także doskonały przykład na to, jak można wykorzystać tę technologię do tworzenia produktów bardziej zrównoważonych i świadomych ekologicznie. Poza długopisami drukowanymi w 3D, kolekcja Conscious Living zawiera również produkty nie drukowane, takie jak pudełka na lunch, breloki, albumy, kubki na kawę i wiele innych.
Chcesz zacząć notować pomysły za pomocą własnej papeterii drukowanej w 3D? Artykuły z kolekcji Conscious Living można kupić w sklepach Paperchase w całej Wielkiej Brytanii lub zamówić bezpośrednio na stronie internetowej firmy.
Żródło: https://all3dp.com