Arí van Twillert wprowadza na rynek wygodną i stylową bieliznę drukowaną w 3D

Arí van Twillert wprowadza na rynek wygodną i stylową bieliznę drukowaną w 3D

Arí van Twillert twierdzi, że jest „pierwszą na świecie prawdziwą specjalistką od dopasowywania bielizny w 3D”. Wykorzystuje ona skanowanie 3D, 20 000 punktów danych, oprogramowanie i drukowane w 3D elementy podtrzymujące, aby stworzyć najwygodniejszy biustonosz.

Lidewij Vera Arí van Twillert jest projektantką przemysłową, która wprowadziła na rynek niemal perfekcyjny biustonosz drukowany w 3D, który jest już dostępny w sprzedaży w Rotterdamie Północnym w Holandii. Pierwsza kolekcja dostępna w atelier nosi nazwę The Fundamentals.

Firma Van Twillert rozpoczęła działalność jako projekt magisterski pod nazwą Mesh Lingerie, ale od tego czasu bardzo się rozwinęła.

Teraz wierzy, że jej firma, o nazwie Arí van Twillert, może zrewolucjonizować biustonosze. W komunikacie prasowym van Twillert omawia problem, z którym boryka się każda osoba nosząca biustonosz, wyjaśniając, że jeśli ramiączka nie zagłębiają się w ciało, tkanka tłuszczowa niekomfortowo wypływa na zewnątrz.

Wynika to w dużej mierze z faktu, że system rozmiarów biustonoszy jest niewystarczający, a fiszbiny nie zmieniły się od czasu ich wynalezienia w latach 30-tych XX wieku. van Twillert dodaje: „Każda marka ma swój własny krój, mimo tego samego rozmiaru. Dlatego kobiety bez końca szukają biustonosza, który dobrze na nie pasuje. U nas nasz system jest szyty na miarę: na przykład odległość między miseczkami, szerokość fiszbin i głębokość miseczek.”

W rezultacie uważa się, że 80% kobiet nosi biustonosz w niewłaściwym rozmiarze. Aby to zmienić, Arí van Twillert opracowuje biustonosz dostosowany do indywidualnych potrzeb, który jest podtrzymujący, wygodny i stylowy. W tym celu firma wykorzystuje technologię skanowania 3D.

Tworzenie biustonosza Arí van Twillert od fiszbin do miseczki

Biustonosz Arí van Twillert jest naprawdę spersonalizowany, ponieważ wymaga dokonania 20 000 pomiarów ciała. Są one wykonywane za pomocą skanera 3D, który następnie określa, gdzie powinien znajdować się każdy element biustonosza.

Po zebraniu tych danych inżynier oprogramowania wykorzystuje własne oprogramowanie do opracowania biustonosza. Drukarka 3D tworzy element podtrzymujący biustonosza, zwany Curvearis. Na koniec krawcowa wykorzystuje tradycyjne umiejętności szycia, aby stworzyć biustonosz na miarę.

Proces ten zajmuje 3 pełne dni robocze. Firma wyjaśnia, że jest to rozłożone na 6 do 12 tygodni, w zależności od wybranego ostatecznego projektu, ponieważ biustonosz przechodzi przez każdy element procesu. Rezultat, jak twierdzą, jest dokładny do 0,1 mm.

Ponieważ biustonosze te są tak wygodne i dokładnie dopasowane do ciała, van Twillert twierdzi, że są one bardziej przyjazne dla środowiska. Wyjaśnia: „Jeśli masz w szafie pięć biustonoszy, których nigdy nie nosisz, bo wyglądają ładnie, ale nie pasują, to jest to marnotrawstwo produkcji, prawda? Lepiej mieć tylko jeden, który pasuje idealnie, mniej zanieczyszczeń, mniej odpadów i żadnych zwrotów”.

Zaintrygowani? Aby kupić biustonosz z kolekcji Fundamentals, należy umówić się na wizytę na stronie internetowej firmy. Ceny zależą od Twoich potrzeb. Jednak za biustonosz szyty na miarę z drukowanym w 3D wsparciem możesz zapłacić od 895 euro wzwyż. Obecnie istnieje lista oczekujących, a każdy biustonosz jest projektowany i wykonywany w Rotterdamie.

Van Twillert dodaje: „Ta kolekcja to moja obietnica złożona każdej kobiecie, że każdy element bielizny powinien być wygodny i piękny, że forma i funkcja mogą i powinny być jednym elementem”.

Żródło: https://all3dp.com