Audio staje się trójwymiarowe dzięki linii słuchawek Brainwavz drukowanych w 3D

Audio staje się trójwymiarowe dzięki linii słuchawek Brainwavz drukowanych w 3D

Brainwavz, producent słuchawek, który rozpoczął działalność w 2008 roku, zaprezentował nową parę słuchawek dla audiofilów, czyli miłośników wysokiej jakości dźwięku.

Według firmy, linia B400 oferuje wysoką wydajność i wysokiej jakości wrażenia dźwiękowe.

Nowe modele wyposażono w oddzielne przetworniki z armaturą zrównoważoną po każdej stronie. Łącznie cztery przetworniki koncentrują się na określonym zakresie częstotliwości. Dzięki temu zestawy B400 odbierają pełen zakres częstotliwości muzycznych od 10 Hz do 40 000 Hz. (Ludzki słuch zatrzymuje się zwykle na 20 000 Hz).

Jednak najbardziej nowatorską cechą B400 jest ich kształt.

Firma stworzyła słuchawki przy użyciu drukarki 3D wykorzystującej ciekłą żywicę. Wykorzystując system modelowania i drukowania 3D, firma Brainwavz opracowała unikalny kształt słuchawek.

Początkowo firma Brainwavz próbowała stworzyć nowe słuchawki przy użyciu form do wtryskiwania cieczy. Jednak ta technika zawiodła i zamiast tego zdecydowano się na druk 3D z ciekłej żywicy.

Wszystkie akcesoria są dołączone

Modelowanie i drukowanie 3D oznacza, że możemy szybciej wprowadzać innowacje i więcej eksperymentować, co pozwoliło nam stworzyć unikalny system, dzięki któremu zbalansowane armatury działają powyżej i ponad oczekiwania” – wyjaśnia Brainwavz.

Do słuchawek dołączone są odłączane kable MMCX. Są to standardowe kable branżowe i można je wymieniać na inne kable MMCX. Ma to istotne zalety, ponieważ w przypadku uszkodzenia kabla można po prostu kupić nowy, bez konieczności wymiany końcówek dousznych. W rezultacie w dłuższej perspektywie można zaoszczędzić pieniądze.

Biorąc pod uwagę wyjątkową konstrukcję i wysoką jakość dźwięku, cena 190 dolarów jest rozsądna jak na wysokiej jakości słuchawki douszne.

W zestawie znajdują się również kable MMCX, futerał, zestaw do czyszczenia oraz silikonowe końcówki do regulacji rozmiaru końcówek dousznych.

Słuchawki B400 są już dostępne w sklepie internetowym Brainwavz.

Żródło: https://all3dp.com