Cechy charakterystyczne
WYGLĄDA FAJNIE
Oczywiście. Wystarczy na niego spojrzeć: jaskrawo-żółty Hornet prezentuje się znakomicie, w porównaniu do większości drukarek 3D na rynku o zbliżonej konstrukcji.
PŁYTA GŁÓWNA
Prawdopodobnie najciekawszym elementem technologii, który rzuca się w oczy w Hornet jest 32-bitowa płyta główna Artillery Ruby. Niewiele szczegółów technicznych zostało jeszcze ujawnionych na temat tej płyty głównej, ale Artillery powiedziało nam, że jest to krok mający na celu umożliwienie większej kontroli nad rozwojem swoich produktów w przyszłości.
Według Artillery, własna płyta główna zawsze była częścią planu, już od pierwszego kroku w kierunku produkcji drukarek 3D. Nie wiadomo czy już teraz przyniesie to zauważalne efekty w nowej drukarce Hornet, ale Artillery zdaje się stawiać na to, że jest to właściwa droga, którą podąży w przyszłości.
KOMPATYBILNOŚĆ Z E3D V6
Jeśli miałbyś ochotę na modernizację swojego hotendu do E3D v6, możesz to zrobić. Nowy Artillery Hornet jest kompatybilny z oficjalnymi częściami E3D. Nie możemy jeszcze powiedzieć, jak łatwa będzie wymiana, ale przynajmniej wiemy, że jest to możliwe.
Przy standardowym wyposażeniu, Artillery twierdzi, że dysza nagrzeje się do temperatury, którą ustawisz w mniej niż trzy minuty.
PRZECIĘTNA WIELKOŚC POLA ROBOCZEGO
Przy wymiarach 220 x 220 x 250 mm, przestrzeń robocza Artillery Hornet jest dokładnie taka, jaką mielibyśmy nadzieję zobaczyć na nowoczesnej, budżetowej drukarce 3D.
Aby nadać nieco kontekstu tym liczbom: Hornet dorównuje zarówno Creality Ender 3 jak i drukarce Artillery Genius, co do milimetra. Jednakże, absolutnie nie zbliża się do Sidewindera X1 o polu roboczym 300 x 300 x 400 mm.
Sama platforma podobno jest w stanie nagrzać się do 80°C, w czasie nieco poniżej trzech minut, co oznacza, że nie powinieneś czekać zbyt długo na rozpoczęcie drukowania. Miejmy nadzieję, że ta platforma nagrzewa się nieco bardziej równomiernie niż platforma w Sidewinder.
ODPOWIEDNI UCHWYT NA FILAMENT
Tak, to nie jest coś, na co zwykle zwracamy uwagę, ale biorąc pod uwagę, że uchwyty na filament zarówno w Sidewinder X1 jak i Genius były tak powszechnie znienawidzone, uważamy, że włączenie tego zwykłego uchwytu na filament będzie o wiele lepiej przyjęte.
Inną interesującą rzeczą jest to, że Hornet używa ekstrudera typu Bowden, podczas gdy modele Sidewinder X1 i Genius używają ekstruderów z napędem bezpośrednim.
INTERESUJĄCE UMIEJSCOWIENIE SILNIKA OSI Z
Biorąc pod uwagę, że Artillery Sidewinder X1 miał pewne problemy z draganiem się osi Z, dziwne jest to, że Artillery zamontował silnik osi Z wysoko na ramie nowego Horneta. Nie jest to szczególnie często spotykane rozwiązanie i nie jesteśmy zbyt pewni potencjalnych korzyści wynikających z tego. Mamy nadzieję, że rama jest solidna.
Data premiery i dostępność
Artillery wypuściło Horneta na rynek dokładnie 11 listopada 2020 roku.
Artillery twierdzi, że kieruje tę drukarki do sektora edukacji.
Specyfikacja techniczna
SPECYFIKACJA OGÓLNA
- Technologia: FFF
- Rok: 2020
- Montaż: W pełni zmontowany
- Układ mechaniczny: Kartezjański-XY
- Producent: Artillery
MATERIAŁY
- Średnica filamentu: 1.75 mm
- Filamenty innych producentów: Tak
- Kompatybilne materiały: PLA, ABS, filamenty typu WOOD, PETG
WŁAŚCIWOŚCI DRUKU 3D
- Wysokość warstwy: 0.1-0.32 mm
- Typ ekstrudera: Bowden
- Typ ekstrudera: Pojedyncza dysza
- Wielkość dyszy: 0,4 mm
- Wielkość pola roboczego: 220 x 220 x 250 mm
- Max. temperatura dyszy: 240 ℃
- Max. temperatura platformy: 80 ℃
- Max. prędkość drukowania: 60-100 mm/s
- Zamknięta komora druku: Nie
- Poziomowanie stołu: Ręczne
- Platforma: Artillery Build Plate
- UI: LCD, enkoder obrotowy
- Łączność: NIE DOTYCZY
- Wbudowana kamera: Nie
- Wznawianie drukowania: NIE DOTYCZY
- Czujnik filamentu: NIE DOTYCZY
OPROGRAMOWANIE
- Zalecany slicer: N/A
- System operacyjny: Windows, Mac
- Typy plików: NIE DOTYCZY
WYMIARY I WAGA
- Wymiary ramy: 470 x 450 x 510 mm
- Waga: NIE DOTYCZY
Źródło: https://all3dp.com