Automatyczny dozownik karmy dla psów - sprawdź, czego potrzebujesz, aby stworzyć własny dla swojego pupila

Automatyczny dozownik karmy dla psów - sprawdź, czego potrzebujesz, aby stworzyć własny dla swojego pupila

Zainspirowany przez właściciela zwierzaka JonPaula Laskisakarmnik dla psów Arduino, wydrukowany w 3D, został pierwotnie zaprojektowany do systematycznego karmienia psa pałeczkami Dentastix. 

Maszyna jest zaskakująco inteligentna i monitoruje czas, aby wiedzieć, czy Twoje zwierzę powinno dostać już smakołyk.

Oto jak działa dozownik karmy dla psów wydrukowany na drukarce 3D

Po 8 godzinach Twój pies dostanie kolejny smakołyk (zdjęcie: Thingiverse)

 

Twój pies (lub teoretycznie kot) naciska dźwignię łapy, włączając system. Następnie sprawdzana jest pamięć EEPROM Arduino, aby sprawdzić, czy od ostatniego zabiegu upłynęło 8 godzin. Jeśli tak, maszyna wyda konkretny smakołyk; jeśli nie, maszyna automatycznie się wyłącza, aby oszczędzać energię.

Możesz jednocześnie zaoszczędzić czas, znaleźć spokój ducha i nauczyć swojego psa trochę większej samodzielności. Co więcej, zdolność Arduino do śledzenia czasu nawet po wyłączeniu oznacza, że ​​Twój pies nie będzie nadużywał swojej nowej maszyny i tym samym nie będzie przejadał się.

Laskis jednak uczciwie ostrzega, że ​​projekt nie jest przeznaczony dla przypadkowych majsterkowiczów. Przyznaje, że jego twórczość jest „nadmierną inżynierią” oraz, że jest o wiele bardziej skomplikowana i kosztowna niż to konieczne. Przeszedł z oryginalnym prototypem „tylko po to, aby go ukończyć” i planuje stworzyć bardziej praktyczną, opłacalną wersję przy kolejnym podejściu do projektu.

Gdzie można uzyskać pliki do wydrukowania na drukarce 3D

Do realizacji projektu potrzebna jest nie tylko drukarka 3D, ale także tuby akrylowe oraz wycinana laserowo podstawa z blachy. Jeśli uważasz, że masz umiejętności techniczne (w tym wiesz jak używać laserów i pił), instrukcje znajdziesz tutaj; w przeciwnym razie może poczekaj na wersję projektu nr 2.

Jeśli nie masz dostępu do drukarki 3D, rozważ skorzystanie z usługi drukowania 3D.

https://vimeo.com/138416482

 Licencja: Tekst „ Human Designs 3D Printed Dog Feeder with Arduino ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Attribution 4.0 International License.

Źródło: All3DP